Ich vzťahu spočiatku nikto neveril, možno otázka PREČO je aj zbytočná. Zdena Studenková spoznala vtedy len 22-ročného dirigenta Braňa Kostku v čase, keď bola druhýkrát vydatá. Kvôli mladému kolegovi opustila svojho manžela a svoj nový vzťah musela obhajovať pred svojou dcérou aj mamou.

Mnohým sa to javilo len ako románik na pár nocí, čas však ukázal, že by to len predsa mohol byť jej skutočnou životnou láskou. A veru, tak aj aje, už sú spolu neuveriteľných 29 rokov. Svoje šťastie si však táto dvojica musela doslova vybojovať.

„Sedeli sme a asi na tretej skúške sa zrazu otvorili dvere a dnu vbehol čiernovlasý kučeravý chlapec s takým deravým tričkom. Prebehol, sadol si za klavír a ja som že… a toho chcem! Jednoducho, keď to v sebe máš a chceš to, musíš to mať! Tento moment bol pre mňa určujúci,“ priznala Zdena Studenková v markizáckej šou 2 na 1. Celá rodina podľa jej slov tvrdila, že sa zbláznila.

„Bola som taká presvedčená o tom, že Braňa potrebujem, že ho chcem, že mi bolo všetko úplne jedno. Rozviedla som sa, súhlasila s tým, že predáme dom, rozdelíme peniaze. Bolo mi úplne jedno, či budem mať kde bývať. Ja som len chcela byť s ním,“ spomínala otvorene.

S mamou to bolo komplikované

Studenková sa jej spočiatku veľmi nedivila, podľa jej slov sú v našej spoločnosti silno zakorenené predsudky. Koľko napokon trvalo mame zmieriť sa a mnoho viac nájdete TU.