Zatvoriť vyhľadávanie

Vyhľadávanie

Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké izbové rastlinky sú na obrázku? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Zistite, ako dobre ovládate názvy tých najznámejších druhov!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate západoslovenské nárečie? Zistite, či viete preložiť nasledujúce slová

Aj keď si myslíte, že v našom jazyku vás už nič neprekvapí, ste na omyle. O opaku vás presvedčia nasledujúce výrazy z oblasti západného Slovenska, ktoré síce nepatria k spisovným, no používajú sa na každodenne báze. Trúfnete si na plný počet bodov?

Mixed,Race,Lesbian,Couple,Move,In,Other,Place,Of,Living,

OTESTUJTE SA: Hľadáte spolubývajúceho? Zistite, či by ste spolu vydržali pod jednou strechou!

S pribúdajúcim vekom pribúdajú častokrát aj zvýšené nároky na komfort či súkromie. Aj keď osamostatnenie sa nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, práve vďaka nemu získame skúsenosti, ktoré by sme pod strechou rodičov hľadali asi len márne. Spravte si vo dvojici tento kvíz a podľa počtu rovnakých odpovedí zistíte, kto by bol vašim ideálnym spolubývajúcim!

x

OTESTUJTE SA: Páli vám to? Zistite, či viete rozlúsknuť nasledujúce ľudové hádanky!

Slovenský jazyk nám vďaka jeho pestrej slovnej zásobe ponúka mnoho príležitostí, ako ho naplno využiť. Za jednu z nich môžeme považovať aj tradičné hádanky, ktoré nie sú také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dokážete na ne správne odpovedať?

Happy,Couple,Is,Having,Fun,With,Cardboard,Boxes,In,New

OTESTUJTE SA: Poznáte zásady efektívneho sťahovania? Zistite, ako ho zvládnuť ľavou zadnou!

Sťahovanie do nového patrí hneď po svadbe a narodení dieťaťa k jedným z najväčších životných krokov. Aj keď sa táto etapa života mnohokrát spája s úsmevnými spomienkami, neraz dokáže spôsobiť vrásky na čele aj tomu najväčšiemu flegmatikovi. Zistite, ako sa rýchlo a ľahko presťahovať bez akejkoľvek ujmy na zdraví!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate diakritiku a interpunkciu v slovenčine? Zistite, kde máte medzery!

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

Success,Woman,Hiker,Hiking,On,Sunrise,Mountain,Peak,-,Young

OTESTUJTE SA: Viete určiť polohu známych slovenských vrchov? Dokážte, že ste vášniví turisti!

S pribúdajúcimi stupňami na teplomere sa zapĺňajú aj naše lesy a hory nadšenými turistami, ktorí využijú každú príležitosť objaviť nové krásy slovenskej prírody. Okrem oddychových prechádzok sa však čoraz viac stávajú terčom záujmu práve náročnejšie výstupy, ktoré nahradia mnohokrát aj návštevu fitness centra. Viete, kde sa nachádzajú tie najznámejšie slovenské vrchy?

Vedeli by ste odpovedať na tieto otázky?

OTESTUJTE SA: Spravili by ste skúšky z autoškoly aj dnes? To vám prezradí tento test!

Keďže za volantom sedíme každodenne, cestu do práce alebo školy už poznáme takmer naspamäť. To má za následok, že veľakrát dopravné značky úplne prehliadame a jazdíme viac-menej spamäti. Preto si treba raz za čas oprášiť vedomosti, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečnú jazdu vás aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Learn,Czech,Online.,3d,Illustration

OTESTUJTE SA: Ovládate české ekvivalenty našich slov? Dokážte, že sa nedáte nachytať!

Aj keď je čeština nášmu jazyku najbližšia, niektoré slová nás ešte vždy dokážu poriadne zaskočiť. Výnimkou nie sú ani výrazy, ktoré používame v každodennej konverzácii. Zistite, či zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov aj bez použitia slovníka!

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate vybrané slová? Zistite, čo všetko si ešte pamätáte!

Jedna z mála vecí, ktoré si po skončení štúdia stále pamätáme, je pravdepodobne slovenská gramatika. Tú nám totiž učitelia vlievali do hlavy už od útleho detstva, kedy sme si osvojili aj prvé vybrané slová. Koľko z nich si pamätáte doteraz?

Woman,Gardeners,Hand,Transplanting,Cacti,And,Succulents,In,Cement,Pots

OTESTUJTE SA: Poznáte najčastejšie problémy izbových rastlín? Dokážte, že sa vyznáte!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Ich starostlivosť a choroby však veľakrát potrápia aj skúsených pestovateľov. Zistite príčiny ich najčastejších problémov.

Concept,Of,Online,Learning,A,Polish,Language.

OTESTUJTE SA: Ovládate základné poľské frázy? Zistite, či by ste sa vedeli dohovoriť!

Ako sa hovorí - koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Táto znalosť nám umožňuje nielen bez problémov cestovať, ale aj rozširovať svoju slovnú zásobu, ktorá je skvelým pomocníkom najmä počas dovolenkového pobytu v zahraničí. Trúfnete si zodpovedať nasledujúce otázky na plný počet bodov?

Moscow,Mule,Cocktail,With,Lime,,Mint,And,Cucumber

OTESTUJTE SA: Poznáte názvy známych letných drinkov? Zistite, ktoré kombinácie musíte ochutnať!

Aj keď sú miešané drinky najmä výsadou leta, prečo si trocha slnka, pohody a tepla nepreniesť k sebe domov už počas jari? Vďaka nášmu testu si precvičíte názvy tých najznámejších koktejlov a možno si medzi nimi nájdete aj fovorita na nastávajúcu dovolenkovú sezónu!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte anglické názvy korenín a byliniek? Dokážte, že ste v kuchyni ako doma!

Hovorí sa, že láska je korením života. Práve vďaka nej je každý deň výnimočný a vždy vie prekvapiť novou “príchuťou.“ Rovnako je to aj v gastro svete, kde správnym dochutením navonok nudného a jednoduchého pokrmu môže v priebehu pár sekúnd vzniknúť jedinečná delikatesa, ktorej sa len ťažko odoláva. Zistite, na akej úrovni sú vaše vedomosti z oblasti korenín a byliniek!

Móda

OTESTUJTE SA: Ovládate módne trendy na jar a leto 2021? Dokážte, že máte prehľad!

So stúpajúcimi teplotami a blížiacim sa dovolenkovým obdobím sa akoby život vracal opäť do normálu. Aj napriek tomu, že pandémia sa z našich životov ešte stále definitívne nevytratila, nepochybne svitá na lepšie časy. Dôkazom sú aj znovuotvorené podniky a reštaurácie, vďaka ktorým sa ulice miest znova zapĺňajú ľuďmi. Aby ste medzi davom počas jarnej či letnej prechádzky vynikli, zistite, čo sa bude počas nasledujúcich mesiacov nosiť a ktoré kúsky si do svojho šatníka musíte jednoznačne zaobstarať!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte zásady prvej pomoci? Zistite, čo robiť v krízovej situácii!

Už ste niekedy boli svedkom dusenia, infarktu, podchladenia alebo hypoglikemického šoku? Pokiaľ áno, no prvú pomoc ste poskytnúť nevedeli, dnešný kvíz vám pomôže zorientovať sa v rôznych krízových situáciách. Zvládnete ho na plný počet bodov?

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video