Zatvoriť vyhľadávanie

Vyhľadávanie

Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Ovládate diakritiku a interpunkciu v slovenčine? Zistite, kde máte medzery!

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

Woman,Gardeners,Hand,Transplanting,Cacti,And,Succulents,In,Cement,Pots

OTESTUJTE SA: Poznáte najčastejšie problémy izbových rastlín? Dokážte, že sa vyznáte!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Ich starostlivosť a choroby však veľakrát potrápia aj skúsených pestovateľov. Zistite príčiny ich najčastejších problémov.

Concept,Of,Online,Learning,A,Polish,Language.

OTESTUJTE SA: Ovládate základné poľské frázy? Zistite, či by ste sa vedeli dohovoriť!

Ako sa hovorí - koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Táto znalosť nám umožňuje nielen bez problémov cestovať, ale aj rozširovať svoju slovnú zásobu, ktorá je skvelým pomocníkom najmä počas dovolenkového pobytu v zahraničí. Trúfnete si zodpovedať nasledujúce otázky na plný počet bodov?

Moscow,Mule,Cocktail,With,Lime,,Mint,And,Cucumber

OTESTUJTE SA: Poznáte názvy známych letných drinkov? Zistite, ktoré kombinácie musíte ochutnať!

Aj keď sú miešané drinky najmä výsadou leta, prečo si trocha slnka, pohody a tepla nepreniesť k sebe domov už počas jari? Vďaka nášmu testu si precvičíte názvy tých najznámejších koktejlov a možno si medzi nimi nájdete aj fovorita na nastávajúcu dovolenkovú sezónu!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte anglické názvy korenín a byliniek? Dokážte, že ste v kuchyni ako doma!

Hovorí sa, že láska je korením života. Práve vďaka nej je každý deň výnimočný a vždy vie prekvapiť novou “príchuťou.“ Rovnako je to aj v gastro svete, kde správnym dochutením navonok nudného a jednoduchého pokrmu môže v priebehu pár sekúnd vzniknúť jedinečná delikatesa, ktorej sa len ťažko odoláva. Zistite, na akej úrovni sú vaše vedomosti z oblasti korenín a byliniek!

Móda

OTESTUJTE SA: Ovládate módne trendy na jar a leto 2021? Dokážte, že máte prehľad!

So stúpajúcimi teplotami a blížiacim sa dovolenkovým obdobím sa akoby život vracal opäť do normálu. Aj napriek tomu, že pandémia sa z našich životov ešte stále definitívne nevytratila, nepochybne svitá na lepšie časy. Dôkazom sú aj znovuotvorené podniky a reštaurácie, vďaka ktorým sa ulice miest znova zapĺňajú ľuďmi. Aby ste medzi davom počas jarnej či letnej prechádzky vynikli, zistite, čo sa bude počas nasledujúcich mesiacov nosiť a ktoré kúsky si do svojho šatníka musíte jednoznačne zaobstarať!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte zásady prvej pomoci? Zistite, čo robiť v krízovej situácii!

Už ste niekedy boli svedkom dusenia, infarktu, podchladenia alebo hypoglikemického šoku? Pokiaľ áno, no prvú pomoc ste poskytnúť nevedeli, dnešný kvíz vám pomôže zorientovať sa v rôznych krízových situáciách. Zvládnete ho na plný počet bodov?

Friends,All,Together,At,Restaurant,Having,Meal

OTESTUJTE SA: Ovládate svetovú kuchyňu? Dokážte, že poznáte názvy tých najznámejších jedál!

Iný kraj – iný mrav. Toto príslovie sa spája nielen s obyvateľmi krajín a ich kultúrou či mentalitou, ale aj s tradičnou kuchyňou, ktorou si už mnohé štáty stihli podmaniť celý svet. Aj napriek tomu, že to s cestovaním ešte stále nie je príliš ružové, kúsok Talianska, Francúzska alebo Portugalska si môžete aspoň prostredníctvom známych jedál preniesť priamo do svojej kuchyne v priebehu pár minút. Zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov?

Fashion,Designer,Working,In,Studio.,Close,Up,Design.

OTESTUJTE SA: Poznáte skratky textilných materiálov? Zistite zloženie vášho oblečenia!

Pri kúpe nových kúskov do nášho šatníka hrá mnohokrát hlavnú rolu pri rozhodovaní práve zloženie oblečenia. To, z akých látok pozostáva totiž ovplyvňuje nielen kvalitu, ale aj pohodlnosť, ktorá je pri jeho nosení jedným z najdôležitejších prvkov. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké izbové rastlinky sú na obrázku? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Zistite, ako dobre ovládate názvy tých najznámejších druhov!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte význam týchto slovenských historizmov? Zistite, či ich viete preložiť!

Pôsobením angličtiny sa pomaly ale isto vytráca z nášho jazyku množstvo pôvodných slov, ktoré sa nám zdajú byť čoraz viac cudzie. Ak však trávite nejaký ten čas so staršou generáciou, niektoré z nich by ste predsa len poznať mohli. Otestujte sa s nami a zistite, či ovládate nasledujúce výrazy, ktoré sa už v súčasnosti považujú za historizmy.

x

OTESTUJTE SA: Ovládate západoslovenské nárečie? Zistite, či viete preložiť nasledujúce slová

Aj keď si myslíte, že v našom jazyku vás už nič neprekvapí, ste na omyle. O opaku vás presvedčia nasledujúce výrazy z oblasti západného Slovenska, ktoré síce nepatria k spisovným, no používajú sa na každodenne báze. Trúfnete si na plný počet bodov?

Success,Woman,Hiker,Hiking,On,Sunrise,Mountain,Peak,-,Young

OTESTUJTE SA: Viete určiť polohu známych slovenských vrchov? Dokážte, že ste vášniví turisti!

S pribúdajúcimi stupňami na teplomere sa zapĺňajú aj naše lesy a hory nadšenými turistami, ktorí využijú každú príležitosť objaviť nové krásy slovenskej prírody. Okrem oddychových prechádzok sa však čoraz viac stávajú terčom záujmu práve náročnejšie výstupy, ktoré nahradia mnohokrát aj návštevu fitness centra. Viete, kde sa nachádzajú tie najznámejšie slovenské vrchy?

Slovak,National,Theatre,In,Bratislava

OTESTUJTE SA: Poznáte polohu najznámejších divadiel Slovenska? Zistite, kde sa nachádzajú!

Pokiaľ patríte k milovníkom umenia a kultúry, dnešný kvíz by ste mali zvládnuť bez najmenšieho zaváhania. Aj napriek tomu, že posledný rok zostali brány divadiel po celom Slovensku viac-menej zatvorené, pomaly ale isto sa herci s nadšením a entuziazmom vracajú opäť na javisko. Dokážete nasledujúce otázky zodpovedať úplne bezchybne?

Otestujte sa!

OTESTUJTE SA: Poznáte najčastejšie chytáky v slovenčine? Zistite, ako sú na tom vaše vedomosti!

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

Car,Parked,On,Road,And,Small,Passenger,Car,Seat,On

OTESTUJTE SA: Ovládate evidenčné čísla českých vozidiel? Zistite, do ktorého kraja patria!

Jedným zo základných poznávacích znakov automobilu je práve evidenčné číslo vozidla, ktoré je zákonom pridelené špecifickým a jedinečným označením. Ako dobre ho viete bezchybne priradiť k jednotlivým krajom?

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video