Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Ovládate základné nemecké frázy? Zistite, či by ste sa vedeli dohovoriť!

Ako sa hovorí - koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Takáto znalosť nám umožňuje nielen bez problémov cestovať, ale aj rozširovať slovnú zásobu, ktorá je v poslednom čase priam vyžadovanou znalosťou pri pohovore do nového zamestnania. Trúfnete si zodpovedať nasledujúce otázky na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Sú naozaj také spoľahlivé? Zistite, čo všetko (ne)viete o kondómoch!

Povedzme si úprimne, ochrana je pri sexe častokrát veľmi podceňovaná a v mnohých pároch ju už považujú za akýsi prežitok. Opak je však pravdou, pretože nič neochráni partnerov pred pohlavnými chorobami viac, ako práve kondómy. Zistite, ako dobre sa vyznáte v tejto oblasti.

OTESTUJTE SA: Tehotenstvo ako najkrajšie obdobie života – viete, ktoré tvrdenia sú len mýty?

OTESTUJTE SA: Tehotenstvo ako najkrajšie obdobie života – viete, ktoré tvrdenia sú len mýty?

Aj keď sa považuje tehotenstvo za jedno z najkrajších období v živote ženy, zároveň dokáže budúcu mamičku poriadne vystresovať. Na internete a rôznych fórach totiž koluje ešte stále množstvo mýtov, ktoré ľahko vytvoria vrásky na čele nejednej tehuľke. Otestujte sa a zistite, ktoré tvrdenia netreba brať vôbec vážne.

x

OTESTUJTE SA: Aký jesenný kúsok sa k vám hodí najviac? Vyskladajte si dokonalý outfit na mieru!

Letné šaty pomaly vymieňame za džínsy, sandáliky za poltopánky a bez koženej bundy alebo ľahkého svetru už z domu radšej ani nevychádzame. Okrem týchto jednoduchých kúskov, ktoré jednoznačne patria k bežnému jesennému outfitu však v obchodoch nájdete aj doplnky, ktoré dodajú šmrnc každému nudnému looku. Zistite, čo by sa počas nasledujúcich mesiacov malo stať vašim must-have kúskom, ktorý si zamilujete!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate pracovnú etiketu? Zistite, ktorým chybám sa treba rozhodne vyhnúť!

Obohraná melódia budíka, chystanie raňajok, obliekanie, líčenie a odchod do práce sú snáď každodennou rutinou každej z nás. V spomínanej práci trávime niekoľko hodín denne a preto je viac než dôležité udržiavať s kolegami a nadriadenými profesionálny vzťah, ktorý bude príjemný pre obe strany. Aby ste sa ale nedostali do situácie, kedy budú vaše neprimerané správanie kolegovia komentovať za chrbtom, otestujte sa a zistite, ktoré návyky treba nechať pri rannom odchode z domu za zatvorenými dverami.

OTESTUJTE SA: Strašiak zvaný menopauza – zistite, ktoré tvrdenia o prechode sú len mýty

OTESTUJTE SA: Strašiak zvaný menopauza – zistite, ktoré tvrdenia o prechode sú len mýty

Každá žena raz dospeje do štádia, ktorého sa mnoho z nás desí. Babie leto života však nemusí byť vôbec taká katastrofa, ako sa na prvý pohľad zdá. S pribúdajúcim vekom sa nielenže zvyšuje počet sviečok na našej narodeninovej torte, ale aj množstvo krásnych chvíľ strávených s rodinou, životným partnerom či vnúčatami. Vďaka nášmu testu zistíte, čo vás čaká a zároveň vám vyvrátime tie najčastejšie mýty, ktoré sú s touto témou neustále spájané.

x

OTESTUJTE SA: Ovládate základy fyziky? Zistite, čo všetko si ešte pamätáte!

Aj keď sme už zo školských lavíc mnohí dávno vyšli, mať všeobecný prehľad nie je nikdy na škodu. Najmä s fyzikou sa stretávame každodenne pri bežných činnostiach, čo si uvedomuje len málokto z nás. Zvládnete dať týchto 15 základných otázok na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte kráľovskú rodinu? Odhaľte tajomstvá Buckinghamského paláca!

V poslednom čase sa so škandálmi a klebetami ohľadom slávnej rodiny akoby roztrhlo vrece. Hlavnou témou sa takmer vždy stala manželka princa Harryho, ktorá svetu každodenne ukazovala svoju rebelskú stránku. Čo tak ale pre zmenu zistiť skutočne zaujímavé informácie, ktoré sú tradíciou kráľovstva už po desiatky rokov?

OTESTUJTE SA: Viete, kde písať veľké a malé písmená v slovenčine? Zistite, ako na tom ste!

OTESTUJTE SA: Viete, kde písať veľké a malé písmená v slovenčine? Zistite, ako na tom ste!

Aj napriek tomu, že je Slovenčina náš materinský jazyk, každý urobíme v jej pravopise občas nejakú tú chybičku. Študovaný sa predsa nikto nenarodil a ako sa hovorí – človek sa učí po celý život. Odpovedzte na nasledujúce otázky a preverte si vaše vedomosti v oblasti písania veľkých a malých písmen.

x

OTESTUJTE SA: Ste už konečne pripravená na nový vzťah? Zistite, či do toho skočiť po hlave!

Aj vy máte pocit, že sa na vás z každej strany valia fotky zamilovaných párov, ktoré oddychujú na exotickej dovolenke, užívajú si na chate s priateľmi alebo jednoducho len vysedávajú v centre mesta počas teplých letných večerov pri pohári vína? Každá z nás by chcela zažiť takúto idylku, čo poviete? Netreba však slepo nasledovať dav a vhupnúť bez rozmyslu do nového vzťahu len preto, lebo nechcete byť jediná single vo vašej partii. Odpovedzte úprimne na nasledujúce otázky a uvidíte, či už naozaj nastal ten správny čas posunúť sa vpred.

x

OTESTUJTE SA: Zvládli by ste rande s cudzincom? Zistite, či ovládate tieto baliace frázy!

Aj keď už koniec leta pomaly ale isto klope na dvere, stále nie je neskoro vyraziť na luxusný last-minute a na pláži alebo v miestnom bare zbaliť exotického krásavca, ktorý roztopí vaše srdce. Aby ale nedošlo k nežiaducemu trapasu v podobe jazykovej bariéry, naštudujte si základné baliace frázy, ktoré sa vám na dovolenkovom rande jednoznačne zídu!

OTESTUJTE SA: Ste spoľahlivá alebo vám zodpovednosť nič nehovorí? Zistite, aká je pravda!

OTESTUJTE SA: Ste spoľahlivá alebo vám zodpovednosť nič nehovorí? Zistite, aká je pravda!

Mať v okolí človeka, na ktorého sa môžete kedykoľvek spoľahnúť, je už v 21. storočí naozaj vzácnosť. Každý má totiž svojich problémov až nad hlavu a zvládať nástrahy každodenného života je pre nás občas naozaj challenge. Ako ste na tom so zodpovednosťou vy? Dokážete si nájsť čas pre seba aj svojich blízkych alebo to občas už skrátka nedávate?

x

OTESTUJTE SA: Akú dobrú máte slovnú zásobu? Zistite, ktoré dvojice výrazov sú antonymá

Podľa slovnej zásoby dokážeme mnohokrát perfektne odhadnúť vzdelanosť či charakter človeka. Aj keď bežne používame v komunikácii približne 1500 slov, každý deň sme obklopovaní novými výrazmi, ktoré niekedy ani nemáme šancu zaregistrovať. Náš osobný slovník treba preto neustále rozširovať, aby sa nám jedného dňa nestalo, že na pracovnom stretnutí, rodinnom obede alebo vysnívanom rande nebudeme v jednej chvíli chápať, čo sa nám druhá strana snaží práve povedať

x

OTESTUJTE SA: Rovnaké ale predsa úplne odlišné – uhádnete, ktoré dvojice slov sú synonymá?

Podľa slovnej zásoby dokážeme mnohokrát perfektne odhadnúť vzdelanosť či charakter človeka. Aj keď bežne používame v komunikácii približne 1500 slov, každý deň sme obklopení novými výrazmi, ktoré niekedy ani nemáme šancu zaregistrovať. Náš osobný slovník treba preto neustále rozširovať, aby sa nám jedného dňa nestalo, že na pracovnom stretnutí, rodinnom obede alebo vysnívanom rande nebudeme v jednej chvíli chápať, čo sa nám druhá strana snaží práve povedať.

OTESTUJTE SA: Prečo vzniká spánková paralýza a môžete v sne skutočne dosiahnuť orgazmus?

OTESTUJTE SA: Prečo vzniká spánková paralýza a môžete v sne skutočne dosiahnuť orgazmus?

Spánok máme radi všetci – či už ide o poobedného „šlofíka“ alebo kvalitný niekoľkohodinový oddych počas noci. Veľakrát nám však tento príjemný rituál vedia narušiť rôzne sny, nočné mory či dokonca spánková paralýza. Najmä tá je strašiakom pre mnohých ľudí, no my vieme, ako sa jej ľahko vyhnúť. Otestujte sa a zistite, čo všetko o ríši snov (ne)viete.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte najväčšie záhady sexu? Odhaľte fakty, ktoré sú pre mnohých stále tabu

Povedzme si úprimne – keď príde v rozhovore na tému „sex,“ pre mnohých ľudí je to stále akési tabu, ku ktorému sa príliš vyjadrovať nechcú. Baviť sa o tejto téme je však viac než potrebné, pretože vlastnými skúsenosťami, ale aj radami iných, môžete svoj milostný život posunúť na úplne iný level.

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video