Kvízy rubrika

OTESTUJTE SA: Ovládate základné frázy vo svetových jazykoch? Zistite, koľko z nich poznáte!

OTESTUJTE SA: Ovládate základné frázy vo svetových jazykoch? Zistite, koľko z nich poznáte!

Návšteva cudzej krajiny takmer vždy vyžaduje znalosť zopár lokálnych slov. Či už vybavujete hotelovú izbu, raňajky do postele alebo konverzujete s miestnym obyvateľom v bare, základné frázy sa vám nepochybne zídu. Dokážte, že ovládate otázku AKO SA MÁŠ v nasledujúcich jazykoch!

OTESTUJTE SA: Ovládate učivo strednej a základnej školy? To vám prezradí tento test!

OTESTUJTE SA: Ovládate slovenský pravopis? To vám prezradí tento test!

V priebehu týždňa si stredoškoláci otestovali svoje vedomosti zo slovenského jazyka v rámci písomnej časti maturity. Vybrali sme pre vás tie najčastejšie chyby, ktoré robia nielen školopovinní, ale aj pracujúci ľudia v každodennej konverzácii. Ovládate základy nášho jazyka? Otestujte sa s nami a zistite, ako sú na tom vaše vedomosti!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte hlavné postavy najznámejších vianočných filmov? Dokážte, že sa vyznáte!

Prvá adventná nedeľa už klope na dvere čo nám pripomína nezadržitelný príchod Štedrého dňa. K sviatočnej atmosfére patria neodmysliteľne aj filmy a rozprávky, ktoré vám spolu so šálkou horúcej čokolády a pečením perníkov vyčaria tú pravú vianočnú atmosféru. Nalaďte sa s nami na toto čarovné obdobie a zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Poznáte anglické názvy štátov? Zistite, či ich ovládate úplne všetky!

OTESTUJTE SA: Poznáte anglické názvy štátov? Zistite, či ich ovládate úplne všetky!

Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov, o rozdielnom znení štátov viete určite svoje. Aj keď sú niektoré veľmi podobné tým slovenským, iné majú zasa diametrálne odlišnú podobu. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Viete preložiť najpoužívanejšie latinské výrazy? Zistite, ako na tom ste!

Aj napriek tomu, že je slovenčina krásny jazyk, mnohokrát sa ocitneme v situáciách, kedy naša slovná zásoba jednoducho nestačí. O tom, či naozaj poznáte význam tých najpoužívanejších latinských výrazov sa presvedčíte v dnešnom kvíze.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte legendárne filmové a seriálové hlášky? Dokážte, že máte prehľad!

Aj vy ste už niektoré filmy videli toľkokrát, že nemáte problém naspamäť citovať ich jednotlivé pasáže? Medzi nimi určite nechýbajú ani legendárne hlášky, ktoré sa navždy zapísali do pamäte mnohých z nás. Zistite, koľko z nich stále ovládate!

OTESTUJTE SA: Poznáte pôvod vašich obľúbených jedál? Zistite, odkiaľ skutočne pochádzajú!

OTESTUJTE SA: Poznáte pôvod vašich obľúbených jedál? Zistite, odkiaľ skutočne pochádzajú!

Zamysleli ste sa niekedy nad skutočným pôvodom vašich obľúbených jedál? Krajiny, v ktorých sú totiž najviac populárne mnoho zo slávnych pokrmov iba preslávili. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Viete, kto napísal najznámejšie knihy všetkých čias? Zistite, ako na tom ste!

Napísať úspešnú knihu sa môže zdať ako ľahká úloha, no len zopár spisovateľov sa vďaka svojim dielam dostalo na výslnie svetovej knižnej scény. Niektorí zabodovali vďaka silnému príbehu, iní zasa stavili na fantasy či detské príbehy. Zvládnete spraviť dnešný kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Poznáte autorov najslávnejších slovenských vynálezov? Dokážte, že máte prehľad!

O tom, že sa v našej krajine nachádza množstvo šikovných a zručných ľudí niet najmenších pochýb. Mnohí z nich sa totiž zaslúžili o svetové objavy, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou každodenného života. Vďaka výdobytkom modernej technológie majú navyše mladí vedci čoraz väčšiu šancu preraziť a tým sa navždy zapísať do histórie. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ovládate svadobný bontón? Zistite, či by ste si nespravili hanbu!

OTESTUJTE SA: Ovládate svadobný bontón? Zistite, či by ste si nespravili hanbu!

O tom, že sa deň D nesie najmä v znamení lásky, rodinnej atmosféry a nezabudnuteľných zážitkov niet najmenších pochýb. Jeho pozadie už také ružové však nie je, nakoľko sa prípravy a organizácia spájajú častokrát so stresom a množstvom povinností. Poznáte základné pravidlá a tradície, ktoré by sa mali počas svadby dodržiavať? Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Viete, kde sa na Slovensku nachádzajú tie najznámejšie pamiatky a miesta?

Aj napriek tomu, že je cestovanie v posledných rokoch obrovským trendom, stále viac ľudí zabúda na to, odkiaľ pochádza. Okrem mora máme na Slovensku naozaj všetko a preto je škoda, že krásy našej krajiny objavujeme len sporadicky. Viete, kde presne sa nachádzajú tie najznámejšie miesta a pamiatky, na ktoré máme právo byť skutočne hrdí?

x

OTESTUJTE SA: Poznáte architektov najznámejších stavieb sveta? Zistite, či máte prehľad!

Jednou z neodmysliteľných zastávok turistov sú počas dovolenky predovšetkým svetoznáme stavby, ktoré predstavujú klenot každého väčšieho mesta. Aj napriek tomu, že ich poznáme z filmov, kníh či časopisov, len málokto vie, kto skutočne stojí za ich vznikom. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ovládate skratky školských predmetov? Zistite, či sa viete orientovať v rozvrhu!

OTESTUJTE SA: Ovládate skratky školských predmetov? Zistite, či sa viete orientovať v rozvrhu!

Aj keď sme mnohí školské lavice už dávno opustili, v našom okolí sa bezpochyby aj v súčasnosti nájdu školáci, ktorí na akademickej pôde ešte stále strávia desiatky hodín týždenne. Viete, akou transformáciou za posledné obdobie prešli skratky tých najznámejších predmetov? Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate značky chemických prvkov? Zistite, čo si ešte pamätáte!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate značky chemických prvkov? Zistite, čo si ešte pamätáte!

Aj keď sme zo základnej školy všetci už dávno vyšli, niektoré vedomosti, ktoré sme počas deviatich rokov nadobudli, by ešte stále mali rezonovať v našej pamäti. Čo taká chémia, ktorá bola u väčšiny z nás na čiernej listine? Vráťte sa s nami na chvíľu do študentských čias a skúste správne zodpovedať nasledujúce otázky.

x

OTESTUJTE SA: Viete vytvoriť plurál nepravidelných podstatných mien? Dokážte, že sa vyznáte!

Aj keď je angličtina považovaná za jeden z najľahších jazykov sveta, mnohokrát vie potrápiť aj skúseného speakera ovládajúceho takmer všetky jej pravidlá. Medzi problematické patrí najmä množné číslo nepravidelných slov, ktorých je v tomto svetovom jazyku neúrekom. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ovládate zahraničné prevody oblečenia, teploty či výšky? Dokážte, že máte prehľad!

OTESTUJTE SA: Ovládate zahraničné prevody oblečenia, teploty či výšky? Dokážte, že máte prehľad

Aj vy máte pri objednávaní z e-shopov občas problém so správnym výberom svojej veľkosti? Niet sa čomu čudovať - zahraničné miery sa od tých našich totiž líšia viac, ako si myslíte. Týka sa to však aj teploty, výšky, váhy či rôznych dĺžok. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video