Keď v niektorom z amerických filmov na Netflixe, v lietadle či v kine uvidíte tvár, ktorá vyzerá povedome, možno sa vám nesníva. Možno ste sa kedysi s Bratislavčankou Denisou Juhosovou spolu hrali na sídlisku. Úspešná tmavovláska pred pár rokmi zabalila rozbehnuté podnikanie, dala zbohom rodine aj rodnému Slovensku a rozhodla sa za veľkou mlákou dobyť strieborné plátno. A úspešne.

Láska k filmu od skorého detstva

Denisa sa narodila so silnou astmou a väčšinu detstva prežila u babky a dedka, pretože jej otec s mamou sa snažili zarobiť peniaze, aby ju mohli poslať k moru. Čo v časoch socializmu neboli ani jednoduché, ani lacné. „Moji starí rodičia žili v Dúbravke a pre mňa to boli najkrajšie roky. Babka a ja sme zbožňovali filmy aj seriály, takže vždy sme si v programe vyznačili, čo budeme pozerať, a podľa toho sme si plánovali výlety. Už vtedy som sa do filmov zamilovala a myslím, že veľa emócií, ktoré dávam do práce, som načerpala z detstva,“ spomína Denisa Juhošová a v jej prípade platí, že čerpať naozaj má z čoho. Keď mala desať, odišla do školy v Rakúsku a ďalších desať rokov vstávala celý týždeň o štvrtej ráno, aby sa z bratislavského sídliska dostala načas do školy v Kittsee a neskôr vo Viedni. To však nebolo jediné, čo ju odlišovalo od rovesníčok. „Nevedela som medzi ne zapadnúť, lebo som žila v inom svete. Takom filmovom. Veľa ľudí ma nechápalo, dokonca ani moji rovesníci. Bolo to naozaj dávno a ja som medzitým pochopila, že je super byť iná. A že ma ľudia majú radi presne preto, aká som.“

Denisa je ctižiadostivá, tvrdohlavá, odhodlaná a hlavne nesmierne talentovaná. Počas strednej školy študovala štyri roky vo Viedni na jazykovom gymnáziu, kde si pridala odbor operný spev. „Úprimne, nič matematické by som nezvládla, vždy mi išli skôr jazyky alebo čokoľvek kreatívne,“ pokračuje mladá Slovenka, ktorá sa po maturite presťahovala do Londýna, kde k nemčine a maďarčine pribrala plynulú angličtinu.

Slovenka Denisa Juhošová si už zahrala vo viacerých medzinárodných produkciách.
Slovenka Denisa Juhošová si už zahrala vo viacerých medzinárodných produkciách.
Zdroj: Archív

Pokračovanie na ďalšej strane.