Mama ju naučila zarábať peniaze

Puto, aké majú medzi sebou tieto dve živelné ženy, sa len tak nevidí. Ak by ste chceli nájsť prototyp dokonalého vzťahu matka – dcéra, ste na správnej adrese. „Odmalička som s ňou bola prepojená. Tak veľmi sa mi venovala a za každých okolností ma podporovala. Vždy som chcela byť pri nej a ten plán mi aj vyšiel,“ hovorí Lucia, ktorá aj vďaka mame zvládla všetky životné prekážky s ľahkosťou.

„Som jej vďačná za všetko. Naučila ma zarábať peniaze, míňať, ale aj šetriť. Naučila ma vnímať život s vďačnosťou a pokorou. Sú to pevné základy, na ktorých staviam. Vie ma upokojiť, keď som v strese, a teším sa, že takto môžem vychovávať aj svoju dcéru.“ Slovami chvály nešetrí ani mama šikovnej vizážistky. „Vždy si išla za svojím. Nenechala sa odradiť a hoci vyštudovala politológiu, túžba, že sa bude venovať líčeniu, bola silnejšia. To, čo má, si vybudovala sama, lebo na začiatku nemala naozaj nič. Nikto ju nepretláčal a išla krok za krokom. A páči sa mi, že vždy dodrží slovo. Neznáša intrigy ani pretvárku, je priama, aj keď to niekedy môže byť na škodu, “ hovorí hrdo o dcére, ktorú odmalička volá moja „Luseta“.

„Pamätám si to ako dnes. Keď bola malá, celé noci nespávala, trvalo to skoro do jej dvoch rokov. A namiesto spánku sa v noci hrávala s hrncami a varechami. Nechcela chodiť do piesku, lebo by sa zašpinila. A neznášala neférovosť. Ani na sebe, ani voči druhým, takže vždy bojovala za slabších.

S mamou sú najlepšie kamarátky.
Zdroj: Archív L.S.

 Mama ju volá Luseta 

Keďže Lucia je na výchovu dcérky Lydky sama, lebo žije bez partnera, pomáha jej s ňou práve mama. „Lucka sa naučila neprenášať svoje problémy na dieťa a je krásne, keď vidím, ako sa preň obetuje, akoby preň aj dýchala. Som na ňu naozaj hrdá, pretože má veľkú empatiu a k tomu vedie aj svoje dieťa.“ Mimochodom, známa vizážistka dala dcérke meno po mame, a tak majú v rodine dve Lýdie. Spolu vytvorili dokonalú kombináciu či skôr trojicu, kde im to klape zo všetkých stránok.

„Pamätám si množstvo situácií, ktoré Lucia riešila a nespávala v noci, aby všetko dobre dopadlo a aby všetci bola spokojní. Jej práca nie je len o tom, že líči, ona tie ženy zbožňuje. Rada spoznáva nových ľudí a teší sa, keď to cítia rovnako,“ pochvaľuje svoju šikovnú dcéru, ktorá síce veľa pracuje, ale dokáže aj oddychovať. Aj preto Lucid pre rodinu kúpila domček v Thajsku, kde sa pravidelne chodia schovať pred zimou. Ako inak, spoločne.

„Mamina je pre mňa najlepšou kamarátkou, pretože je aj mojou spovedníčkou. Nikdy ma nezradila a nikdy sa mi neotočila chrbtom. Je jedno, či som pekná, pribratá či mám alebo nemám peniaze, je to mama a ľúbi ma takú, aká som.“ VIAC FOTO nájdete v našej GALÉRII. 

Mama je jej celoživotnou oporou.
Zdroj: Archív L.S.