Privátny klub Snctm, ktorý je erotickým divadlom a zároveň azylom pre sexuálne orgie, založil Damon Lawner pred šiestimi rokmi. Aby ste pochopili, čo ho k tomu postupne priviedlo, asi je dôležité odhaliť aj jeho predchádzajúce pracovné skúsenosti. Synáčika hippie rodičov z Fairfaxu v Kalifornii objavil fotograf Bruce Weber, keď devätnásťročného mladíka zbadal plachtiť na skejtborde. Netrvalo to dlho a Damon už podpisoval zmluvu s agentúrou Look Model v San Franciscu, takže kampane pre Versace či Calvin Klein so supermodelkou Christy Turlington nenechali na seba dlho čakať. Neskôr sa venoval fotografovaniu, realitám, až sa stal impresáriom večierkov v hoteloch na Bali. V roku 2012 zakotvil v Los Angeles a po tom, ako uvidel film Spaľujúca túžba od Stanleyho Kubricka, dostal geniálny nápad.

Ak náhodou neviete, o čo v tom filme ide, zľahka si osviežime pamäť a pripomenieme, že manželskému páru v podaní Toma Cruisa a Nicole Kidman sa život zmení po tom, čo sa konzervatívny a usporiadaný lekár TC ocitne na sexuálnych orgiách. No a tento film život zmenil aj Damonovi, ktorý mal vtedy štyridsaťdva rokov a chcel vytvoriť doslova sexuálnu utópiu, kde by mohli ľudia zdieľať svoje erotické zážitky na najvyššej úrovni. Založil si na Facebooku stránku Sanctum, kde investoval do jej podpory smiešnych päťdesiat dolárov. Nový projekt, kde chcel ponúkať zhýralé erotické večierky losangeleskej elite, sa ihneď ujal. Ľudia sa mu okamžite začali ozývať a biznis bol na svete. S prívlastkom super biznis, pretože ceny, ktoré nastavil za členstvo v Snctm, sú naozaj pre superbohatých.

Členovia klubu „cvakajú“

Dostať sa do klubu vyvolených nie je jednoduché, svojich členov si tam majiteľ starostlivo vyberá. Dôvod je jasný, môže ich byť len deväťdesiatdeväť. Patriť do Snctm si vyžaduje nielen veľa peňazí, ale aj istú prestíž. Takže musíte vlastniť zlatú kreditku, mať aspoň tri odporučenia od členov, kvalitný smoking či luxusnú večernú róbu, pod ktorou skrývate sexi bielizeň. No tým sa to všetko len začína. Krásne to vystihol práve jeho „stvoriteľ“. „Peniaze, moc a krása – alebo aspoň jedno z toho.“ To sú hlavné kritériá na nádejných členov klubu.

Členovi musia zaplatiť poriadne vysoké členské.
Členovi musia zaplatiť poriadne vysoké členské.
Zdroj: Sanctum club

Registrácia je síce možná len prostredníctvom ich stránky, kde si vás na základe žiadosti a priložených fotografií preklepnú aj telefonátom s veľmi otvorenými otázkami, kde sa s vami budú baviť aj o vašich sexuálnych fantáziách. Ak prejdete sitom, na rad príde zaplatenie členského poplatku. Každoročné členstvo, ktoré zahŕňa vstup na všetky podujatia Snctm (ako v skratke označujú klub pre superbohatých) a ďalšie výhody, je v balíčku Basic membership. Stojí smiešnych 20-tisíc dolárov. Alebo môžete si kúpiť aj členstvo Dominus, ktoré platí až do konca života a bude vás to stáť 75-tisíc dolárov. A teraz pozor! Najdrahším balíkom je členstvo Violet key, ktoré si vyžaduje jednorazovú platbu vo výške milión dolárov.

Čo všetko vám za milión „urobia“, zostáva zahalené rúškom tajomstva, no ak máte štipku fantázie, asi si viete predstaviť, aká zoo to musí byť. Klub každý mesiac organizuje pravidelné Masquerade & dîner party (už sa konali aj v New Yorku či na Miami), ktorá stojí 2 500 dolárov za pár, a rovnako obľúbené sú letné Pool party. Za tie zaplatíte najmenej, iba 950 dolárov za dvojicu. A keďže klub dostáva vždy minimálne tisíc žiadostí, je to jasný signál, že takéto žúrky boháčov bavia a všetci sa na ne chcú dostať. Bohatí hotelieri z New Yorku, oligarchovia z Moskvy, filmoví producenti, ale aj dvadsaťjedenročný syn milionára zo Švajčiarska či zbohatlícky párik, ktorý si chce spestriť dvadsaťročné manželstvo.

Aby sme nezabudli, áno, v zozname sú aj hollywoodske celebrity. Keďže filozofiou zakladateľa a majiteľa okázalého klubu je predovšetkým ochrana osobných údajov a diskrétnosť, žiadny zoznam od nás nečakajte. Ale niečo sme predsa len „vyňuchali“. Že aj blonďavé neviniatko Gwyneth Paltrow je pravidelným hosťom klubu.

Dekadentné párty plné zvrhlostí

Čo sa deje za dverami? Počas dekadentných párty sa dá zažiť naozaj všetko, aj tu však platia prísne pravidlá, trebárs zákaz mobilných telefónov a povinnosť mať na tvári masku (teda aspoň do polnoci). Sviečky, červené lampičky, živá klasická hudba miešaná s trance music, afrodiziakálne večere a navôkol snobskí boháči, ktorí túžia po jedinom. Rozdať si to. Erotická šou sa môže začať. V jednej miestnosti stretnete muža v maske Minotaura, ktorému neznáma kráska v koženom kresle poskytuje orálny sex, na druhej strane uvidíte, ako žena vo fetišistickej bielizni bičuje muža v maske, v ďalšej miestnosti leží brunetka čakajúca na bondáž od pána s maskou králika a nakoniec sa všetci ukájajú na všetkých.

Počas dekadentných párty sa dá zažiť naozaj všetko, aj tu však platia prísne pravidlá, trebárs zákaz mobilných
telefónov a povinnosť mať na tvári masku.
Počas dekadentných párty sa dá zažiť naozaj všetko, aj tu však platia prísne pravidlá, trebárs zákaz mobilných telefónov a povinnosť mať na tvári masku.
Zdroj: Instagram

Čo si budeme nahovárať, nakoniec z toho vznikne jedna veľká swingers party, kde si to všetci užívajú, ako sa len dá, a skúšajú aj to, na čo by doma možno nenabrali odvahu. „Sme spoločnosť elity so sofistikovaným vkusom a štýlom,“ ospevuje Damon Lawner svoju elitnú komunitu, ktorú povýšil na akési duchovné bratstvo. Nie náhodou nesie znak klubu symbol pripomínajúci iluminátov. Nazýva ho Oculus Dei – Božie oko. Losangeleský klub Sanctum kombinuje sex so snobstvom, no nie je len výsadou Američanov, pretože otvoril aj nové pobočky. Trebárs v Londýne, Moskve a Cannes, kde je o členstvo tiež mimoriadny záujem. Televízia Showma dokonca začala vysielať prvú sériu seriálu Naked SNCTM, ktorý kopíruje sexuálne orgie tohto klubu a dokazuje, že za tajnými dverami sa dejú tie najdivokejšie orgie, aké si ani len nevieme predstaviť.