Takéto zoznámenie môže byť fajn a veľakrát z pár nezáväzných stretnutí vznikne dlhodobý vzťah. Povedzme si úprimne, Instagram nahradil v súčasnosti už takmer všetky zoznamky. Má však aj svoju temnú stránku, ktorá je často dôvodom rozchodov alebo hádok v partnerskom vzťahu.

Táto sociálna sieť slúži mnohým ľuďom ako zdroj inšpirácie. Môžu sledovať profily svojich obľúbených spevákov, hercov, modeliek alebo módnych návrhárov. Je fajn takýmto spôsobom aspoň trocha nahliadnuť do súkromia slávnych a sledovať, ako vyzerajú ich bežné dni.

No nájdete tu aj profily umelých “krások“, ktoré okrem fotiek kávy či jedla pridávajú do svojho feedu aj dokonale upravené fotky z fitka, kam v skutočnosti išli iba preto, aby si mohli spraviť nejakú tú selfie o zrkadlo s činkami v pozadí. Toto ale nie sú jediné skvosty, ktorými lákajú mužské oko. Pózy, v akých sa tieto slečny dokážu odfotiť niekedy až vyrážajú dych. Hovoríte si: „Ako často musí chodiť do fitka, aby mala taký úžasný zadok, štíhly pás a dokonalé nohy? “ Klobúk dole, ak to niektorá z nich dosiahla poctivým cvičením, no vo väčšine prípadov sú tieto fotky upravované v rôznych appkách, vďaka ktorým sa z vás stane úplne iná žena.

Niekedy si vzťah komplikujeme zbytočnými banálnosťami.
Niekedy si vzťah komplikujeme zbytočnými banálnosťami.
Zdroj: Shutterstock

Niet divu, že takýto profily priťahujú mužskú pozornosť ako magnet. Veľa škody môže však spraviť aj to, keď chlap nejakej fotke dá iba obyčajné “srdiečko.“ Povedzme si úprimne, Ktorej z nás by to nevadilo? Vy ste predsa jeho partnerka a na iné fotky ako tie vaše sa predsa nemá čo pozerať. Jeho argument je však jasný – je to iba lajk, nič viac za tým hľadať netreba.

Ak sa však takáto situácia opakuje pravidelne, treba zakročiť. Vzťah je predsa najmä o vzájomnej tolerancii. Dajte vašej polovičke najavo, čo vám vadí. Porozprávajte sa o tom, ako vzniknutú situáciu obaja vnímate. Rozumná konverzácia vyrieši väčšinu problémov, ktoré vás trápia. Ak sa necítite na rozhovor, hoďte svoje myšlienky na papier a takýto list dajte vášmu partnerovi prečítať. Môže to byť niekedy účinnejšie, ako slová. Ďalšou možnosťou je, aby ste si dali obaja insta “detox“. Pokojne si navzájom vymeňte mobily a unfollownite ľudí, ktorí vám vyslovene vadia a už neraz sa stali hlavným dôvodom vašej hádky. Uvidíte, že týmito malými krôčikmi si časom začnete uvedomovať, že Instagram do vášho vzťahu akoby zázračne prestal zasahovať.