Vraví sa, že vzťahy vôbec nie sú komplikované, to len my, ľudia. Aj z komára dokážeme spraviť somára a našu drahú polovičku zraniť, hoci sme to nemali vôbec v úmysle. Pozrime sa na to, čo nás v partnerskom vzťahu najviac trápi.

1. Žiarlivosť

Toto je úplná klasika. Žiarlivosť, a možno častokrát zbytočná, môže zničiť nejeden krásny vzťah. Ak žiarlite a máte chuť sledovať svojho frajera na každom kroku, či sa mu hrabať v telefóne a súkromných veciach, radšej si dajte stopku. Takýto čin môže nenávratne poškodiť vašu dôveru. Žiarlivosť môže prameniť z mnohých vecí, či už z minulých vzťahov alebo niečoho hlbšieho. S partnerom by ste si mali sadnúť a tento problém vyriešiť. Porozprávajte sa čo cítite a prežívate. Ujasníte si tak mnohé.

giphy.com

2. Odlišné predstavy

Ak máte každý odlišné koníčky to ešte neznamená, že sa musíte jeden na druhého uraziť, ak nebudete spolu tráviť čas. Nebuďte urazené ani dotknuté. Niektoré veci robte spolu, no stanovte si aj čas, kedy sa budete svojim záľubám venovať individuálne.

3. Sľubujem, ale neplním

Už teraz viete, že svoj sľub nedokážete dodržať? Tak ho radšej ani nedávajte! Nehrajte sa zbytočne "na peknú" a radšej narovinu povedzte, že to nemôžete sľúbiť. Ak by ste totiž nasľubovali hory doly a nič z toho nedodržíte, vystaviate medzi vami veľmi silnú bariéru.

4. Netlačte na pílu

Muži sú z Marsu a ženy z Venuše, a nič nie je výstižnejšie ako táto veta! Chlap sa len málokedy rozhovorí o svojich pocitoch, preto naň nikdy netlačte, aby sám od seba začal rozprávať o svojich vnútorných pocitoch. Nedokážeme síce čítať myšlienky a niekedy potrebujeme počuť, čo si naša drahá polovička myslí, preto ho skúste nasmerovať, že je to pre vás dôležité si ho vypočuť. Avšak, nič nenaznačujte, spýtajte sa ho priamo!

5. Zaneprázdnení individualisti

Keď ste na začiatku vzťahu, ste bláznivo zaľúbení a každú minútu chcete tráviť spolu. Keď ste dlhšie vo vzťahu, spoločne strávený čas sa scvrkáva. Nezabúdajte na to, že spoločné zážitky, výlety a aktivity váš vzťah len utužujú. Preto si hneď teraz niečo naplánujte!

Čítajte viac:

6 znakov, že vaše randenie je naozaj vážne a má záujem o vzťah

Hádku zvládneme, ale ťažšie je ospravedlnenie. Poradíme vám, ako na to!

Aby sa neobzeral po iných: 5 vecí, ktoré vo vzťahu NIKDY nerobte

Láska je občas poriadne otravná: 11 vecí, ktorými leziete okoliu na nervy

TOTO na nás muži naozaj nenávidia a my to stále robíme: Kedy s tým už prestaneme?

Láska vs. flirt ♥ Výstižné ilustrácie, v ktorých sa mnohí iste nájdete

Kamarátstvo s výhodami má svoje pravidlá: Dodržíte ich?