Pred dvanástimi rokmi sa práve v tomto bare zoznámili. Pred ôsmimi rokmi ju v ňom totálne neromanticky požiadal o ruku. Takéto ťahy boli pre neho typické a aj kvôli nim ho tak ľúbila. A pred rokmi piatimi tu poprvýkrát sedela sama. Celá v čiernom, zhrbená žiaľom, zapíjala hroznú tragédiu, keď Martina po návrate z exotickej dovolenky dostala na kolená zákerná choroba. Maskovala vtedy krokodílie slzy masívnymi slnečnými okuliarmi a pila na barmanov účet. Aj ten ďalší a ďalší. Medzi poldecákmi whisky, ktoré sa množili na barovom pulte ako mravce, si prisahala, že aj keď má len tridsať, už si v živote nikoho nenájde.

No Love, no Sex

Počas tých piatich rokov od Martinovej smrti sa úplne vzdala vzťahov a sexu. Láska jej nechýbala, srdce ňou mala prepchaté na prasknutie, ale patrila len Martinovi. Sex jej však chýbal. Až bytostne, to si musela priznať. Predsa len, je ešte mladá, na vrchole sexuálnych síl. Keď si však predstavila, že by sa jej mal dotknúť „tam dole" niekto iný než jej Martin, prišlo jej fyzicky nevoľno. Okrem toho, žiadny chlap nebol v posteli taký dobrý ako on. Aj po rokoch vzťahu dokázali premilovať nie hodiny, ale celé dni. Raz si dokonca obaja museli v práci vziať dovolenku - objavili novú polohu a nedokázali sa od seba v posteli odlepiť. Nútený celibát bol pre ňu hotovými mukami. Nebol to však celkom celibát, dokonca ho vlani dvakrát tak trochu porušila. Raz s barmanom, ktorý pochopil, že peknú vdovu nestačí utešovať drinkami grátis, preto ju jedného pekného večera po záverečnej pretiahol za barovým pultom. A druhý raz sa to Anne prihodilo s kolegom, ktorý si ju drsne vzal zozadu na šéfovom pracovnom stole. Oba nešikovné pokusy utíšiť Annin hlad po milovaní, by však najradšej vymazala z pamäti. Martina jednoducho nik neprekoná.

Sex bez lásky pre niektoré ženy nie je to pravé.
Sex bez lásky pre niektoré ženy nie je to pravé.
Zdroj: Profimedia

 

A tak zaparkuje na svojom obľúbenom mieste pri barovom pulte, ale skôr, než si objedná, pristane pred ňou pohár whisky s ľadom. Anna so zdvihnutým obočím pozrie na barmana. Odkedy ju šmykol za barom, prestal jej nalievať zadarmo. Žeby sa v ňom opäť ozval slabý záchvev solidarity? „To ti posiela ten chlapík vzadu," zahundre barman a ukáže kamsi do priestoru poza jej chrbát. Anna sa pomaly, no s istou dávkou zvedavosti otočí. V tom okamihu má pocit, akoby do nej udrel blesk. Ležérne opretý o kraj stola postáva vysoký, urastený blondiak. Vyzerá ako klon Jude Lawa. Spod modrej polokošele sa mu rysujú široké, mocné ramená, tvár lemuje ostrá brada so sexi lícnymi kosťami a nebesky modré oči ju neúprosne hypnotizujú. Keď sa na ňu usmeje a zodvihne jej smerom pohár, Anne sa podlomia kolená. „Tohto chlapa musím mať!" skríkne niečo v nej a sama je tým hlasom šokovaná. Ani nevie ako, odrazu sa chlapík ocitne vedľa nej pri bare. Tomáš sa volá. Tomáš objednáva ďalšie kolo whisky a Anna sa nevie odtrhnúť od jeho očí. Sú také modré, také sexi. Pristihne sa pri tom, že premýšľa, ako sa asi bozkávajú jeho zmyselné pery a v oblieva ju zvláštne teplo. V duchu sama seba hreší sa tie hriešne myšlienky. Voči Martinovi to vôbec nie je pekné. Dnes predsa oslavuje výročie jeho smrti a už len z úcty k nemu by mala držať smútok. Nemôže si však pomôcť, alkohol na hladný žalúdok jej až nebezpečne rýchlo stúpa do hlavy a Tomáš má v sebe čosi pekelne príťažlivé. Neskutočne jej pripomína Martina. A keď sa letmo dotkne jej ramena, prebehne ňou neovládateľná vlna vzrušenia. Najradšej by si to s ním rozdala hneď. Tu a teraz. Ručička na hodinkách sa blíži k polnoci a whisky vo fľaši klesá ku dnu. Odrazu Tomáš hodí na stôl peniaze, chytí ju za ruku a bez slova ju odvedie pred bar, kde čaká taxík. Keď smerujú k jej bytu, dobe vie, čo bude nasledovať. Lenže nevie, ako tomu zabrániť. Prvýkrát po piatich rokoch chce muža. A veľmi.

Ten chlap vie presne čo má robiť, jeho jazyk okamžite nájde „ten bod
Ten chlap vie presne čo má robiť, jeho jazyk okamžite nájde „ten bod".
Zdroj: Profimedia

Posledný odkaz

Sotva za nimi zapadnú vchodové dvere na byte, schmatne ju do náručia. Oprie ju o dvere a vášnivo zasypáva bozkami. Pokrýva nimi jej hrdlo, uši, prsia, ktoré vyskočili z rozopnutých šiat. Vyhrnie jej krátku sukňu a zosunie sa na kolená. Jemne jej roztiahne stehná a zaborí tam tvárVie presne čo má robiť, jeho jazyk okamžite nájde „ten bod".Anna sa vznáša v extáze, vzrušenie pulzuje celým jej telom. Nedokáže potláčať hlasné stony, ktoré sa jej derú hrdlom. A to pritom pri sexe väčšinou nevydáva žiadne zvuky. V návale neovládateľného vzrušenia schmatne Tomáša za vlasy a pritláča ho k sebe ešte silnejšie. Toto si odopierala tak dlho! Keď jej telom prebehne prvá orgazmická triaška, Tomáš vstane, prehodí si ju cez plece ako lovec, ktorý vlečie korisť do jaskyne a odnesie ju do spálne. Presne vie, kam má ísť. Akoby tu už bol. Nežne ju položí na peľasť postele a potom, čo jeho jazyk skúsene zmapuje terén, do nej opatrne vnikne. Za tú nekonečnú noc si to rozdajú hádam päťkrát. Ona lapá po dychu, je unavená na smrť, no nedokáže prestať. Ešte, ešte! vzdychá. Nevie si povedať, že dosť, že už stačilo.

Celý byt je ponorený do čudného ticha a po chlapíkovi menom Tomáš niet ani stopy. Anna sa došuchce na chodbu. Na poličke, vedľa kľúčov od bytu, zbadá malú bielu obálku. Včera tu nebola. Zvedavo ju otvorí a keď očami padne na husto popísaný hárok papiera, krvi by sa v nej nedorezal.
 

Cez okenné žalúzie sa do spálne tlačí nové ráno. Opatrne rozlepí očné viečka, v hlave jej dunia vyčitky svedomia. Úkosom pozrie vedľa seba, druhá strana postele je však prázdna. Dokonca je úhľadne uprataná a nič nenasvedčuje tomu, že sa tu včera v noci odohrával divoký sex, pri ktorom si dolámala nechty a asi trikrát sa urobila. Poriadne ju to vyvedie z miery. Alebo to bol iba sen?Celý byt je ponorený do čudného ticha a po chlapíkovi menom Tomáš niet ani stopy. Anna sa došuchce na chodbu. Na poličke, vedľa kľúčov od bytu, zbadá malú bielu obálku. Včera tu nebola. Zvedavo ju otvorí a keď očami padne na husto popísaný hárok papiera, krvi by sa v nej nedorezal. Bez dychu sa zvezie na dlážku a oči jej zalejú slzy. Okamžite spozná Martinovo písmo.

„Ahoj , láska. Dúfam, že včerajšiu noc si si parádne užila a tak skoro na ňu nezabudneš. Bol to taký môj malý darček pre teba, na piate výročie môjho odchodu z tohto sveta. Veľmi dobre viem, čo prežívaš a že napriek tomu, čo si mi sľúbila, nerandíš, nemiluješ sa a nežiješ. Neprotestuj, poznám ťa ako vlastnú dlaň, srdiečko. A ty zasa vieš, ako veľmi chcem, aby si sa neprestala tešiť zo života. Mojou smrťou sa tvoj život nekončí. Preto som ti pripravil takýto netradičný darček. Ten chlapík, Tomáš, ktorý ťa včera zbalil (dúfam, že bol na teba dobrý), je môj kamarát z detstva. Žije v Amerike, preto si ho nikdy nestretla. Pred piatimi rokmi, keď som vedel, že je to so mnou už zlé a že tu s tebou už dlho nezostanem, som ho poprosil o túto láskavosť. Dúfam, že svoj sľub splnil a postaral sa o teba dobre. Ber to ako moje posledné zbohom, láska. A teraz, prosím ťa, začni žiť a zažívaj často to, čo si prežila včera. Naveky, Tvoj Martin."