Doba, v ktorej žijeme je komplikovanejšia, než sa na prvý pohľad zdá. Na jednej strane sa prezentuje sebaláska, no na druhej strane nás kvôli nej častokrát považujú za sebcov. Tak kde je teda pravda?

Sebaláska je veľmi dôležitá pre dosiahnutie pravých hodnôt a pre vybudovanie si šťastného života. Problémom však je, že mnohí z nás nevedia odhadnúť jej správnu mieru. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a v tomto prípade to platí úplne stopercentne. Ak jej v sebe prechovávame príliš veľa, považujú nás za sebcov, ktorých nezaujímajú životy ľudí okolo nás. Na základe toho sa mnohí rozhodnú, že sa budú sebaláske radšej vyhýbať. Všetci city, ktoré máme sa rozhodneme investovať do rodiny, priateľov a chceme pomôcť všetkým naokolo. Zabúdame však pri tom na jednu podstatnú vec, ktorou je, že bez toho, aby sme ľúbili sami seba, nedokážeme ľúbiť nikoho na svete.

Ľúbte sa!
Ľúbte sa!
Zdroj: pinterest.com/lesbabiolesdezoe.com

foto: pinterest.com/lesbabiolesdezoe.com

Treba si preto uvedomiť, že sebaláska nereprezentuje vždy len sebectvo. Aj ľúbiť seba samých je dôležité, dokonca by sa dalo povedať, že pre budovanie kvalitných a plnohodnotných vzťahov priam nevyhnutné. A to platí nie len pri kamarátskych, ale aj partnerských vzťahoch. Práve vďaka sebaláske máme voči iným viac pochopenia, úcty, súcitu, a čo je najdôležitejšie, oveľa viac a intenzívnejšie si uvedomujeme, že rozdávať lásku je dôležité, pretože my sami by sme bez nej neprežili.

Čítajte viac:

Ochutnajte nové ríbezľové víno Pádár: pitie kvalitných ovocných vín sa stáva trendom

Najobľúbenejší šoubiznisoví chlpáčikovia: Týchto krásavcov pozná celé Slovensko!

EMMA plní vaše sny: Alexandra je vďaka nej ešte krajšia a ešte viac sexi, vyhrala totiž nové prsia

Ako vyzerá kancelária najznámejšej blogerky sveta? Nazrite do štýlovej pracovne Chiary Ferragni v Miláne

A sú tu znovu: Čo vymyslieť ako program počas dlhých chladných večerov?