1. Musí mať rada sex

„Najlepšie kedykoľvek a kdekoľvek. Ale len so mnou,“ vyjadril sa tridsaťročný Ivan, no s jeho názorom jednohlasne súhlasili aj ostatní účastníci mojej miniankety. A všetci túto vlastnosť označili za najdôležitejšiu v rebríčku pomyselných kvalít ideálnej ženy. Tá by mala byť ochotná sex praktizovať za každých okolností. Nesmie sa vyhovárať na migrénu, na deti spiace vo vedľajšej izbe, dokonca by jej nemali prekážať ani tie štyri pivá skombinované s tromi vodkami, ktoré jej milovaný do seba „hrkoll“ cestou z práce na oslave kolegových narodenín. Ideálna žena by „to“ mala chcieť vždy a všade, čo v preklade znamená vždy, keď na to má chuť on. Tu treba podotknúť, že iba on, pretože cudzích záškodníkov vo svojom rajóne žiadny chlap nestrpí. Okrem sexuálnej aktivity sa teda kladie dôraz aj na neskonalú vernosť bez akýchkoľvek náznakov flirtu či koketovania s niekým iným. A pokiaľ ide o erotické umenie ženy, vítaná je jej iniciatíva experimentovať a cenia sa aj herecké vsuvky v podobe zvukových prejavov ako stonanie, ochkanie či slastné vzdychy vhodne doplnené pochvalnými ódami na tému- si ten najlepší milenec, akého som kedy mala. Lebo ak toto dôležité kritérium nesplníte, môžete dopadnúť ako chuderka Maria Šarapovová, ktorú kedysi jej priateľ, spevák zo skupiny Maroon 5 opustil preto, že bola „príšerná“ v posteli. „Pri sexe nevydávala žiadne zvuky, len tam ležala ako zdochnutá ryba a keď som začal stonať ja, povedala, vraj ju to ruší pri koncentrácii,“ vyjadril sa kedysi na adresu sexuálnych kvalít známej tenistky jej exmilenec. Jeho argumenty sú, dúfame, dostačujúcim dôvodom na to, že ak ste doteraz pri vašich posteľových aktivitách nepoužívali vhodné zvukové „podmazy“, je najvyšší čas s nimi začať. Prípadné tréningy v kabínkach toaliet v rámci obedňajšej pracovnej prestávky sú však na vaše vlastné riziko.

V posteli divoška, v spoločnosti dáma, v kuchyni gazdinka, no nie je to pre muža dokonalá kombinácia?
V posteli divoška, v spoločnosti dáma, v kuchyni gazdinka, no nie je to pre muža dokonalá kombinácia?
Shutterstock

2. Musí byť krásna

Keby chlapom k predstave ideálnej ženy stačilo iba splnenie bodu jeden, už dávno by sa horúcimi kandidátkami na tento titul stali dámy z diaľnice E 55. Muži sú však tvory mimoriadne náročné, pretože po svojom boku chcú aj partnerku, ktorá dobre vyzerá. „Predsa sa nebudem zoznamovať so škaredou babou, veď je to normálne, nie? Ani žena nepôjde na rande s niekým, kto vyzerá ako nevydarený klon Quasimoda kríženého s orangutanom,“ vysvetlil ďalšiu nevyhnutnú kvalitu ideálnej ženy dvadsaťosemročný Peter. Ale aj keď nie ste práve vernou kópiou Adriany Sklenaříkovej, ktorú slovenskí muži stále považujú za idol ženskej krásy, nemusíte uvažovať nad samovraždou ani si kupovať čierny závoj na zahalenie tváre. Pojem krása je, našťastie pre ženy, veľmi relatívny, a tak ho môžu splniť blondínky, brunetky aj ryšavky, tie s hruďou a la Pamela, ale aj také, čo prsia zdedili po otcovi. Umenie je nájsť si takého, pre ktorého budete tou „kočkou“ práve vy. A úplne ideálne je ňou zostať čo najdlhšie a bez toho, aby tú vynaloženú námahu potrebnú na dosiahnutie vášho pôvabu váš milovaný spozoroval. Pretože predstava, že ho doma víta partnerka s natáčkami a pleťovou maskou na tvári, je ešte aj v 21. storočí pre väčšinu chlapov nočnou morou. Ich nezaujíma, ako ste dokázali zo seba vyčarovať tú okúzľujúcu bytosť, pri ktorej jeho kamaráti obdivne hvízdajú, oni sa len potrebujú pochváliť výsledkom. Atraktívnou kočkou. Ale pozor, to neznamená to isté ako peroxidová sexbomba. Takáto dáma má síce miery 60-90-60, jej primárnou úlohou je nosenie obtiahnutých bokoviek s vykúkajúcimi tanga nohavičkami a občasné pohodenie dlhou hrivou, ale určená iba na obdiv. Za stálu partnerku by si ju, aspoň podľa prieskumov, vybralo len málo mužov. Z obavy, že by im túto „kosť“ skôr či neskôr prebral niekto ďalší. Celkom dobrá útecha, čo poviete?

Na kráse záleží. A muži sa tým ani netaja.
Na kráse záleží. A muži sa tým ani netaja.
Shutterstock

3. Mala by byť múdra, ale nie príliš

Vyššie spomenuté typy žien z kategórie peroxidová sexbomba navyše používajú intenzívny odfarbovač vlasov, ktorý pôsobí tak hĺbkovo, že vybieli „úplne do biela“ nielen vlasy, ale aj šedú mozgovú hmotu, pričom tá biela mizne do nenávratna. A tak logicky nemôžu splniť ďalšiu podmienku superženy. Primeranú inteligenciu. Ale fakt, že máte doma odložené „iba“ maturitné vysvedčenie, prípadne, že  vysokú školu ste skončili až po dvoch opakovaniach ročníkov, vôbec nemusí znamenať, že kritérium číslo 3. nespĺňate. Väčšine mužskej populácie totiž postačí, ak ich krajšia polovička má všeobecný prehľad. Určite vám v prítomnosti partnerov neodporúčame citovať nič z Nietszeho filozofického diela, dokonca ani recitácia Shakespearových veršov nie je príliš žiaduca. Tým by ste síce predviedli svoje hlboké intelektuálne schopnosti, ale tie vám budú figu platné. Muži síce chcú vedľa seba vzdelanú kočku, ale s podmienkou, že nebude múdrejšia ako oni. Na to ste však vy ako životom aj mužskou ješitnosťou ošľahaná žena určite už dávno prišli, však? Ale možno netušíte, že na to, vaša intelektuálna hodnota stúpla na cene, stačí málo. Ovládať terminológiu so športovými výrazmi ako ofsajd, zakázané uvoľnenie či bodyček. Keď ich v správnej chvíli počas sledovania športového prenosu použijete, pán tvorstva začne v duchu rozmýšľať, kde ste sa to, dopekla, naučili a na pomyselnej stupnici vašich kvalít vám pridelí ďalšie body. Ale čo robiť v prípade, že sa  vaša maličkosť nejakým nedopatrením dostane do spoločnosti fundovaných odborníkov, ktorí sa vo vašej prítomnosti začnú baviť o  aplikácii marketingových stratégií s cieľom zvyšovania hrubého domáceho produktu? Tu pomôže len jedna rada. Tváriť sa múdro, sústredene pokyvkávať hlavou,  čo je znakom sústredeného záujmu, prípadne hodiť do pléna vetu- ,skutočne? To je naozaj zaujímavé.“ Vyhnete sa tak faux-pas, ale zároveň budete pôsobiť ako sčítaná žena, ktorá sav  problematike orientuje. Lenže keď sa už do takejto funovanej debaty zapletiete, je celkom výhodné v jej priebehu mať po ruke partnera a bleskovo využiť situáciu. Na čo? Predsa na bartrový biznis s pravidlami –ok, ja budem mlčať a neurobím ti hanbu, ale ty mi kúpiš nové topánky. Veď keď už musíte počúvať tie nudné bláboly, nech vám z toho aj niečo kvapne, no nie?

Keď po rokoch vymizne vášeň, je fajn, ak sa muž dokáže so svojou partnerkou aj porozprávať.
Keď po rokoch vymizne vášeň, je fajn, ak sa muž dokáže so svojou partnerkou aj porozprávať.
Shutterstock

4. Vítané sú zručnosti na domáce práce

Na čo by bola chlapovi atraktívna erotomanka s  IQ Alberta Einsteina, keby sa o neho nedokázala postarať? Veď aj podľa serióznych sociologických prieskumov viac ako polovica opýtaných mužov chce mať pri sebe partnerku, ktorá sa bude starať o všetky ich potreby. To znamená, že im prinesie do postele lieky, keď oni budú pri miernom nachladnutí a teplote 37, 3 zvádzať nemilosrdný boj o život, že dokáže uvariť losoé rolky so špargľovou omáčkou a popri tom ešte vyžehlí košele a spolu s majstrom Properom vygruntuje celý byt. „A čo je zvláštne na tom, že chceme, aby žena vedela dobre variť a starala sa o domácnosť? Láska predsa ide cez žalúdok,“ argumentoval Miro, ktorý kuchárske, žehliace a upratovacie umenie nemilosrdne zaradil do zoznamu požadovaných kvalít ideálnej ženy. „Nie je nič krajšie, keď sa večer vraciam z roboty a moja priateľka ma čaká s teplou večerou. Vtedy by som ju nedal za nič,“ nadchýňa sa, no ako väčšina opýtaných , aj jemu záleží na tom, aby žena jeho života bola zároveň rodinne založená. Tak, aby sa vedela postarať nielen o muža, ale aj o deti. Nuž, praktické stránky života ešte stále u mužov hrajú dôležitú rolu. Veľmi dobre totiž vedia, že ich mamička tu nebude večne, a tak si za ňu potrebujú nájsť náhradu. Aspoň čo sa týka chodu celej domácnosti.

Láska ide cez žalúdok,  aj preto muži túžia po ženách, ktoré vedia variť.
Láska ide cez žalúdok, aj preto muži túžia po ženách, ktoré vedia variť.
Getty

5. Na tolerancii záleží

Ani všetky vyššie spomenuté body však zo ženy neurobia vysnívaný idol mužského sveta, ak sa doma zmení na mrchu, harpyu či Xantipu, ktorá si večery kráti čakaním na svojho chlapa s váľkom v ruke, odmieta ho pustiť na futbal a priepustku na stretnutie s kamarátmi mu výnimočne udelí dvakrát do roka. „Keby som si musel vybrať, radšej chcem mať ženu, ktorá síce nevie uvariť ani čaj, ale nebude mi robiť scény, ak pôjdem s partiou na pivo. Žiadnu sekeru doma nepotrebujem,“ vyjadril sa tridsiatnik Jano, no nielen pre neho je tolerancia rovnako potrebná ako vzduch na dýchanie. Pocit slobody je totiž pre chlapov dôležitý, takže ak chcete byť v ich očiach tou naj, iasi by ste mali zo svojho slovníka vyškrtnúť všetky výčitky na tému neskorých návratov z práce. To isté platí aj o futbalových, volejbalových a iných športových víkendoch, o poľovačkách, lyžovačkách, rybačkách s kamarátmi, ktoré sa bez toho vášho nemôžu zaobísť. Tolerantná žena, ktorá má pochopenie pre všetky jeho záľuby, netýra ho otázkami -kde si bol zase tak dlho, a po návrate ho privíta s úsmevom na tvár a podľa možnosti s tou teplou večerou spomenutou v bode 4, , je tajným snom mužskej populácie. Mimochodom, častú neprítomnosť vášho chlapa môžete využiť práve na tú pleťovú masku a vlasový zábal, aby z vás bola fešanda z odstavca číslo 2.

Držať doma muža nakrátko? Tak to sa im veľmi nepáči.
Držať doma muža nakrátko? Tak to sa im veľmi nepáči.
Shutterstock

6. Zmysel pre humor je nad zlato

Nie, nikto od vás nechce, aby ste sa naspamäť učili všetky vtipy zo starých výtlačkov  časopisu Roháč, ktoré má vaša babka odložené na povale, ale muži veľmi dobre vedia, že humor je soľ života. A idú puknúť od pýchy, keď sa tá ich partnerka dokáže v spoločnosti tak dobre baviť, až mu jeho kamaráti ticho závidia, že má doma takú veselú „kopu“. „Keď ma s frajerkou raz v internáte prichytila kontrola s riaditeľom internátu, bol to riadny trapas,“ vysvetľuje Mišo, prečo je pre neho ženský zmysel pre humor dôležitý. " Pristihli nás vtedy vo veľmi chúlostivej situácii. A hoci bola moja priateľka vtedy polonahá a čumelo na ňu päť členov internátnej kontroly, vysypala zo seba z vtip na svoj účet a všetci sa začali smiať. A ja som vtedy pochopil, že so ženou, ktorá má zmysel pre humor, sa určite nudiť nebudem.“ Takže ak do arzenálu vašich kvalít patrí aj to, že sa dokážete zasmiať a odviaza, máte zase o krôčik bližšie k ideálu.

Muži sa radi smejú aj bavia. Preto ich priťahujú ženy so zmyslom pre humor.
Muži sa radi smejú aj bavia. Preto ich priťahujú ženy so zmyslom pre humor.
Getty


7.Sebestačná a ambiciózna

Pozor, superžena síce ľavou zadnou zvládne všetky vyššie spomenuté podmienky, ale určite by mala mať aj vlastné ambície. „Nechcem mať vedľa seba nejakú puťku domácu. Pre muža je to možno jednoduchšie, pretože s domácnosťou potom nemá žiadne starosti, ale žena predsa by sa mala realizovať aj inde ako len pri deťoch a pri sporáku. Veď ak má svoju prácu, je aj finančne sebestačná,“ potvrdil Ivan, no v tomto bode sa názory respondentov mojej miniankety mierne rozchádzali. Väčšina síce túži po partnerke, ktorá má aj pracovné ambície, ale našlo sa aj zopár takých, ktorým by neprekážala partnerka určená len na udržiavanie tepla v rodinnom kozube. ,„Ja sa o ňu postarám, načo by chodila do roboty? Nech sa venuje rodine,“ argumentovali tí muži, ktorí svoju rodinu dokážu dobre finančne zabezpečiť. Ťažko povedať, či je to ich pohodlnosť alebo spôsob, akým si tú svoju „ovečku“ k sebe ešte silnejšie priviazať, ale v tomto jedinom bode sa muži celkom nezhodli. Takže je na rozhodnutí každej z nás,či sa necháme od svojho drahého rozmaznávať sumou, ktorú nám vydelí na účet, alebo sa budeme realizovať aj v práci. No ak si náhodou vyberiete žena vyberie tú druhú možnosť, nemala by svojimi pracovnými úspechmi zatieniť tie jeho. Ideálna žena síce môže zarábať, ale radšej nie viac ako muž. Pre istotu a pokoj v dome.

Je fajn, ak má žena aj vlastné ambície, takou partnerkou sa chlap rád pochváli.
Je fajn, ak má žena aj vlastné ambície, takou partnerkou sa chlap rád pochváli.
Shutterstock

Zhrnutie

Vo vypočítavaní vlastností ideálnej ženy by sme mohli pokračovať naďalej, pretože pre mužské pokolenie je tiež mimoriadne dôležité, aby ich vyvolená nepožívala alkohol, neflirtovala, nebola príliš urečnená, ale ani veľmi zakríknutá. Dôraz kládli aj na vlastnosti ako rodinne založená, poriadkumilovná, láskavá, zodpovedná, šetrná, ale nie prehnane, prípadne ochotná robiť kompromisy. Príliš veľa nárokov na krehké nežné stvorenie, nemyslíte? A tak je logické, že do dnešného dňa ešte ani jedna z nás tieto kritériá nesplnila, z čoho vypláva, že ideálna žena zatiaľ neexistuje. Iba žeby bola chlap.

Ideálna žena? Vraj sa zatiaľ taká nenarodila. Ale snívať o nej muži môžu, no nie?
Ideálna žena? Vraj sa zatiaľ taká nenarodila. Ale snívať o nej muži môžu, no nie?
Shutterstock