Bez obalov

Načo platiť zbytočne za obal produktu, ak si môžete priniesť svoj vlastný? Navyše je to prudko šetrné k našej prírode. Na Slovensku je trend bezobalových obchodov rozšírený už vo viacerých mestách a nakúpiť si takto môžete nielen potraviny, ale aj kozmetiku a čistiace prostriedky. Vždy keď potrebujete prášok na pranie, aviváž či šampón, načapujte si ho do svojej fľaše. Veď prečo míňať na plastové balenie, ktoré aj tak skončí v koši?

Platobná karta nad zlato

Vyberáte si peniaze z bankomatu, aby ste nimi urobili nákup v obchode, kde sa dá platiť platobnou kartou? Nerobte to. A už vôbec nie, ak si vyberáte hotovosť z bankomatu inej banky, za čo musíte cvakať poplatky navyše. Platiť kartou je v 99 percentách prípadov výhodnejšie. Niektoré banky ponúkajú dokonca odmeny za platby kartou, a to v podobe percent zo zaplatenej sumy, ktorú vám vrátia na účet.

Aby ste týždeň pred výplatou nemuseli chrúmať suché rožky,  musíte sa naučiť hospodáriť.
Aby ste týždeň pred výplatou nemuseli chrúmať suché rožky, musíte sa naučiť hospodáriť.
Zdroj: Shutterstock

Vernostné kartičky

Drogéria, potraviny, obľúbený butik, kaviareň, dnes mnohé podniky ponúkajú vernostnú kartičku. Tak ich konečne začnite využívať. Zbierajte body, zľavy a ďalšie výhody. Mnohé obchody, kde ste zaregistrované, dokonca zákazníkom zvyknú na narodeniny poskytnúť extra zľavu v podobe percent alebo poukážku na pár eur, tak by bolo škoda nechať ich prepadnúť. Mimochodom, už ste si stiahli novú aplikáciu Lidl, ktorá ponúka naozaj štedré zľavy?

Cez internet ešte lacnejšie

Počuli ste už o cashback portáloch? Tie spolupracujú so stovkami internetových obchodov a pri každom nákupe klientom určité percento z utratenej sumy vrátia. Tieto vrátené peniaze sa vám zbierajú do vašej virtuálnej peňaženky, takže pri ďalšom online shoppingu môžete slušne ušetriť.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.