Tinder funguje na princípe párovania. Na základe fotografií a krátkeho opisu osoby sa rozhodnete, či niekomu venujete svoju pozornosť a teda lajk. Keď sa stretne váš lajk s jeho, máte takzvaný „match“, teda zhodu a môžete si začať písať. Swajpujete jeden profil za druhým a vyberáte si ľudí, ktorí sa vám páčia a chcete sa s nimi zoznámiť. My vám prinášame zaujímavé informácie a čísla, ktoré ste o Tindri ani netušili!

Tindru podľahli milióny žien aj mužov na celom svete.
Zdroj: Shutterstock

 

1. Swajpujeme odušu!

Už rok po uvedení aplikácie na trh dosiahla šialené čísla. Denne zaznamenal Tinder až 350 miliónov takýchto swajpov. Ďalší rok to bola už miliarda denne.

2. Koľko má používateľov?

Dnes sa odhaduje, že Tinder používa zhruba 57 miliónov ľudí v 190 krajinách sveta. Dve tretiny používateľov sú muži.

3. Single či zadaní?

Štatistiky totiž hovoria, že len 54 percent používateľov tejto aplikácie je naozaj single. Tak pozor, milé dámy, nie každý muž, ktorý tvrdí, že nikoho nemá a ste preňho jedinou, vraví na Tindri pravdu.

Nie všetci muži, ktorí o sebe tvrdia, že sú single, vravia pravdu. Pozor na nich!
Zdroj: shutterstock

 

4. Konkurencia

Najväčšímí konkurentmi Tindru sú aplikácie Badoo, Match, prípadne Bumble. Posledná menovaná appka dáva výhodu ženám. Len ony smú začať konverzáciu s mužom, nie naopak. LGBT komunita má svoj Grindr. Tinder je však momentálne zoznamovacia appka číslo jeden.

5. Zárobky

Aplikácia zarobila jej majiteľom v roku 2017 až 400 miliónov amerických dolárov. O rok neskôr to už bolo vyše 800 miliónov. Vymyslieť šikovnú appku je zjavne výbornou zárobkovou činnosťou. V čase, odkedy zúri vo svete korona a ľudia tindrujú ako najatí, keďže nemajú veľa iných možností na zoznámenie, sa zárobky ešte zvýšili.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.