Baran 21. 3. – 20. 4.

Hoci pre vás bude december prebiehať  pokojne, ešte do konca roka by sa všeličo mohlo udiať. Je tu šanca na pracovnú aj súkromnú zmenu. Čo sa týka kariéry, máte za sebou úspešný rok, vďaka ktorému ste stúpli v očiach kolegov i nadriadených. A práve vďaka tomu sa vám rysuje možnosť na postup alebo ponuka od konkurencie. Súkromne vás môže prekvapiť stretnutie so zaujímavou osobou opačného pohlavia, čo ocenia nezadané dámy. Zvážte si klady a zápory, konajte skôr s rozumom než impulzívne, aby ste to neľutovali.

Býk 21. 4. – 21. 5.

Záver roka v pracovnej oblasti prinesie vytriezvenie. Dlhodobo ste sa snažili či už o pochvalu od nadriadeného, alebo ste pokukovali po inej pozícii či projekte. December prinesie niekoľko situácií, vďaka ktorým otočíte svoj pohľad na danú vec a zistíte, že už o ňu vlastne nestojíte. Zatiaľ sa nezaoberajte otázkami, čo to prinesie v budúcnosti. V prítomnosti to malo pre vás prínos v podobe mentálneho upokojenia. Sily si šetrite pre rodinu, v ktorej sa môže vyostriť situácia. Nebudete síce hlavným aktérom, ale príbuzní vás postavia do roly rozhodcu. Pokúste sa stať mediátorom, ktorý rozumie všetkým, nie sudcom, ktorý bude držať jednej strane.

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Je najvyšší čas zanechať staré zlozvyky, lebo už dlho o takýchto zmenách uvažujete a nastáva pre vás priaznivé obdobie uskutočniť ich a dotiahnuť aj do konca. Priamo práce sa zmeny týkať nebudú, no súvisí s ňou váš režim, v ktorom musíte na to nové vytvoriť priestor. Pomôžu vám sviatky, počas ktorých budete mať konečne čas na seba, ale aj na rodinu. Rozhovory s blízkymi vám dodajú inšpiráciu, ako uskutočniť svoje sny. Partner vás podporí tiež, ak ho vaše predsavzatia nepripravia o spoločne strávený čas.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.