Mnohí z nás si naivne myslia, že ak strávime hodiny cvičením, vyradíme všetky sladkosti, vyprážané jedlá a stravu obmedzíme na minimum, je len otázkou času, kedy začneme vyzerať fantasticky. Nie je to však celkom tak. Namiesto preháňania to s niektorými vecami, skúste pozornosť upriamiť na to, čo vám skutočne pomôže. A vďaka týmto 9 pravidlám si ich jednoducho a rýchlo zapamätáte.

1 HODINA CVIČENIA

Ak je vaším cieľom schudnúť, tak cvičenie je základ. Netreba to však preháňať, všetkého predsa veľa škodí. Preto by ste sa fyzickej aktivite mali denne venovať len jednu hodinu.

2 HODINY PRED SPANÍM ŽIADNY TELEFÓN

Síce si to neuvedomujeme, ale hlavne kvôli telefónu sme ráno takí unavení a nemáme síl vstať z postele. Počas dňa ho v mnohých prípadoch musíme používať, či už sa nám to páči alebo nie, ale prečo si od neho neoddýchnuť aspoň večer? Zapamätajte si, že aspoň dve hodiny pred spaním by ste doň vôbec nemali pozerať. Určite existuje množstvo iných aktivít, ktorým sa dokážeme venovať.

3 ZDRAVÉ JEDLÁ A 3 ZDRAVÉ SNACKY POČAS DŇA

Základom nie je jesť málo, ale jesť malé porcie viackrát za deň. Ideálne je, ak si doprajete plnohodnotné raňajky, obed a večeru, samozrejme v zdravom prevedení, a k tomu si vychutnáte tri malé, zdravé snacky. Ideálnym riešením môže byť  ovocie, zelenina alebo iná zdravá maličkosť.

4 MENTÁLNE PRESTÁVKY

Mentálna prestávka môže pre každého z nás znamenať niečo iné. Niekto zrelaxuje pri teplej kávičke, čaji, alebo si vyloží nohy a prečíta pár strán z knihy. Výber je na vás, každopádne treba pamätať na to, že našim cieľom nie je upracovať sa k smrti.

5 DRUHOV OVOCIA ALEBO ZELENINY

Aby sme dodržali zásadu nie len zdravého, ale aj pestrého stravovania, mali by sme počas dňa zjesť aspoň 5 druhov ovocia alebo zeleniny. Výber urobte kľudne podľa svojej chuti. Cieľom je, aby ste telu dopriali dostatok potrebných vitamínov.

6 MINÚT MEDITÁCIE

Nezabúdajte, že častokrát je najpodstatnejším hlavne mentálne zdravie. Celý deň je na nás kladený nápor, požiadavky a príkazy padajú z každej strany. Preto si treba dopriať čas aj pre seba a očistiť svoju myseľ od všetkého negatívneho, čo počas dňa nasajeme.

7 POHÁROV VODY

Nezabúdajte na pitný režim! Ten je urýchľovačom nie len metabolizmu, ale aj pohodovej nálady a správneho fungovania organizmu. Ideálne je piť čistú vodu, žiadne sladené nápoje a už vôbec nenahrádzajte poháre vody pohármi kávy!

8 HODÍN SPÁNKU

Ponocovanie rozhodne nie je dobrým nápadom. Základom zdravého životného štýlu je 8 hodinový spánok, počas ktorého sa naše telo dokáže dokonale zregenerovať, vďaka čomu podá počas nasledujúceho dňa oveľa vyšší výkon.

9 TISÍC KROKOV

Ani niekoľkohodinové cvičenie nebude mať veľký zmysel vtedy, keď celý zvyšok dňa nečinne sedíte. Úplným základom je preto denne urobiť aspoň deväť tisíc krokov, ktorými si zabezpečíme dostatok aktívneho pohybu počas celého dňa.