Sú stále krásne, uznávané, núdzu o prácu nemajú a ešte stále si môžu vyberať. Fotenia musia mať niekedy plné zuby a napriek tomu vešajú na sociálne siete zábery hoci aj taniera upečeného koláča, displeja krokomera alebo sa pochvália dovolenkou. Ak nechápavo krútite hlavami a pýtate sa, či toto skutočne potrebujú, hneď prestaňte. Miro Šimonič (43), manažér modeliek, ktorý sa stará napríklad o Adrianu Sklenaříkovú, hovorí, že sociálne siete sú fenomén, ktorý potrebuje aj začínajúca mladučká, ale aj ostrieľaná zrelá modelka.

Simona Krainová.
Simona Krainová.
Zdroj: instagram.com/simonakrainova

Klientov, ktorí si dnes objednávajú modelky na rôzne kampane, najviac zaujíma, koľko majú „followerov“, čiže fanúšikov na Instagrame, asi najpopulárnejšej aplikácii na zverejňovanie fotiek. Tá už valcuje popularitou aj Facebook. „V našej agentúre je modelka, ktorá síce pracuje pre Chanel, ale povedali nám, že osemdesiattisíc fanúšikov je málo. Na porovnanie, Alena Šeredová ich má dvestopäťdesiattisíc, tá patrí na Instagrame medzi tie úspešnejšie. Začala s tým dostatočne skoro a aktívne tam prispieva,“ hovorí Miro Šimonič.

Pre úplnú predstavu o sile tohto gigantu dodáva, že svetové futbalové hviezdy počítajú svojich fanúšikov na Instagrame na milióny! „Čokoľvek na svoje konto dajú, v tej chvíli si to pozrú v telefónoch aj milióny ľudí bez toho, aby museli vyhľadávať niečo na internete a môžu sa o tom vyjadriť,“ vysvetľuje výhody obrázkového sveta Instagramu.

Zahraničné ukážu viac

Vráťme sa však k modelkám v česko-slovenskom priestore a ich prezentácii, ktorá je niekomu sympatická viac, inému menej. Jedovaté poznámky často musí prehltnúť napríklad Andrea Verešová. „Ohovárať a kritizovať ma môže iba ten, kto závidí alebo nie je sám so sebou spokojný. Zakomplexovaných a nešťastných ľudí neriešim,“ reaguje.

Jedovaté poznámky často musí prehltnúť napríklad Andrea Verešová.
Jedovaté poznámky často musí prehltnúť napríklad Andrea Verešová.
Zdroj: instagram.com/andreaveresovaofficial

„Na sociálnych sieťach prezentujem svoju prácu, koníčky, šport, štýl života, stravovania a módu. Všetko, čo mojich fanúšikov a kamarátov zaujíma. V modelingu ide o predvádzanie, však? Je to súčasť mojej práce. Nerobím a neukazujem viac, ako je nutné alebo čo by nebolo u známych osôb v zahraničí štandardom. Práve naopak, zahraničné celebrity, speváčky a modelky idú ešte ďalej. Odhaľujú svoje súkromie, ukazujú sa nahé, fotia sa v posteli, kúpeľni, aute… Nahé fotky z kúpeľne alebo natáčanie na video u mňa neuvidíte!“ tvrdí Andrea.

Jedovaté poznámky často musí prehltnúť napríklad Andrea Verešová.
Jedovaté poznámky často musí prehltnúť napríklad Andrea Verešová.
Zdroj: instagram.com/andreaveresovaofficial

Nepodriadila sa

Nuž neostáva nič len nakoniec konštatovať, že skúsené krásky z našich končín sú vo svojej prezentácii pomerne skromné a ak chcú ešte dlho zarábať, mali by sa nielen udržiavať, ale aj byť ešte aktívnejšie na sociálnych sieťach. Veď agenti pozorne počítajú lajky aj fanúšikov.

„Kedysi sme pred spaním čítali knihu, dnes si pozriete Instagram. A ráno, keď sa zobudíme, urobíme to isté!“ zhrnie Miro Šimonič naše informačné potreby. Aj tu sa však nájdu výnimky. Za lajkmi a fanúšikmi sa vôbec neženie Adriana Sklenaříková, ktorá sa moderným technológiám a ošiaľu sociálnych sietí vraj dokonca bráni.

Adriana sa fenoménu s názvom Instagram bráni.
Adriana sa fenoménu s názvom Instagram bráni.
Zdroj: profimedia.sk

„Nepodriadila tomu svoj život,“ hovorí jej agent a s úsmevom dodáva, že až na jeho nátlak si pridala na Instagram „až“ dva zábery z kampane na šampanské. Len či za jej laxným prístupom nie je to, že už má dávno zarobené a nemá pred sebou vyhliadku ešte dvadsiatich rokov práce ako trebárs jej anglická kolegyňa Cara Delevingne (23), ktorej fotky s vyplazeným jazykom sledujú takmer štyri milióny ľudí… Na to Adriana nemá. Našťastie.

Čítajte viac:

Beyoncé je módna kráľovná Instagramu: Takto sa oblieka mimo reflektorov!