Šou Tvoja tvár znie povedome sa už po niekoľkýkrát stane ťahákom večerného vysielania, kde osem známych slovenských interprétov, hercov či komikov napodobňuje svetoznáme hviezdy.

Tento formát s pôvodným názvom „Tu cara me suena“ vznikol v Španielsku a prvýkrát bol odvysielaný v roku 2011. Víťazom vtedajšej prvej série sa stal Lukáš Adamec, neskôr Mária Čírová, Peter Brajerčík, Dárius Koči, Dávid Hartl a naposledy zvíťazil Martin Klinčúch.

Každý zo súťažiacich si vyžrebuje jednu známu osobnosť, ktorú v nasledujúcom týždni napodobňuje. Slúži im k tomu profesionálny tím maskérov, tanečníkov a odborníkov na spev a herectvo.

Ich úlohou je napodobniť ju tak, aby zaujala porotu, ktorá na konci večera rozdala body od 1 až po 8. Súťažiaci, ktorý mal za večer najviac hlasov, vyhral a pridelil 1000€ ľubovoľnej charitatívnej spoločnosti. V prípade remízy rozhodla porota. O víťazovi tiež rozhodovali sami súťažiaci, pretože každý z nich má ešte päť špeciálnych bodov, ktoré udelil jednému zo svojich kolegov.

Internetom najnovšie začali kolovať neoficiálne mená, ktoré by sa na jeseň v show mali objaviť. Hovorí sa aj o moderátorskej dvojici Martin Nikodým a Iveta Malachovská. A ktoré slovenské celebrity by sa tam mali objaviť? Dozviete sa v galérii.