Voľby nového amerického prezidenta dopadli katastrofou pre mnohých obyvateľov USA a z výsledkov sú sklamaní aj rodičia Celeste Buckingham, ktorí pred pár rokmi odišli zo Slovenska a usadili sa v Nashville, kde si kúpili dom.

Čítajte viac:

Trumpove ženy: Ktoré krásky sprevádzali magnáta doteraz po jeho boku?

„Naši určite Trumpovo víťazstvo nečakali. Nečakali, že voľby vyhrá vládnuť človek, ktorý sa prezentuje svojimi rasistickými názormi, je agresívny voči ľuďom, ktorí sú iní a ktorí nezapadajú do jeho šablóny. Navyše, päť žien na neho reálne podalo trestné oznámenie za sexuálne obťažovanie, a takýto chlap má rozhodovať o celej krajine?“ hovorí so zhrozením v hlase Celeste a priznáva, že jej rodičia začínajú uvažovať nad odchodom z krajiny.

Obrovské sklamanie v rodine Celeste Buckingham: Prečo chcú odísť z USA?
Obrovské sklamanie v rodine Celeste Buckingham: Prečo chcú odísť z USA?
Michal Šebeňa

Foto: Michal Šebeňa

„Rozmýšľajú nad tým, že predajú dom a vrátia sa späť do Európy. Ešte však netušia, či to bude opäť Slovensko alebo iná krajina.“ Keďže otec známej speváčky je lekár s dlhoročnou praxou a mama sa venuje projektom Európskej únie, táto zmena by pre nich nebola taká veľká. Horšie je na tom Celestina sestra Carmel, ktorá len nedávno začala študovať sociológiu a kriminalistiku na univerzite v Kalifornii. „Mojej sestre sa v škole veľmi páči, určite ju chce dokončiť, ale už ráno po voľbách bola z výsledkov vystrašená a volala mi s panikou v hlase. Carmel je totiž slobodná duša, nebojí sa hovoriť, čo si myslí, dokonca otvorene podporuje komunitu LGBD. A teraz sa začína báť. Nehovorím, že teraz všetci, ktorí vyjadria svoj názor, skončia za mreže, ale ľudia cítia, že sloboda prejavu je zrazu v ohrození,“ netají svoje sklamanie Celeste. Známa speváčka sa s Donaldom Trumpom osobne stretla ešte v roku 2013, keď od jeho nadácie dostala finančnú podporu, ale po jeho rasistických výrokoch mu tých 25 tisíc dolárov vrátila. A hoci stále pendluje medzi Európou a USA, stálu základňu má v Bratislave. „Áno, tu sa cítim bezpečne a tu som doma. A verím, že Slovensko výsledky prezidentských volieb až tak neovplyvnia.“ 

Čítajte viac:

Takto sa oblieka Melania Trump! Sexi štýl novej prvej dámy USA vás dostane!