Víťazka obľúbenej šou Tvoja tvár znie povedome EMME prezradila ako vyzerá jej bežný deň, aj prečo by chcela ďalšie dieťa.

Pesničkou Unikát valcuješ rádiá, spievala si v šou Tvoja tvár znie povedome, takže teraz asi zažívaš veľmi rušné obdobie. Stíhaš aj niečo iné, ako len pracovať?

Je pravda, že momentálne som v jednom kolotoči, ale nechcem sa sťažovať. Keď spevák spraví pesničku, ktorá sa chytí tak, ako sa chytil Unikát, jeho život sa zrýchli a prichádzajú nové príležitosti. Ja si ich veľmi vážim, no mám aj rodinu, musím bojovať na všetkých frontoch, aby som to zvládla podľa svojich predstáv.

Čítajte viac:

Slovenská Amy Winehouse: Veronika Strapková prekvapuje debutom!

Ale toto predsa nie je tvoj prvý hit, ako si to riešila pred pár rokmi, keď tvoje pesničky mali úspech?

Mňa vždy zachránili deti. Keď som pred ôsmimi rokmi naspievala Búrku, spustil sa ošiaľ, ale potom sa mi narodil Hugo a všetko sa upokojilo. Keď som potom o tri roky vydala ďalší album a pesnička Na dosah sa dostala do seriálu, všetko sa opäť zrýchlilo a narodila sa Zoe. Aj preto teraz Marošovi hovorím, či nemá chuť ísť do tretieho dieťaťa. Nech sa na chvíľu zastavím.

Keď som Unikát počula prvýkrát, nebola som si istá, či ho spievaš ty, lebo je v úplne inom štýle ako tvoje ostatné pesničky. Toto bude teraz tvoja hudobná cesta?

Dlho som si myslela, že Búrku už nič neprekoná, ale sama na sebe vidím, že som sa za tie roky posunula niekam inam. Mňa vždy fascinoval černošský gospel a povedala som si, že ho skúsim aj za cenu, že to tu takto nikto predo mnou nerobil. Že budem spievať po svojom.

Dnes sa teším, že som sa tak rozhodla, lebo keď Unikát na koncertoch ľudia spievajú so mnou, mám také zimomriavky, že by si ich želal každý spevák. Áno, je to zmena a takto to teraz cítim. Tento štýl sa mi páči a zdá sa, že mojim fanúšikom tiež.

Nová Mária: Prečo Čírová prehovára svojho muža, aby mali tretie dieťa?
Nová Mária: Prečo Čírová prehovára svojho muža, aby mali tretie dieťa?
Lukáš Kimlička

Ako vyzerá bežný deň Márie Čírovej?

Každý je iný, ale každý má celkom slušné tempo. Keď ráno vstanem, pozriem si maily, budím deti, zaveziem ich do škôlky a do školy. Potom si sadnem ku klavíru a pokúšam sa niečo tvoriť alebo hrám nové veci, pretože práve pripravujem album.

Niekedy idem do štúdia alebo na pracovné stretnutie a snažím sa všetko stihnúť tak, aby som o tretej skončila. Lebo od tretej som už iba mama. A nechcem si to nechať vziať, lebo viem, že to nie je samozrejmosť.

To mi musíš vysvetliť...

Keď som pred pár rokmi napísala pesničku Chýbaš, bola pre môjho dedka, ktorý ma ako dieťa vždy vodil na krúžky. Moji rodičia to popri práci nemali šancu stíhať, takže to bol on, s kým som chodila na klavír, na gymnastiku a na súťaže.

Našťastie, svoju prácu si viem zariadiť tak, aby som na plávanie či tanečnú mohla ísť s deťmi ja. Som síce taxikárka, ale deti mi pri tom rozprávajú svoje zážitky, takže si to užívam. Rodina, to je taká moja ulita.

Čítajte viac:

Kniha roka?! Čo prezradil Majk Spirit vo svojej biografii?!

Ako to v tej ulite vyzerá?

Je to ten najobyčajnejší život, ktorý akoby sa mi chcel strácať, no nechcem si ho pustiť. Aj nedávno som umývala okná a suseda sa ma pýta, prečo si na to nezabezpečím nejakú službu? Lenže pre mňa je aj umývanie okien relax, lebo je to ten normálny život. Keď môžem doma chodiť nenamaľovaná a v teplákoch.

Vieš o tom, že práve našim čitateľkám berieš ilúzie?

Ale veď ja som úplne obyčajná baba, ktorej prácou je, že spieva. Nikdy som nechcela byť hviezdou, len robiť hudbu, pretože ju milujem. A k hudbe patrí aj to, že musím byť krásne nalíčená a nastylovaná, takže domáce práce sú pre mňa oddych a psychohygiena.

Asi aj preto, že mám toho teraz veľa. Ale uvedomujem si, že ten ošiaľ po čase prejde a ja znovu budem stíhať aj taliančinu, aj kone, hodiny spevu v Prahe, aj si prečítam knižku. Viem, že dnes tu sme, lenže zajtra nemusíme, a tak sa každý deň zamýšľam nad tým, čo je dôležité a čo nie je. Aj preto sa snažím kalendár neprepĺňať zbytočnosťami.

Nová Mária: Prečo Čírová prehovára svojho muža, aby mali tretie dieťa?
Nová Mária: Prečo Čírová prehovára svojho muža, aby mali tretie dieťa?
Lukáš Kimlička

Foto: Lukáš KIMLIČKA

Máš len dvadsaťsedem, ale stihla si toho už naozaj dosť, napríklad vydať tri albumy a štvrtý je na ceste. Kde sa vidíš v budúcnosti, trebárs v takej štyridsiatke?

Vôbec netuším. Netúžim po dome niekde pri mori, od života som dostala všetko, o čom som sa ani len neodvážila snívať. Mám úžasného muža, krásne zdravé deti, mám robotu, ktorú milujem. Ja sa naozaj nemám na čo sťažovať, ale to neznamená, že nezažívam aj ťažké chvíle.

Tiež ich mám, no vždy sa snažím nájsť v nich niečo pozitívne. Niekde som čítala, že myšlienky ovplyvňujú telo – ako myslíme, tak sa máme. Je to moja inšpirácia do budúcnosti.

Pomáha ti v tom aj viera?

Samozrejme. Verím v Boha a celkom ma upokojuje pocit, že na všetko nie som sama. A že môj život je v nejakom pláne, ktorý raz vychádza dobre, inokedy horšie, no aj tak som zaň vďačná.

A čo tvoj partner Maroš Kachút, ktorý je hudobný producent, nemáte vy dvaja občas ponorku?

Cez deň sa vidíte v práci, potom doma... Sme spolu osem rokov a zažili sme aj krízy, dokonca sme spolu istý čas prestali pracovať, lenže on ma tak dobre pozná, že si neviem pri sebe predstaviť iného manažéra. A doma? Tam sme ako všetci iní partneri.

Pomáhame si na všetkých frontoch a niečo také ako delenie na ženské alebo mužské práce u nás neexistuje, len na vymieňanie žiaroviek má výsadné právo on. Ak treba, aj uvarí, aj povysáva a nekritizuje, keď je niekde na poličke prach. V tomto je Maroš úžasný. On je môj unikát.

Čítajte viac:

Obrovské sklamanie v rodine Celeste Buckingham: Prečo chcú odísť z USA?