Pozrite si fotografie slovenských speváčok ako sa vymódili na OTA

Má devätnásť a klavíru sa venuje od ôsmich rokov. Na tom by nebolo nič výnimočné, lenže on hráva aj elektronickú hudbu a moderné štýly ako napr. dubstep. Áno, na klavíri! Jan Veselý je totiž unikát a veľmi rád experimentuje. „Študujem na hudobnej škole a začínal som s klasikou. Väčšina klaviristov pri nej zostane, lenže ja som mal chuť vytvoriť niečo nové,“ hovorí umelec, ktorý sa teší aj úspechu v zahraničí.

Čítajte viac:

Raper Strapo: Novodobý revolucionár, ktorý si rozhodne nedáva servítku pred ústa

Jan Veselý
Jan Veselý
Zdroj: Branislav Šimončík

Na klasickú školu a dril však nedá dopustiť, to mu vraj pomohlo vylepšiť si techniku a rýchle tempo. „Klasiku som hrával asi šesť rokov, až potom som prešiel na modernú hudbu,“ prezrádza talentovaný chalan, ktorý dokonca komponuje vlastné skladby a k jeho songom vznikajú emotívne videoklipy, z ktorých jeden „Better Word“ mal dokonca premiéru v Číne. „Povedal som si, že toto u nás nikto nerobí a že nový štýl klavírnej hry prerobím práve ja, vysvetľuje klavirista, ktorý už spolupracoval aj so Celeste Buckingham.“ A podarilo sa.

Čítajte viac:

FOTO hádanka! Dieťa ktorého známeho slovenského páriku vyzerá ako klon malej Rihanny?!
Keby som mohol spustiť revolúciu: „… založil by som hudobnú školu, kde by sa dala študovať klasika, ale aj modernizácia hudby. Nechýbali by tam fotografické ateliéry, nahrávacie štúdiá a všetko by bolo pod jednou strechou. Vďaka tomu by študenti -získali dokonalé portfólio ako pravý umelec na úrovni a po škole by sa mohli rovnako na úrovni aj uplatniť."

Čítajte viac:

FOTO Dara Rolins je hviezdou už odmalička: A nie vždy to bolo len vďaka spevu!

Nedajú vám spať: Tina a Separ strašia v novom videoklipe

Raper Pil C a jeho Natália: Tomu, ako sa títo dvaja zoznámili, neuveríte!

Herci Petra a Jozef Vajdovci: V čom považuje strýka za svoj vzor?