Ja fakt neznášam ľudí, povedala hlasno a výrazne. Zvalila sa do kresla na pomerne preplnenej terase, kde vzbudila pozornosť. „Rezko na to ideš,“ pomyslel som si v duchu, no ňou absolútne nič nehlo. Bola to silnejšia, nižšia čiernovláska s kompletne potetovanou rukou, ktorá od prvej sekundy spustila náklad. Svojej kamarátke hovorila o tom, ako neznáša kolegyne, lebo sa nevedia na ničom dohodnúť, stále nejaké zmeny, stále nejaké problémy.

Neznáša svojho šéfa, lebo je to alibistický idiot, ktorý si myslí, že všetko vyrieši, keď povie – „Veď si to dievčatá vyriešte.“ Neznáša svoju susedu zhora, lebo tá chodí po byte ako dinosaurus a jej sa z toho trasie luster. Neznáša Marka, lebo jej už štyrikrát sľúbil, že pôjdu na wellness a stále na ňom neboli. Nie, päťkrát jej to sľúbil, ten Marek! Neznáša svoju sestru, neznáša ju len tak z princípu. Jednoducho, neznáša ľudí...

Moderátor Michal Sabo
Moderátor Michal Sabo
Zdroj: IEM spa

Sedel som na tej terase asi pol hodiny, počul som každé slovo. Sedel som tam sám, nemal som na výber. No v momente, ako som dojedol, radšej som odišiel, lebo by ma slečna začala neznášať za to, že sedím vedľa nej a počúvam ju. Keď som osirel, začal som rozmýšľať a musel som si potupne sám pred sebou priznať, že som tam už tiež neraz bol. Hoci nie tak intenzívne a kumulovane, ale… a je hrozné priznať to... tiež som už neznášal ľudí: Pokladníčka v drogérii. Prišiel som, povykladal som nákup na pás.

Moderátor Michal Sabo má zo všetkého najradšej čisté, jednofarebné, biele tričko. Vo svojom šatníku ich má hneď niekoľko. Vyjadruje tak svoj postoj k prírode a nosí výhradne biele tričká zo 100% bavlny.
Moderátor Michal Sabo má zo všetkého najradšej čisté, jednofarebné, biele tričko. Vo svojom šatníku ich má hneď niekoľko. Vyjadruje tak svoj postoj k prírode a nosí výhradne biele tričká zo 100% bavlny.
Zdroj: Instagram M.S.


„Dobrý deň,“ hovorím. Ona nič. Zjavne jej prekážalo už len to, že dýcham. Začala blokovať a už nablokované položky hádzala na druhú stranu pultu, ako keby to bolo jojo. Keď doblokovala, vychrstla na mňa výslednú sumu intenzitou, ako drak chrlí svoj oheň. Chápem, že nie každý deň môže byť najlepší, ale na porovnanie – ja, keď nemám dobrý deň, musím robiť všetko, aby to na mne vo vysielaní nebolo počuť. Nikoho nezaujíma, že som vstal hore zadkom, ľudia ma chcú veselého a v nálade. Nezaslúžim si aj ja svoju príjemnú pokladníčku?

Neznámi ľudia v prírode. Najviac ma to prefacká ráno, keď idem behať a vidím v zelených kríkoch neporiadok, na konároch stromov odfúknuté igelitové tašky, popri vode odpadky, vo vode plastové fľaše. Neprebehnem pár metrov bez toho, aby som nevidel špinu. Pritom odpadkové koše popri chodníkoch sú prázdne. To sú ľudia naozaj takí leniví alebo sú až takí arogantní, že im je jedno, kde im čo z ruky vypadne?

Michal Sabo
Michal Sabo
Zdroj: Matej Kalina

Cestou domov z behu zbieram odpadky a priznávam, na začiatku som sa cítil trápne, keď na mňa okoloidúci divne pozerali, že som po ulici chodil s rukami plnými odpadkov. Dnes je mi to jedno. Nezaslúžim si čistý ranný výbeh? Známa blondína na párty. Moderoval som akciu v jednej parfumérii, uvedenie nového parfumu. Bola tam polovica šoubiznisu, novinári a neštandardne príjemná atmosféra.

Michal Sabo sa stal novým porotcom Nákupných maniačok.
Michal Sabo sa stal novým porotcom Nákupných maniačok.
Zdroj: Facebook

Potom prišla jedna dáma, nazvime ju riaditeľka zemegule. Dozaista ju poznáte. Je to tá, ktorá si myslí, že všetko sa točí okolo nej, jej ego presahuje stratosféru. Všetci vedeli, že prišla, lebo jej bolo klasicky veľa. Dostal som signál, že začíname, tak som začal… Tá dáma (počas toho, ako som moderoval) rozprávala po celý čas, ústa sa jej nezavreli, dokonca si aj zatelefonovala. A to stála asi meter odo mňa!

Michal Sabo a Jasmína Alagičová počas párty po skončení slávnostného vyhlasovania ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2018 v budove Slovenského národného divadla.
Michal Sabo a Jasmína Alagičová počas párty po skončení slávnostného vyhlasovania ankety Osobnosť televíznej obrazovky 2018 v budove Slovenského národného divadla.
Zdroj: DÁVID DUDUCZ

Rozmýšľal som, či niečo uštipačné poviem alebo jej mikrofónom umlátim tú jej naondulovanú ofinu, alebo len stíchnem, nech sa vyrozpráva. Pokračoval som ďalej, akoby sa nič nedialo, iba som VÝRAZNE pridal na hlasitosti. Asi som jej kričal do telefonátu, tak odišla. Dobre spravila. Nezaslúžim si pokoj pri práci? Toto všetko boli situácie, keď som „tú“ vetu vyriekol iba v hlave. Vetu som však seriózne nahlas vyslovil, keď som videl, aké komentáre ľudia píšu v reakciách na kampaň jednej značky vodky. Tá zverejnila reklamu s odkazom „Slovensko je už dávno pestrofarebné“ s černoškou (rodenou Slovenkou) s oravskými stuhami vo vlasoch v hlavnej úlohe.