Pozrite si fotky Katky a jej údajného zajačika

Naposledy sme sa takto pre EMMU rozprávali pred štyrmi rokmi a za ten čas sa v tvojom živote veľa zmenilo. Čo máš odvtedy nové?

U mňa sa veci dokážu zmeniť veľmi rýchlo. Ak sa bežného človeka niekto opýta, čo robil pred týždňom, tak vie, lenže ja si to už nepamätám. Ani netuším, čo bude o týždeň alebo o mesiac. Momentálne som tu, robím tento rozhovor a sústredím sa naň. Nejako som sa naučila žiť viac v prítomnosti. Asi to ide vekom.

Tak sa opýtam inak, na čo si sa sústredila v posledných týždňoch alebo mesiacoch?

Stalo sa mi veľa vecí a okrem toho, že porotcujem v SuperStar, som si trebárs dala super krásny darček k dvadsiatke na hudobnej scéne. Album Premeny. Robila som krásne koncerty so živým orchestrom, riešila som klipy, opäť som nahrávala s mojím „depešákom“ Christianom Eignerom, trošku som si pocestovala. Naozaj sa nenudím.

Ľudia z muzikantskej brandže žijú na striedačku. Raz majú hektické obdobia, keď večne koncertujú, a potom si môžu chvíľku dať pohov. V akom štádiu si teraz?

Fičím na stoosemdesiat percent. Kvôli SuperStar každý týždeň pendlujem z Prešova do Prahy s medzizastávkou v Bratislave a to je poriadny zaberák. Okrem toho stále skladám pesničky, ale vždy si to viem zariadiť tak, aby som mala čas aj na seba. A na oddych. Inak to nejde, pretože toto je tvorivá práca. Preto som v zime bola dva týždne na Srí Lanke, kde som totálne vypla, nedávno som s kamoškou vyrazila na pár dní doToskánska. Balans si musím ustriehnuť sama, inak by ma to zožralo.

Čítajte viac:

Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou

Zaľúbená Mary Bartalos zverejnila prvé fotky s manželom: Pozrite, ako im to spolu sekne!

Zvykla si si už na kočovnícky život?

Úprimne? Cestovanie je tá časť práce, ktorú mám na nej najmenej rada. Často si hovorím, že keby som nebola autorka, keby som nemilovala tie stavy, pri ktorých môžem tvoriť, už dávno to zabalím. Lenže kočovanie k muzike jednoducho patrí. Trávim veľa času na cestách a okrem toho večne na niečo čakám. Podľa mňa je práca speváčky sedavé zamestnanie. Som večná čakateľka.

Katka Knechtová konečne priznala vzťah!
Katka Knechtová konečne priznala vzťah!
Lukáš Kimlička

Na čo presne čakáš?

Kým príde čas, že mám vyjsť na pódium a zaspievať. Kým sa začne priamy prenos. Kým ma pred vystúpením niekto učeše a nalíči. Lebo samotný koncert trvá možno hodinu, vystúpenie niekedy ešte menej, no ja som nonstop na čakačke.

Keďže si na scéne dvadsať rokov, už si s tým zmierená, nie?

Priznám sa, že kedysi som s tým mala dosť problém. Veď si predstav, že si doma, ráno si trebárs robíš na raňajky praženicu, potom povysávaš a zrazu strih. Nasadneš do auta, vystúpiš z neho a ocitneš sa na javisku, kde máš hrať a spievať. Trvalo mi dlho, kým som sa takto dokázala prestrihnúť. Ale už je to lepšie. Dnes sa pred koncertom zavriem na desať minút niekde, kde som sama, všetko vypustím z hlavy a sústredím sa na vystúpenie. Dosť mi v tom pomáha joga.

Áno, aj kvôli nej chodíš do Ázie, bola si už na Bali, v Indii aj na Srí Lanke, takže si už skúsená jogínka. ..však?

V Prešove joga nie je na takej úrovni, aby som to o sebe mohla povedať. Našťastie, moja dobrá kamarátka, ktorá sa vydala do Karibiku, je skvelá inštruktorka a na Slovensko chodí často. Vtedy chodím na jogu k nej. Dala som sa aj na box. Chytil ma ako žiadny iný šport a funguje ako moja čistička hlavy. Keby som nešportovala, tak sa už možno ani neprevalím v posteli. Práve pre nekonečné sedenie v aute.

Viem, že do poroty v speváckej súťaži ťa lámali dlhšie, ale odmietala si. Neľutuješ, že si sa tento rok nechala nahovoriť?

Pred pár rokmi som sa na to necítila, ale teraz som to vzala ako výzvu. Nečakala som však, že to bude taký brutálny tlak, od štábu, od publika, od médií. Za tie roky v šoubiznise som už zvyknutá, že ma nemôže mať každý rád, lenže ja tú energiu od ľudí veľmi cítim a zdalo sa mi to ako cunami. Keď sa na mňa spustila paľba negatívnej vlny, fakt som mala problém ísť do obchodu na nákup. Mala som zovretý žalúdok aj pocit, že na mňa všetci ukazujú prstom. Ale stávajú sa aj horšie veci.

Takže sa spýtam ešte raz. Neľutuješ?

Nie, pretože ma to veľa naučilo. Napríklad, že nemôžem ľuďom tak veriť a že v šoubiznise žiadne dohody neplatia. Stále beriem SuperStar ako vysokú školu života. Hlavne ma baví tá energia mladých ľudí, ktorí inak vnímajú hudbu, inak berú život a veľa sa od nich učím. Keď prídem po prenose domov, jeden celý deň prespím, ale na ten ďalší mám veľkú chuť tvoriť. Tie decká majú o polovicu menej rokov než ja, ale nenormálne ma nabijú energiou.

Nezdá sa ti schizofrenické, že v nedeľu si v hlavnom vysielacom čase na obraze dokonale nalíčená, oblečená a potom prídeš do svojho bytu, kde si sama musíš robiť raňajky a vysávať?

Áno, zdá, ale ja sa tak rada vraciam domov, do svojej bubliny. Som šťastná, keď zase môžem byť sama sebou. Taká obyčajná Katka, ktorá chodí bez mejkapu a v teplákoch.

Čo v tej svojej bubline robíš najradšej?

Teda, keď práve nemusíš pracovať? Raz za čas si urobím svoj deň. Uvarím si niečo dobré, nanosím si všetko jedlo do postele, zatiahnem žalúzie, pes si ľahne ku mne a pustím si dobrý film alebo seriál. Mám rada ticho, keď nehrá hudba a som len sama so sebou. Potom idem so psom na prechádzku. Moja Kaja ma naučila na prísnejší režim. Ráno žiadne vyspávanie, o šiestej mám budíček.

To máš potom ťažké, veď umelci často tvoria do hlbokej noci. Ak nie do rána…

Už tak nefungujem. Nielen kvôli psovi, ale aj preto, že už v noci toľko nepotiahnem. Takže len čo polejem svoje balkónové paradajky, o pol jedenástej si ľahnem a som hneď tuhá. Niekedy som bola nočná sova, ale akosi sa to preklopilo. No čo, už nemám dvadsať.

Máš tridsaťsedem. Ten vek na sebe cítiš? Myslím fyzicky. Alebo ho vidíš v zrkadle?

Najmä keď sa stretávam s mladými, vidím, že mentálne sú niekde inde. A fyzicky? Určite potrebujem viac času na regeneráciu, pretože niekedy som po koncertoch všetko nedospala a bolo to o. k., lenže dnes cítim každú hodinu, ktorú nespím. Pre mňa je spánok základ. Starnutie až tak neriešim, skôr večne bojujem s kilami.

Katka Knechtová konečne priznala vzťah!
Katka Knechtová konečne priznala vzťah!
Lukáš Kimlička

A je to ťažký boj?

To teda je, lebo som veľký gurmán a vekom sa aj môj metabolizmus spomaľuje. Takže sa veľa hýbem nielen preto, aby ma nič nebolo, ale musím si ustriehnuť váhu. Pamätám si, ako mi raz dávno niekto hovoril, že žena má najkrajšie obdobie od tridsať do štyridsaťpäť rokov. Vtedy som sa tomu smiala, ale je to fakt pravda.

Čiže štyridsiatky, ktorú o tri roky osláviš, sa nebojíš?

Vôbec, ja si tieto roky užívam. Na sebe som zistila, že po tridsiatke sa v žene čosi zlomí, prestane riešiť nezmysly a začne sa mať konečne rada. Vie, čo chce, čo jej sedí, dokáže povedať nie. Keď sa teraz stretávam s dievčatami v súťaži a vidím, čo všetko riešia a čím všetkým sa trápia, veľmi rada by som im dala trošku z mojej pohody. A povedala im, nech nebláznia, lebo život je o inom. Ale asi si to každá musí odžiť sama.

Keď spomínaš pohodu, zažívaš ju konečne aj pred vystúpeniami? Lebo kedysi si sa priznala, že je to pre teba obrovský stres...

To sa nezmenilo, stále mám brutálnu trému. Pred každým koncertom aj pred priamym prenosom. Možno existujú ľudia, ktorí sú exhibicionisti a radi sa predvádzajú, ale pre mňa to nie je prirodzené. Ja som ani v škole nikdy nechcela sedieť v prvej lavici, radšej som zostala v úzadí. Som skôr taký pozorovateľ.

Keď si Katka Knechtová chce urobiť radosť, čo si dopraje alebo kúpi?

Letenku na Bali. Som typ, ktorý dokáže odísť zo dňa na deň. Dokonca mám doma nonstop zbalené dva kufre, jeden tridsaťkilový a jeden príručný. Pokojne sa viem dnes rozhodnúť, že zajtra niekam odlietam. My muzikanti sme síce také „sezónne štetky“ a makáme najmä v lete, keď je najviac práce, ale určite by sme sa vedeli nejako zladiť.

A čo babské náplasti na dobrú náladu, ako nové šaty, topánky, parfum...

To tiež, lebo milujem módu, ale aj tak väčšinou nakupujem tie isté veci. Napríklad zbožňujem klobúky, mám ich celkom slušnú zbierku. Mojou úchylkou sú kozačky, na tie som vysadená a občas si poviem – Načo sú ti ďalšie, keď ani tie staré nemáš šancu vynosiť?

Ako si na tom momentálne s láskou? Meno frajera asi nepovieš, ale to, či si single, alebo nie, by si mohla...

Mám lásku, ktorá je v mojom živote už veľmi dlho, ale náš vzťah je o tom, že sa stretávame len v určitom čase. V istých fázach a niekoľkokrát do roka. Je to taký etapový vzťah. Takto mi to vyhovuje.

Čítajte viac:

Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou

Zaľúbená Mary Bartalos zverejnila prvé fotky s manželom: Pozrite, ako im to spolu sekne!

Takže typická partnerka, ktorá chlapovi každý deň uvarí večeru a operie košele, z teba asi nebude...

Dlho som sa trápila tým, že žijem neštandardný život. Život, ktorý nie je kompatibilný citovo ani s normálnymi mužmi. Ale vedela som, že nedokážem fungovať inak. Moje kamošky mi hovorili – Zmier sa s tým, že nikdy nebudeš žienka domáca. Ja som ňou aj chcela byť, ale nešlo to, a potom som sa trápila. Nevedela som prijať, že taká nie som.

A dnes?

Prešla som rôznymi fázami. Aj ťažkými. Napríklad som si hovorila, že ak to takto pôjde ďalej, možno nikdy nebudem mať deti. Aj keď som po nich veľmi túžila. Nakoniec sa to obrátilo proti mne, lebo som si rozbila vzťahy a ničila samu seba. Takže mi nezostalo iné, len sa vnútorne upokojiť a tešiť sa z toho, čo mám teraz. A pochopiť, že sa musím akceptovať. Zdá sa, že riešiš rovnaké problémy ako iné ženy v tvojom veku, ale tému deti ešte nemusíš uzatvárať. Veď dnešné baby rodia aj po štyridsiatke. Dlho som o tejto téme nedokázala ani hovoriť, také to pre mňa bolo ťažké. Asi to dokáže len žena, ktorá je s tým už vnútorne vyrovnaná. Áno, ešte možno mám čas, ale neviem, čo príde. Ak by sa to podarilo, budem šťastná, no určite nechcem tlačiť na pílu. Ani prosiť nejakého muža, aby mi urobil dieťa, ani utekať do spermiobanky. Všetko je tak, ako má byť.

Čítajte viac:

Najhorúcejšie fotky leta: Známe krásky súperia o NAJsexi telo a neváhajú ukázať všetko!

Diagnóza OTRAVNÝ: Čo s chlapom, ktorý za vami behá ako šteniatko, no vy ho nechcete? Ako sa ho zbaviť?

Zuzana Plačková skončila s krvavou tvárou: Vieme, kto na ňu zaútočil!