Zapamätajte si, že nemôžete vždy veriť všetkému čo počujete a nie všetko, čo vám ľudia hovoria, tak aj myslia. Špeciálne ak ide hollywoodsku smotánku...

1. Neznášam sa na seba pozerať vo filme

Kate Winslet

Čo to v preklade znamená?
Určite nie to, že by dotyčná star trpela narcizmom. Práve naopak. Skôr je k sebe príliš kritická a keby mohla, strčí sa do myšacej diery, kde by ju nik nenašiel. „Keď som sa videla prvýkrát na plátne, normálne mi bolo zo seba na vracanie,“ priznala sa v jednom rozhovore Eva Green.

Kate Winslet.
Kate Winslet.
Zdroj: Profimedia.sk

Kate Winsletová si film Titanic pozrela len raz, aj to len nasilu, keď musela prísť na svetovú premiéru. Mickey Rourke nechcel vidieť film The Wrestler, ktorý ho vystrelil medzi áčkové star, a pekne si to zdôvodnil slovami – Vidím sa v zrkadle každé ráno a nikdy to nie je príjemný pohľad.

A taká Liv Tyler sa v rozhovore pre časopis Wonderland vyjadrila, že zásadne nepozerá filmy, v ktorých si zahrala. Znechutenie zo samého seba často nie je póza, ale signál, že aj známi ľudia trpia nedostatkom sebavedomia a nepáči sa im, ako robia svoj džob. Tu asi prichádza do úvahy jedine to, že zmenia povolanie, no kde by potom dostávali také rozprávkové honoráre?

Iné možnosti:
Keď mi režisér ponúkol úlohu, myslela som si, že si pomýlil číslo. Vážne neviem, čo na mne vidia.

Kto ešte používa podobné výhovorky:
Eva Green, Michelle Williams, Liv Tyler

2. Nikdy som sa necítila lepšie ako teraz

Jennifer Aniston

Čo to v preklade znamená?
Ak nejaká celebrita vysloví takúto vetu, je to signál, že ťahá za kratší koniec. A Jennifer ju zvykne používať najmä vtedy, keď má smolu v láske a keď jej dal kopačky ďalší chlap, s ktorým prežila nejakú romantickú love story.

Jennifer Aniston.
Jennifer Aniston.
Zdroj: Profimedia.sk

V prípade Lindsay Lohan jej slová – mám sa super – tiež treba brať s poriadnou rezervou. Lebo to znamená, že má namierené minimálne na odvykaciu kúru alebo do väzenia. Ak totiž herečka verejne vytrubuje svetu, aká je šťastná, je to viac než podozrivé. A ak sa pýtate, podľa čoho sa dá zistiť, či sa star skutočne má dobre, máme malú pomôcku. Keď napríklad prizná, že jej nedajú spávať svetové problémy ako ekologické katastrofy či týranie zvierat. To je signál, že sedí na ružovom obláčiku.

Podobné varianty:
Odkedy som slobodná, konečne som našla samu seba. Predtým som bola príliš náročná. Ale keď som sa naučila vychutnávať si malé radosti, konečne sa cítim šťastná.

Kto ešte používa podobné výhovorky:
Courteney Cox, Eva Longoria

3. Neznášam okázalé párty. V takom prostredí sa cítim nepríjemne

Scarlett Johansson

Čo to v preklade znamená?
Radšej umriem, než by ma niekto považoval za party girl. Táto nálepka nevadí dievčatám ako Lindsay Lohan či Paris Hilton, no intelektuálnejšie orientované či konzervatívnejšie herečky typu Scarlett z nej majú hrôzu. Lebo sa boja, že režisér by ich mohol považovať za ľahkovážne, čím by stratili šancu na vážnu rolu, s ktorou by mohli získať Oscara. A čo ak sa niekde v novinách objaví mondénny záber, na ktorom je Scarlett trebárs s pohárom sektu? Žiadny problém. Stačí nahodiť výhovorku, že to bol biznis večierok, ktorý nemohla odmietnuť.

Scarlett Johannson.
Scarlett Johannson.
Zdroj: Profimedia.sk

„Asi desať minút som strávila na večierku Vanity Fair, kde som vzala aj svoju dcéru Bellu, ale takýto typ akcií nie je nič pre ňu. A vlastne ani ja nemám rada párty,“ vymotala sa z podobného prešľapu Nicole Kidman, keď ju v spoločnosti prichytili s drinkom v ruke. Nuž, uhrala to dobre, tak, ako sa na Hollywood patrí.

Podobné varianty:
Môj obľúbený outfit, to sú tenisky a biele tričko. Jasné, že nákupy si robím sama.

Kto ešte používa podobné výhovorky:
Jodie Foster, Nicole Kidman, Penélope Cruz

4. Môj manžel je môj najlepší priateľ

Julia Roberts

Čo to v preklade znamená? Táto nevinná vetička, ktorá má podčiarknuť manželskú harmóniu a dokonalý vzťah, je čosi ako mantra zadaných celebrít. Ktoré ňou nenápadne naznačujú, že hoci vášeň a túžba už vyprchali, ony si užívajú aspoň to pekné kamarátstvo. Lebo to je istota, ktorá pretrvá. A keď Julia prizná, že „s Danom sa vždy smejeme, keď sledujeme naše deti“, chce tým vyslať signál, že všetky tie prešľapy a milostné eskapády, ktorými prešla, sú už za ňou.

Julia Roberts.
Julia Roberts.
Zdroj: Profimedia.sk

A bola by najradšej, keby si už nikto nespomenul na to, že svojho snúbenca Kieffera Sutherlanda opustila v deň ich svadby a vrhla sa do náručia jeho najlepšiemu kamošovi. Ale to, že sa usadila a dostala rozum, neznamená, že je dnes stará konzerva. Len jednoducho dozrela.

Podobné varianty:
Aj žena, ktorá má vrásky, je krásna. Ak teraz hrávam menej, je to preto, že si starostlivejšie vyberám filmové úlohy.

Kto ešte používa podobné výhovorky:
Christina Aguilera, Melania Griffith, Nicole Richie

5. Som chlapec v sukni

Georgia May Jagger

Čo to v preklade znamená? Už sme si to všimli. Že všetky tie krásky, ktoré sú v skutočnosti nádherné a pôsobia veľmi žensky, nás chcú presvedčiť, že v nich drieme schovaný chalan. Prečo? Aby sa prestali cítiť previnilo za to, že sa stali tvárami luxusných značiek. Módnych či kozmetických. Napríklad taká dcéra Micka Jaggera nás ubezpečuje, že za to, aká je krásna, ona sama nemôže.

Georgia May Jagger.
Georgia May Jagger.
Zdroj: Profimedia.sk

Vraj pre to nič špeciálne nerobí, netrávi celé hodiny v kúpeľni a namiesto toho radšej hrá play station. A že jej teda my, menej pekné a menej bohaté, vôbec nemáme čo závidieť. To isté sa týka Sandry Bullock, ktorá o sebe rada vyhlasuje, že miluje pracovať so skrutkovačom, jej herecká kolegyňa Drew Barrymore priznáva, že „strašne rada cmúľa pero“ a Jessica Biel ako decko vraj celé dni hrávala futbal. Sú dokonalé a krásne? Áno, lenže to vážne nie je ich chyba.

Podobné varianty:
Večne padám, kazím všetko, čo mi príde pod ruky, a myslím, že ani neexistuje niekto nemožnejší než ja. Prvýkrát som pobozkala chalana, až keď som mala osemnásť.

6. Hovoria, že som namyslená, ale ja som v skutočnosti len hanblivá

Victoria Beckham

Čo to v preklade znamená?
Victoriu Beckham nikto nevidel na verejnosti usmiať sa už dobrých pätnásť rokov. Dôvod? Vraj je introvertka. Anna Wintour svojím prísnym pohľadom straší celý módny svet. Áno, aj za to môže jej hanblivosť. Ale ak je plachosť milá vlastnosť, zároveň je to praktická výhovorka.

Victoria Beckham.
Victoria Beckham.
Zdroj: Profimedia.sk

Niektoré celebrity vrátane módnej ikony Carine Roitfield či herečky Charlotte Gainsbourg ňou naozaj trpia, no pravda je taká, že mnohé z nich sa na introvertky len hrajú. A za svoj „poker face“ ochotne schovajú aj iné nepríjemné vlastnosti ako ľahostajnosť, srdce z kameňa, hrubosť, nedostatok empatie, ale aj povýšenecké správanie.

„Vážne sa vám zdám protivná? Ale nie, ja som len plachá.“ A mnohé pôvabné krásky, ktoré v spoločnosti ohurujú okolie na desaťcentimetrových podpätkoch, nás o svojej plachosti vytrvalo presviedčajú. Lenže vôbec nevyzerajú vierohodne a my im to aj tak nezhltneme. Stovky asistentiek, ktoré osobne tyranizovala madam Wintour, by o „plachosti“ svojej diabolskej šéfky vedeli rozprávať, všakáno?

Podobné varianty:
Hovorí sa o mne, že som chladná, lenže ja v skutočnosti len horšie vidím. Ak sú v miestnosti viac než traja ľudia, necítim sa vo svojej koži

Kto ešte používa podobné výhovorky:
Kristin Scott Thomas