Petra v detstve herectvo nevnímala, pretože každú voľnú chvíľu trávila na tenisových kurtoch. V jedenástich sa jej však zmenil život. Stačilo zájsť s mamou na muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť a Petra pochopila, že chce byť herečkou.

Čítajte viac:

Za deň zarobí 650 tisíc eur: Ktorá herečka dostáva závratné honoráre?

„Môjho strýka som nikdy nebrala ako herca a už vôbec nie ako slávneho herca. Bol to strýko a hotovo. Aj preto som na konzervatóriu bola hotová z toho, že ma všetci berú ako protekčnú študentku. Dlho som sa s tým nevedela zmieriť a mala som pocit, že stále niekomu musím dokazovať, že niečo viem.“

Zdroj: Lukáš Kimlička, Peter Šimončík

Foto: Peter Šimončík

Preto vnímala svojho slávneho uja najskôr ako príťaž, nie ako vzor. Nálepky „protekčná“ sa zbavila až v Brne, kam odcestovala po vysokej škole pracovať. „Tam ma s ním konečne prestali spájať a posudzovali ma podľa toho, čo viem.“ Nakoniec sa Petra s Jozefom stretli aj pracovne. V Slovenskom národnom divadle.

„Pred štyrmi rokmi sme spolu hrali prvýkrát v Čajke. Tam mi bol otcom. Pri tomto predstavení ľudia okolo nás konečne pochopili, že sme dve samostatné jednotky, že nie som od neho závislá. Odvtedy sme vedľa seba na javisku stáli veľakrát.“ Petra mu už bola dcérou, neterou, snúbenicou, ženou aj milenkou. Mladá herečka považuje svojho strýka aj tak za svoj vzor. Ale v inom, ako by sme si mohli myslieť.

„Jožo je neskutočný pracant. Už by mohol pribrzdiť, lebo všetkým dokázal, že je výborný herec, no on stále na sebe maká. Má v sebe obrovskú pokoru, pracovitosť a je na seba veľmi tvrdý. Vybudovať si takú obrovskú kariéru je v hereckom svete veľké umenie a on to dokázal. Je to pán herec. A ja? Ja v mojich tridsiatich stále netuším, či budem schopná makať tak ako on.“

Čítajte viac:

Mladý Beckham zbali známu herečku: Pozrite, ako im to spolu pristane!