Populárny švajčiarsky tenista Roger Federer je od roku 2009 ženatý so Slovenkou Mirkou Vavrincovou, ktorá v minulosti taktiež holdovala „bielemu športu“. Bola síce menej úspešná ako jej legendárny manžel, ale na kurtoch bola aj tak neprehliadnuteľná.

„Mala veľmi dobrý backhand a trochu som jej pomohol s forehandom. Mimo kurtov je úplne v pohode, ale na ňom to bola komplikovaná osobnosť. Mala svoj štýl a ja svoj, preto sme ukončili spoluprácu pre osobnostné rozdiely,“ spomína si jeden z jej trénerov Rodrigo Nascimento, ktorého cituje instagramové konto fanúšikov Mirky Federerovej.

Bojnická rodáčka začala hrať tenis na odporúčanie legendárnej Martiny Navrátilovej, ale na prelome tisícročí to ďaleko nedotiahla. Vyhrala tri tituly ITF a vo svetovom rebríčku bola najvyššie na 76. mieste.

Zúčastnila sa aj olympiády v Sydney 2000 a práve tam sa zoznámila s budúcim manželom, hoci vypadla hneď v prvom kole. Jej kariéru ukončilo predčasne zranenie nohy o dva roky neskôr. Na dvorcoch síce veľmi nezažiarila, v tej dobe bola považovaná za jednu z najkrajších tenistiek sveta. Konkurovali jej také krásky ako Anna Kournikovová či Barbara Schettová. Nikto sa teda nemôže čudovať, prečo sa vtedy 18-ročné ucho Federer zahľadel do o tri roky staršej Slovenky.

„Po tenise sa chcem venovať hlavne rodine a manželke Mirke,“ zopakoval za posledných pá týždňov Roger Federer niekoľkokrát. Zdá sa, že po dojímavej rozlúčke v Londýne začal plniť svoje sľuby naplno a pred pár týždňami spolu s manželkou Mirkou zobrali Dubaj útokom.

Potom si spoločne užili párty jedného zo sponzorov Rogera Mercedesu v Paríži, neskôr spoločne v New Yorku plnili sponzorské povinnosti vo firme Rolex a Mirka medzitým stihla zabehnúť polmaratón v Ženeve. Zo sivej myšky sa stáva kočka, akou bola na prelome tisícročí, keď aktívne hrávala tenis. Potvrdila to na ďalšej sponzorskej akcii v Paríži u slávneho výrobcu alkoholu Moët & Chandon. Manžel s 20 grandslamovými titulmi sa na ňu nechytal, a tak trocha ho zatienila, FOTO si pozriete v GALÉRII!