Zranil sa? Mal vážnu nehodu? Alebo podstúpil plastickú operáciu? Verejnosť špekuluje o dôvodoch, pre ktoré si R&B hviezda preberala cenu v takomto stave. Aj jeho vystúpenie na odovzdávaní cien American Music Awards absolvoval s týmto „doplnkom“. The Weeknd doteraz nevysvetlil, o čo ide. Obväzy nekomentoval ani počas ďakovnej reči, keď si preberal cenu za najobľúbenejší soul/ R&B album, ktorý venoval zosnulému spevákovi Princovi. Spevák zinkasoval počas večera ďalšie dve ocenenia a to pre najobľúbenejšieho soul/R&B interpreta a soul/R&B skladbu, ktorou sa stala jeho pieseň Heartless.

Kanadský spevák a skladateľ The Weeknd počas odovzdávania cien American Music Awards.
Kanadský spevák a skladateľ The Weeknd počas odovzdávania cien American Music Awards.
Zdroj: Chris Pizzello

Weeknd, vlastným menom Abel Tesfaye, sa počas večera ukázal vo výraznom červenom saku a kožených rukaviciach. Biele obväzy mal omotané okolo hlavy aj počas hudobného vystúpenia, keď ho doprevádzal slávny saxofonista Kenny G. Viacerí tvrdia, že nie je dôvod sa o spevákovo zdravie strachovať. Vraj ide o pokračovanie jeho vizuálnej témy, ktorá trvá už nejaký čas. Mala by mať súvis s jeho aktuálnym albumom „After Hours“ a ide o jeho umelecký prejav.

Záber z videoklipu k skladbe
Záber z videoklipu k skladbe "Blinding Lights".
Zdroj: Archív

Tento netradičný imidž odkazuje na jeho videoklip k skladbe „Blinding Lights“, v ktorom šoféroval opitý a bol zbitý vyhadzovačmi v klube. Vo videu skončil so zraneniami tváre a rovnako sa maskoval aj pri propagácii piesne. Nie je to teda prvýkrát, čo sa ukázal s obväzmi. Vystúpil tak už v marci počas show Saturday Night Live a neskôr počas vystúpenia na MTV Video Music Awards. Našťastie, Weeknd je v poriadku, aj keď týmto umeleckým vizuálnym stvárnením vyľakal nejedného fanúšika.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.