Nad Hollywoodom zapadá slnko a po Rodeo Drive sa prechádzajú ruka v ruke dve ženy. Jedna je vyššia, mladšia a slnko sa jej odráža od zlatých vlasov, druhá je nižšia, o poznanie staršia a má svetlohnedé vlasy. Obe sú dokonale upravené, majú precízne nanesený mejkap, umelé mihalnice, úsporné tielka odhaľujú vnady od plastického chirurga a krátke sukne zvýrazňujú vypracované nohy obuté do značkových lodičiek. Pár krokov pred nimi kráča niekoľko fotografov, ktorí odušu cvakajú bleskmi. Toto je Los Angeles a tento pohľad nie je ničím nezvyčajným. Takže, kto sú tieto dve krásky? Patria do nejakej slávnej reality šou? Alebo sa o nich ide nakrúcať film? 

Ani jedno. Prvá z nich je Caitlyn Jenner, ktorá sa narodila ako muž menom Bruce Jenner a ako Bruce vyhrala na letných olympijských hrách v roku 1976 zlatú medailu v desaťboji. Stala sa najznámejším atlétom na svete. Druhá je Sophia Hutchins, jej priateľka, ktorá, aké prekvapenie, sa tiež narodila ako muž. A fotografi ich cvakajú preto, že hoci kedysi pred pár rokmi žili ako muži, dnes tvoria párik. Párik transsexuálnych lesbičiek. Že v tom máte zmätok? Nečudo, lebo ich vzťah skutočne nie je vzťahom, ktorý by sa dal nazvať tradičný. Už len preto, že je medzi nimi vekový rozdiel takmer päťdesiat rokov.

Caitlyn bola kedysi naznámejším atlétom na svete. V roku 1976 dokonca získala na letných olympijských hrách zlatú medailu v desaťboji.
Zdroj: Shutterstock, Profimedia.sk

Sophia má len dvadsaťtri rokov, zatiaľ čo Caitlyn oslávi budúci rok už sedemdesiatku. Ešte pred dvoma rokmi bola Sophia vlastne Scott, konzervatívny študent na kalifornskej kresťanskej univerzite Pepperdine University. A ešte pred štyrmi rokmi bola Caitlyn Jenner oficiálne muž.

Pokračovanie na ďalšej strane.