Obsah článku je určený LEN pre plnoletých čitateľov.

Hoci sa deň bez spodnej bielizne spája skôr so ženami (a najmä celebritami), paradoxne sú to v skutočnosti hlavne muži, ktorí v lete uprednostňujú chodenie naostro.

Ako píše Pluska.sk, pokiaľ ide o lekársku expertízu, názory sa rôznia. Zatiaľ čo niektorí odborníci chodenie bez nohavičiek odporúčajú, iní sú skôr proti. Vo všeobecnosti však platí, že radšej ísť "dole bez" ako "v tangáčoch", pretože v druhom prípade sa šúchaním a chodením prenášajú baktérie z jedného otvoru do druhého. Zvyšok si viete domyslieť.

FOTO nájdete v GALÉRII

Pokiaľ ide o historický kontext, nohavičky začali ako prvé nosiť staroveké Egypťanky, hoci išlo skôr len o akéhosi predchodcu. Spodnú bielizeň zakrývajúcu intímne partie a ohanbie, ktorá sa aspoň vzdialene podobala tej dnešnej, prinieslo až 16. storočie. Nazývala sa spodničky. Medzitým bol stredovek, kedy namiesto nohavičiek ženy nosili dlhé ľanové sukne.

Chodievate občas von "naostro"?

V niektorých situáciách je to však skôr na škodu, obzvlášť, keď sa príliš otŕčate na červenom koberci alebo, nedajbože, vystupujete z auta.

Nohavičky tak stále majú svoje opodstatnenie, milé prominentky. Síce sa hovorí, že menej je niekedy viac, no pokiaľ ide o zahaľovanie sa, nemusíte byť veru až také skromné.