Neverte všetkému, čo počujete. Majte sa na pozore pred týmito klamstvami.

1. Porozprávame sa o tom neskôr...

Toto je kúzelná veta, po ktorej ako šmahom čarovného prútika zmiznú všetky partnerské problémy do totálneho nenávratna. Ak ju vysloví váš drahý cez telefón, môžete si byť takmer istá, že „neskôr" nikdy nebude.

2. Nemal som signál...

Ak muž povie túto vetu, neznamená to, že bol na konci sveta, kde naozaj nie je pokrytie, ale že sa zabudol pár hodín pozrieť na mobil. A čo, keď mu bol tak dobre s partiou alebo nejakým kamarátom?! Muži potrebujú slobodu. A tak sa tvária, že nemajú signál. Tak im ju neberte a choďte si ju vtedy užiť aj vy. Obaja budete spokojní.

3. Nechal som ju, lebo nám to neklapalo…

Ani jeden z toho mužského plemena neprizná, že odišiel od bývalky preto, lebo si narazil ďalšiu. A tá pôvodná ho už prestala baviť. Neklapalo nám je klasické zdôvodnenie bezdôvodného opustenia inak celkom milej baby, pretože prišla novšia. A tá je vždy lepšia.

4. Len dve pivá...

Si vraj dal a vyzerá ako po desiatich. Nechajte ho chudáka, ťažko sa mu v takom stave ráta. Veď nie je štatistický úrad. A realitu aj tak neoklame - keď ho začne bolieť hlava.

5. Zajtra to spravím…

Obľúbená odpoveď každého muža práve vyvaleného na gauči. Ak je v telke futbal, nečakajte ani túto odpoveď. V tej chvíli nevidí a nepočuje. Museli by ste vypnúť elektrinu, aby si všimol, že sa niečo deje. A to určite nerobte, to by nemuselo dopadnúť dobre.

Čítajte viac:

Klamstvo všemohúce? Vieme, ako ho rozpoznať a eliminovať následky