Vzťah na diaľku nie je nezvládnuteľný. Máte viac slobody, čas na seba, aj na svoje koníčky. Treba však poznamenať, že niektoré dni budú ťažké. A tým myslíme skutočne ťažké. Keď to na vás príde, neplačte a použite naše tipy ako prvú pomoc!

1. STANOVTE SI HRANICE

Buďte k sebe otvorení a úprimne sa porozprávajte o tom, čo od toho druhého očakávate. Dávate si pauzu? Máte povolenie randiť s inými ľuďmi alebo zostávate jeden pre druhého exkluzívni? Určite si pravidlá hneď na začiatku, nech nikto nezostane prekvapený.

2. NEPODCEŇUJTE KOMUNIKÁCIU

Každé ráno aj večer si napíšte správu, dáte tým najavo, že jeden na druhého myslíte. Rozprávajte si aj úplne banálne zážitky z bežného dňa, posielajte si fotky, listy alebo videá. Tiež je veľmi dôležité sa rozprávať aj o negatívnych veciach. Premlčané trápenia v spojení veľkou diaľkou by medzi vami len prehĺbili priepasť.

3. NEPROVOKUJTE

Ak viete, že vášmu partnerovi vadí, ak sa po nociach túlate v podnikoch, máte dve možnosti. Buď sa takejto zábavy vzdáte úplne alebo ho zakaždým dopredu upozorníte a budete ho informovať o priebehu zábavy kým to bude vyžadovať. Inak hrozí hádka, ktorá by vám momentálne skutočne neprospela.

4. ROBTE PODOBNÉ VECI

Čítajte podobné knižky, odporúčajte si navzájom filmy, seriály alebo hudbu. Snažte sa udržať vzťah aspoň na podobnej úrovni ako keď ste spolu boli každý deň. Zahrajte si spolu online hru, pozerajte spolu na skype film alebo mu počas hovoru zahrajte na gitare. Buďte proste spontánni!

5. DARČEKY

Predtým než sa odlúčite, darujte si niečo, čo vám bude toho druhého pripomínať. On nech vám dá svoje tričko, v ktorom budete môcť spávať s pocitom, že vás objíma. Vy mu zasa pribaľte šatku nasiaknutú vaším parfémom.