Pamätám si to, akoby sa to stalo včera. Šok, ktorý som zažila, keď mi moja známa rozprávala, ako na ňu chlapi letia a ako si to s nimi užíva. Na tom by nebolo nič čudné, keby Iveta nemala dobrých tridsať kíl navyše. Je to zlatá baba so zmyslom pre humor a keby som potrebovala, môžem jej zavolať aj o tretej v noci, no ak ide o jej hmotnosť, musím to povedať bez okolkov. Iveta je naozaj poriadne pri tele. A ja som si ani s poriadnou dávkou fantázie nevedela predstaviť, že by žena s takou veľkou nadváhou mohla mať rada sex. A že sa mu nevyhýba. Ale nie sú to len predsudky? Jasné, že sú, a bojuje proti nim aj najnovšia austrálska kampaň Weight Watchers, ktorá chce ľudí s väčšou konfekčnou veľkosťou podporiť a dodať im odvahu. Aby si aj oni vedeli užiť milostné radovánky. „V posteli nikdy nie som sama sebou. Stále mám zatvorené oči, nútim muža, aby zhasol svetlo, a vždy myslím iba na to, aby som stiahla brucho,“ hovorí žena, ktorá sa nechala presvedčiť, aby vystupovala v kampani Weight Watchers.

Samozrejme, tak, aby nikto nevidel jej tvár. Pretože ak je reč o tučných ľuďoch, okolie si myslí, že takí ani nesexujú. Veď akoby mohli, však? S tou veľkou masou tuku, ktorá sa im trasie namiesto pása. Aj okolo stehien. A čo tie mohutné prsia, ktoré sa pri rozopnutí spodnej bielizne vytlačia von a často končia až tesne nad pupkom? Už len táto predstava sa vám zdá neestetická? Nie ste jediná. Keď mladá herečka Lena Dunham v seriáli Girls nakrútila ľúbostnú scénu, v ktorej išla takmer donaha, zlizla si poriadnu vlnu kritiky. Aj producent a moderátor Howard Stern sa o tejto scéne verejne vyjadril, že je nechutná. „Ja sa na to nechcem pozerať. Myslím, že tejto slečne chýba súdnosť,“ vyhlásil známy Američan, ktorý si zjavne myslí, že sex je len výsadou štíhlych.

Čítajte viac:

Aj TOTO vás môže vzrušiť: Netradičné predohry, ktoré vám rozprúdia krv

V posteli nezáleží na hmotnosti.
Zdroj: Profimedia.sk

Chudery či dračice?

„Spoločnosť je nastavená na predstavu, že obézni ľudia nesúložia. Akoby ani nemali právo na sexualitu,“ myslí si francúzska blogerka Gaelle Prudencio, ktorá v rodnej krajine spustila kampaň Body Positive. A snaží sa ňou upozorniť, že takáto predstava je nezmysel. „Tučné ženy okolie považuje za chudery, ktoré berú všetko, lebo vlastne nemajú na výber. A mali by byť šťastné, že o nich nejaký muž vôbec zakopne a prejaví záujem,“ vysvetľuje s poriadnou dávkou irónie blogerka a za pravdu jej dávajú mnohé bacuľky, ktorých sa tento problém osobne dotýka. Spisovateľka a novinárka Evette Dionne, ktorá takisto nenosí konfekčnú veľkosť 38, dokonca odhaľuje detaily zo súkromného intímneho života na vlastnej webstránke Revelist.

„Myslia si o nás, že sme nešťastnice, ktoré tak zúfalo túžia po pozornosti chlapa, až sú ochotné urobiť čokoľvek a s kýmkoľvek. Alebo že sme v posteli dračice, ktoré majú obrovský sexuálny apetít. Ale to sú úplné hlúposti. Aj ja som s týmto názorom dlho bojovala, veľa som sa o tom rozprávala aj s mužmi, ktorí čakali, že im vo všetkom vyhoviem. A pravda je taká, že aj vďaka tomu sa v posteli stále neviem dokonale uvoľniť. Vždy mi niekde vzadu bliká v hlave kontrolka, že moje telo má ďaleko k dokonalosti. Ale myslím, že tento problém nemajú len tučné ženy. Veď každá na sebe nájde nejakú časť tela, s ktorou nie je úplne spokojná.“

Kilá nie sú prekážkou pri orgazme

Komplexy z vlastného tela sú jedna vec, ale väčšinu zvedavcov aj tak najviac zaujíma, ako si tuční ľudia užívajú intímne chvíľky z technickej stránky. Pretože skúšať náročnejšie polohy s nadváhou môže byť fyzicky náročné. Väčšina moletiek však v tom problém nevidí. „Či je technika môjho sexu iná, ako keby som bola štíhla? To skôr iní si kladú túto otázku, ale ja nie. A určite nemám pocit, že by ma moje kilá navyše v posteli obmedzovali ani že by mi bránili v dosiahnutí orgazmu,“ tvrdí Catherine Lemoine, šéfredaktorka online portálu pre čitateľky plus size.

Čítajte viac:

Baliči po novom: Dámy pozor, TOTO sú najnovšie typy chlapov na randenie!

Priznáva síce, že veľké stehná jej občas zavadzajú pri niektorých polohách a že možno nie je taká ohybná ako vo svojich „štíhlych“ časoch, no nepovažuje to za špeciálnu prekážku. „Milostný život je predsa aj o tom, že partneri sa prispôsobia jeden druhému. A snažia sa zladiť svoje telá. Ja necítim v posteli žiadne špeciálne obmedzenia, najmä keď sa porovnám s vychudnutou ženou, ktorá sa nedokáže udržať na zápästí, lebo má slabé ruky, alebo v porovnaní s takou, ktorá vôbec nemá pružné telo,“ priznáva Catherine.

A čo na to muži? Jasné, každý normálny chlap sníva o sexbombe s dokonalými krivkami, no hovorí sa, že kto v posteli nevyskúša bacuľku, nevie, o čo prichádza. „Veľkosť 46. Takú nosila moja prvá priateľka, s ktorou som chodil vyše roka,“ priznáva tridsiatnik Andrej a dodáva, že stres zo sexu pri zapálenom svetle alebo z tukových vankúšikov, paradoxne, zažíval oveľa častejšie s partnerkami, ktoré mali normálnu postavu. „A musím priznať, že ak ide o intímny život a komplexy z nedokonalej postavy, tie chudé frajerky to prežívali oveľa horšie ako moja prvá priateľka. Aj keď ona mala oveľa viac dôvodov sťažovať sa na vlastné telo, nerobila to a mne sa sex s ňou naozaj páčil.“

Ako splodiť dieťa?

A hoci nadváha či obezita nemusia byť zásadnou prekážkou v erotických radovánkach, o čosi horšie je to v prípade, keď sa moletky rozhodnú splodiť potomka. „Každý týždeň dostávame telefonáty a sťažnosti od žien, ktoré pri gynekologických vyšetreniach zažívajú neskutočné ponižovanie,“ varuje Anne Sophie Joly, prezidentka organizácie CNAO (Collectif National Associations Obeses), a vie, o čom hovoria. Tiež kedysi mala tú drzosť, že napriek kilám navyše chcela otehotnieť. „Pravidelne som od lekára počúvala odporúčania – s takou nadváhou na bábätko zabudnite. Alebo som dostávala tipy na náhradné matky, ktoré by mi dieťa mohli vynosiť. Napriek tomu som otehotnela bez problémov a prirodzenou cestou. Aj tak však jeden člen lekárskeho tímu v mojej prítomnosti povedal, že nechápe, prečo tučným ľuďom vôbec dovolia, aby sa rozmnožovali.“

O tŕnistej ceste baculiek by mohla veľa rozprávať aj herečka Amy Schumer, ktorá síce nepatrí do kategórie XXL, len nemá vychudnutú modelkovskú postavu, no aj tak pravidelne počúva narážky na svoj výzor. A keď sa pred pár mesiacmi nahodená v plavkách objavila na titulke časopisu In Style, na adresu redakcie aj herečky sa zosypala vlna nenávistných komentárov. Ktoré tvrdili, že ľudia ako ona by sa určite nemali na verejnosti objavovať v plavkách.

Amy si však, rovnako ako herečka Lena Dunham, z toho ťažkú hlavu nerobí. A vo filme Crazy Amy, ku ktorému sama napísala scenár, si užíva postavu mladej ženy, ktorá síce nemá ideálnu postavu, no milencov zbiera ako na bežiacom páse. Lebo aj keď sa predstava, ako si to tuční ľudia užívajú v spálni, niekomu môže zdať neestetická, pravda je taká, že bacuľky a tučkovia majú intímny život. Sex s nálepkou XXL.

Čítajte viac:

Sex s novým telom: Nakoľko vám figúra zmení posteľové radovánky?

Vyliečte sa sexom: Tieto sexuálne pozície pôsobia na vaše zdravie

Spoveď sexblogerky: Aké sú dnešné moderné prostitútky? Milujú sex a chcú dobré vzdelanie

Som závislá od sexu: Čo myslíte, je to mýtus alebo diagnóza?

Najbizarnejšie sexuálne rekordy: Varujeme, niektoré sú len pre silné povahy!