1. Málo spíte

Človek by mal v priemere spať 8 hodín. Podľa najnovších výskumov vraj dospelému jedincovi stačí 6 hodín. Ak však ani dlhodobejšie nespíte 6 až 8 hodín a váš spánok je prerušovaný a nekvalitný, spôsobí to dve veci. Ste nervózna, unavená, vystresovaná a po celom dni sa tešíte do postele, kde namiesto radovánok okamžite zaspíte. Druhým následkom je, že nedostatkom spánku vám klesá libido a zhoršuje sa schopnosť dosiahnuť orgazmus.

Spánok je dôležitý.
Spánok je dôležitý.
Zdroj: giphy.com

2. Preháňate to s alkoholom

O tom, že ak preženiete mieru a namiesto sexi noci v posteli skončíte na záchode, sa baviť nemusíme. Alkohol však na nežné stvorenie pôsobí aj ako sedatívum, takže kým sa dotackáte k posteli bude to ako večnosť a padnete do nej ako hnilá hruška.

3. Kilečká navyše

Možno ste stratili chuť na sex, pretože ste pribrali niekoľko kilečiek navyše. Váš priateľ si to zrejme ani nevšimol, ale vás to môže odrádzať od posteľných radovánok, pretože sa necítite vo svojom tele dobre, máte komplexy a ste zahanbená. Ak ste však nezačali viac jesť, zvýšená hmotnosť môže mať nejakú zdravotnú príčinu. 

4. Strata sebavedomia

Môže mať mnoho príčin. Napríklad sa vám v práci nedarí, podkopávajú vás kolegyne, či sa pri nich cítite menej atraktívna. Taktiež môžete mať z intímneho zblíženia s partnerom príliš veľké očakávania, no realita je iná. Uvedomte si však jedno. Ak po vás partner stále túži a pripadáte mu sexi, odhoďte obavy  a uvolnite sa! Spontánnosť je pri sexe tá najkrajšia vec.

5. Výkyvy hormónov

Je úplne normálne, že ženské telo sa počas mesiaca mení a ovplyvňujú nás hormóny.  Preto je bežné, že v istej časti cyklu máme viac chuť na sex a inokedy menej.

6. Užívate lieky

Zníženie libida spôsobujú aj upokojujúce lieky, antidepresíva, rôzne medikamenty na vysoký krvný tlak či žalúdočné problémy. Sexuálnu nechuť dokonca môžu spôsobovať aj niektoré antikoncepčné lieky. Po ich vysadení sa však chuť na sex vráti. 

Čítajte viac:

Sex naslepo: Vášeň, ktorá vás opantá viac, než si dokážete predstaviť!

KÁMASÚTRA trochu inak: Takto vyzerá ozajstná prstovačka!

Orálny sex za kabelku? To nie je vtip, ale najnovšia zábavka trinásťročných tínedžeriek!

Aký vplyv má na vás pravidelný sex? Jeho účinky vás príjemne prekvapia

Celý čas ste boli na omyle: 7 vecí, ktoré mužom pri sexe nevadia

Viete kedy a kde dlhoročné páry najradšej sexujú? Miesto vás možno prekvapí!

6 užitočných rád, vďaka ktorým budete pre svojho partnera ženou snov!