Nechceme ti na nič nahovárať, veď všetko závisí na okolnostiach rozchodu. Ak siho in flagranti pristihla s hlavou medzi stehnami sekretárky alebo krachu tvojho vzťahu predchádzalo pár štipľavých faciek, určite s ním na dovolenku nechoď. Ani na kávu, ani nikam inam, už nikdy! No ak ste to ukončili v pokoji ako dvaja dospelí ľudia, možno by to stálo za pokus. Prečo?

Dôvod č. 1: Lebo je vám spolu dobre

„Ja som Jana a toto je Marek, môj exfrajer,“ podávala nám v rodoskom hotelovom bare ruku usmiata brunetka. Neveriacky sme do seba hádzali jeden drink za druhým a počúvali historku o tom, ako si tí dvaja začali rozumieť až po rozchode. „Je nám super, chodíme do kina, na dovolenky, ale inak máme každý svoj život,“ žoviálne tvrdil Marek. Na chvíľu som mu uverila. Kým o pár hodín opitá Monika nezačala vykrikovať na toalete, ako veľmi ho miluje. Samozrejme, vlasy nad misou som jej musela držať ja, na to asi exfrajeri nie sú. Ak ste po rozchode ostali kamarátmi, pokojne spolu na dovolenky chodievajte. Aspoň ti natrie chrbát tak, že naozaj bude natretý – nielen narýchlo, s vidinou blížiaceho sa sexu.

Pravidlo: Ujasni si vzájomné city a priprav sa na to, že môže pred tvojimi očami baliť dvadsiatky v miniatúrnych bikinách. Zvládneš to?

Dôvod č. 2: Lebo sa chcete k sebe vrátiť

Tak ako moja kamarátka zo sídliska. S priateľom si po roku chodenia zabookovali spoločnú dovolenku. First moment v ich prípade nebol príliš dobrým riešením, lebo mesiac pred odletom sa do krvi pohádali. „Je koniec, nevieme so sebou vydržať,“ oznámila mi, keď sme sa stretli na káve. Keďže sa ani jeden z nich nechcel vzdať dovolenky za dobrú cenu, išli obaja. A vrátili sa ruka v ruke. Dnes už má na prste obrúčku a kočíkuje dvojmesačnú Natálku, ale nebyť ich tvrdohlavosti, nič z toho nie je.

Pravidlo: Choď na všetko opatrne. Daj na svoju intuíciu a počúvaj srdce. Ďaleko od bežných problémov si možno uvedomíš, ako veľmi vám na sebe záleží.

Dôvod č. 3: Lebo chcete ušetriť

Si single, on je single. Príplatok za jednolôžkovú izbu v hoteli je od 10 do 100 percent z bežnej ceny. A úprimne, ísť na dovolenku sama je nielen nepraktické, ale aj trochu zúfalé. Ak máš odvahu, riskni to. Možno si užijete výlet každý sám a spoločných bude len pár hodín spánku v jednej izbe za príjemnú cenu. Alebo budú príjemné aj spoločné raňajky či dokonca opaľovanie na pláži. Je to na tebe.

Pravidlo: Pozor na to, aby to neskĺzlo niekam, kam nechceš. Alkohol je zradný, hlavne v kombinácii so slnkom.

Základne pravidlo : Nezamilujte sa!
Zdroj: Profimedia.sk

Foto:Profimedia.sk

Dôvod č. 4: Lebo deti

Jeden z najstabilnejších párov šoubiznisu Gwyneth Paltrow a Chris Martin ohlásili rozchod po vyše desiatich rokoch. (To tu už nikto nič negarantuje?) Najnovšie však médiami preletela správa o ich spoločnej celorodinnej dovolenke na romantickom súkromnom ostrove. A vyzerali veľmi šťastne. Rovnako ako ich deti Apple a Moses, môžu byť vysmiate aj tie vaše. Ak dokážete byť nad vecou a spojiť sa kvôli nim.

Pravidlo: Skôr než kývneš na spoločnú dovolenku so svojím ex, presvedč sa, že je o. k. tvoj súčasný partner. Alebo choďte k moru všetci spolu, ako to svojho času robili exmanželia Bruce Willis a Demi Moore s deťmi a novými frajermi.

Dôvod č. 5:Lebo máte radi sex

More, slnko, opálené telá, miešané drinky... Atmosféra na horúci letný flirt ako vyšitá. Lenže kto ti zaručí, že natrafíš na použiteľný ,,materiál"? Ak nemáš záväzky, oplatí sa ísť na istotu. Ako Laura, vyťažená majiteľka reklamnej agentúry. ,, Cestujem zásadne s Igorom. Už ho ani neberiem ako bývalého, skôr dobrého kamaráta s benefitmi. Žije v zahraničí, takže sa stretávame veľmi málo, ale v posteli sme ako dva magnety a viem, že s nikým iným by som si tak neužila. Máme vo veciach jasno a neplánujeme nič meniť,“ hovorí sebaisto a dodáva, že tento rok spolu plánujú vyraziť na Maldivy. „Dúfam, že si medzitým nenájde vážnu známosť. To by som si asi musela hľadať náhradu.“

Pravidlo: Nezamiluj sa!