Nie každý koniec vzťahu musí byť katastrofálny. Napíšte vlastný scenár a buďte dámou za každých okolností.

DVAKRÁT MERAJ A RAZ STRIHAJ

Keď ste s niekým vo vzťahu, je za tým nejaký dôvod. Váš partner je jednoducho niekým, s kým sa cítite dobre a výnimočne. Respektíve, možno len niekým takým bol. Práve preto je vždy dôležité premyslieť každý krok a nerobiť neuvážené závery. Váš partner je niekto, kto vám je blízky, kto vás pozná a máte spolu kopu zážitkov. Na začiatok preto urobte maximum pre to, aby ste sa ubezpečili, že nie je inej cesty akou je rozchod. Pokiaľ ani maximálne úprimný rozhovor s partnerom nepomôže, vtedy viete, že nemáte inú možnosť.

Čítajte viac:

Pozor, svieti červená: S týmito chlapmi si NIKDY nezačínajte!

NEZABUDNITE NA CHLADNÚ HLAVU

Zostať kľudnou je v rámci stresových situácií takmer nesplniteľná úloha. Nie je to však nemožné, preto by sme sa o to mali aspoň pokúsiť. Žiadne hysterické záchvaty, zúfalstvo ani potoky sĺz. NIE! Ste predsa dámy, na to vždy pamätajte! Pokiaľ sa s niekým rozchádzate, tak jednoducho preto, že niekde vonku na vás čaká niekto, kto bude pre vás vhodnejším partnerom. Nie je hanbou, že s tým momentálnym to, žiaľ, nevyšlo. Skôr sa treba na veci pozerať pozitívne - každým koncom prichádza začiatok niečoho nového.

ZACHOVAJTE SI DÔSTOJNOSŤ

Častokrát rozchody skončia tým, že sa sem-tam stretnete. Jediným dôvodom sa však stáva jednorázové potešenie. Nenechajte sa takto využívať! Áno, pokiaľ sa stretnete so svojím už bývalým, je normálne, že hlavou vám víri kopa horúcich myšlienok. Nezabúdajte však na to, že ste mali dostatočný dôvod, aby ste to s ním ukončili. Nebolo to len tak. Nedovoľte aby vami naďalej manipuloval, pretože v tom prípade vhupnete do vzťahu typu "priateľ s výhodami", ktorý do denníčka dôstojnej dámy rozhodne nepatrí!

Pokiaľ takýmto spôsobom zvládnete aspoň prvé dva týždne, máte výhru vo vrecku - budete v pohode. Všeky depresívne myšlienky ohľadom rozchodu pominú a vy začnete opäť žiť a dáte šancu novým ľuďom, aby sa stali súčasťou vášho života.

Čítajte viac:

Môj vzťah to už dlhšie nevydrží: Podľa čoho viete, že sa rozpadá?