„Cítim sa skvele, som vo forme a zatiaľ neriešim žiadnu krízu, ani nemám depky z prichádzajúceho veku. Ale ktovie, možno to ešte príde,“ smeje sa Marcel Holubec W, ktorý vraj okrúhle výročie prežíval ťažšie pred desiatimi rokmi, na prelome dvadsiatky a tridsiatky. „Vtedy som na sebe videl ten rozdiel. Keď som sledoval mladších ľudí, videl som, že sú iní, že majú rozdielne názory a doslova som mal pocit, akoby som prechádzal do iného sveta,“ pokračuje šikovný umelec, ktorého kúsky nosia aj známe osobnosti.

Jeho múzami sú topmodelka Alexandra Gachulincová, moderátorka Soňa Mullerová, herečky Táňa Pauhofová, Lucia Hurajová či Heňa Mičkovicová, ale rád oblieka aj Zdenku Studenkovú. Jeden dôležitý detail  si však na sebe predsa len všimol. Že chudnutie mu už nejde tak ľahko ako kedysi. „Ja som vždy mával pred prehliadkami obrovský stres. Celé noci som nespal, nestíhal som sa ani najesť, takže vždy pred koncom roka, ktoré je pre mňa najhektickejším obdobím, sa tie kilá strácali samy. Aj keď som si pozeral staršie fotky, vždy som videl, že po prehliadkach mám trošku vpadnuté líca a vyzerám  pochudnutý. No už minulý rok sa mi zdalo, že po prehliadke som nezhodill tak ľahko a rýchlo ako kedysi. Neviem, možno to bude aj vekom, že metabolizmus už nie je taký, aký býval.“

Marcel Holubec a Saša Gachulincová
Marcel Holubec a Saša Gachulincová
Zdroj: Lukáš Kimlička

Ani prehliadka, ani oslava

A čo nejaká špeciálna oslava k štyridsiatke, plánuje ju ? Nič také ako veľká narodeninová žúrka sa vraj konať nebude. „Chcel som svoje okrúhle narodeniny osláviť s kamarátmi na chate, ale pre pandémiu som to odvolal. A moja pôvodná predstava bola, že v tento deň zorganizujem veľkú prehliadku, na ktorej by som predstavil novú kolekciu. Lenže korona moje plány zmenila, takže módnou šou som pred časom zrušil, dokonca som ani nenavrhoval nové modely. Plesy ani stužkové tento rok nebudú, takže šiť spoločenské šaty by nemalo veľký zmysel,“ vysvetľuje Marcel, ktorý sa za posledné mesiace pustil do navrhovania pohodlnejších kolekcií a teplákov. „Slovenky si síce myslia, že ja sa špecializujem len na spoločenské šaty alebo plesové róby, no mám rád aj mestskú módu a ušijem všetko, čo klientka chce.“ Aj my v EMME jeho nápadité kreácie milujeme a k narodeninám mu prajeme veľa nápadov a najmä, nech ho módna múza neopúšťa. Všetko najlepšie, Marcel.

Pred rokom predstavil svoju módnu kolekciu na veľkolepej prehliadke
Pred rokom predstavil svoju módnu kolekciu na veľkolepej prehliadke
Zdroj: archív Marcela Holubca

Viac fotiek nájete v našej FOTOgalérii.