„Leto je už, bohužiaľ, fuč a my sa chtiac-nechtiac musíme začať zahaľovať. Avšak byť oblečený nemusí byť vôbec nuda a nemusí nám byť pritom ani chladno,“ tvrdí módny dizajnér Milan Švingál, ktorý tvorí pod značkou WTF?! Keďže zmena ročných období nám vždy trochu prekope šatník, opýtali sme sa práve Milana, aké kúsky by nám v tom jesennom nemali chýbať. Podelil sa s nami o pár užitočných tipov a vybral zopár odevov, ktoré on sám obľubuje či už na sebe, alebo na iných.

Milan tvorí už roky pod značkou WTF?!
Milan tvorí už roky pod značkou WTF?!
Zdroj: Archív M.Š.


Teplákové súpravy

Základom podľa Milana je fakt, že každý si môže obliecť čo chce. „Veci delíme na tie, ktoré sa nám páčia a ktoré sa nám nepáčia. Nie na ženské, mužské, pekné, škaredé...“ Základom je, aby sme sa v tom, čo máme na sebe, cítili príjemne. A čo môže byť príjemnejšie a pohodlnejšie ako oversize tepláková súprava? Tiež ste im prepadli a majú stabilné miesto vo vašom šatníku? „Ja ich navrhujem už veľa rokov, ale v poslednej dobe sa stali doslova hitom! Sú pohodlné, nemusíte rozmýšľať ako ich zladiť, lebo máte vrch aj spodok a odkedy ich ponúkajú všetky módne domy, sú brané ako luxusný outfit, nie len ako odev na doma,“ vraví Milan Švingál. Teplákové súpravy z dielne WTF?! nosieva nielen on, ale napríklad aj Jasmina Vrbovská Alagič a ďalšie známe tváre nášho showbiznisu.

Teplákovým súpravám podľahla aj krásna Jasmina.
Teplákovým súpravám podľahla aj krásna Jasmina.
Zdroj: Instagram @factorywtf


Umelý gepardí kožuch

„Ďalšia super vec, vďaka ktorej oživíme akýkoľvek na prvý pohľad nudný outfit je pre mňa umelý gepardí kožuch,“ vymenúva ďalej Milan. Skvele sa hodí napríklad k úzkym čiernym rifliam, roláku, opasku s peknou prackou a čiernym topánkam. „Takýto kožuch bol v móde aj minulý rok a vlastne zvieracie vzory sú v móde stále. Ide len o to vedieť ich nosiť a byť dostatočne odvážny,“ radí návrhár. Trúfnete si túto jeseň na takýto výrazný prvok?

Trúfli by ste si na takýto výrazný kožuch s gepardím vzorom?
Trúfli by ste si na takýto výrazný kožuch s gepardím vzorom?
Zdroj: French Connection

Pokračovanie článku na ďalšej strane.