Nieže by ich tešilo nešťastie iných, no také kuriózne prípady, s akými niektorí ľudia za nimi prichádzajú, sú zdrojom tých najvtipnejších historiek, ktoré ešte dlho potom rozprávajú pre pobavenie iných.  

Jeden takýto prípad sa stal v anglickom Bournmouthe. Na oddelenie pohotovosti prišla uprostred noci žena v značne povznesenej nálade. To, čo na doktorov "vybalila“, by vám ani vo sne nenapadlo. Počas zábavy v nočnom klube sa jej stala nepríjemná nehoda. Nebolo to však ani zďaleka také pikantné, ako sa na prvé počutie môže zdať. Tým úrazom bol totiž zlomený necht, ktorý si dotyčná priniesla a žiadala od personálu nemocnice, aby jej ho prilepil naspäť! 

Čítajte viac:

Nalomil sa vám necht? Úplne obyčajná vec vám dokáže pomôcť!

Bŕŕŕ, to dievča sa asi zbláznilo! Z jej šialene dlhých nechtov vám naskočí husia koža

Samozrejme, že spomínaná žena nebola jediná, ktorá navštívila pohotovosť kvôli veciam, ktoré si pohotovostné ošetrenie nevyžadujú. Iný „pacient“ vyhľadal lekársku pomoc len preto, že nemohol v noci dobre spať. Pre zachovanie dôstojnosti tohto čudáka budeme predpokladať, že si prišiel pre lieky na spanie a nie preto, že považoval nemocničnú posteľ za pohodlnejšiu než tú, ktorú mal doma. Medzi ďalšie banálne prípady môžeme zaradiť porezanie papierom, nádchu, boľavé hrdlo alebo jemné spálenie od slnka.

Podobne bizarné situácie sa dejú v nemocniciach po celom svete a nevyhýbajú sa ani Slovensku. Študentka medicíny Lívia spomína na svoje zážitky z praxe: „Prišiel jeden chalan, ktorý si do zadku vopchal mamin vibrátor. Všeobecne si ľudia strkajú do análneho otvoru kadečo - banán, žiarovku, dezodorant, z ktorého im tam ostane vrchnáčik a iné podivnosti. Alebo sme mali pacientku, ktorá mala frajera a doteraz spolu spávali iba s kondómom. Keď sa rozhodli mať dieťa, pri prvom nechránenom styku dostala anafylaktický šok - alergiu na jeho ejakulát.“ Podľa Lívie tiež ľudia často volajú záchranku napríklad k opilcom, lebo si myslia, že im je zle alebo sú v bezvedomí. V duchu mladíckeho entuziazmu a Hippokratovej prísahy však dodáva, že ani takéto prípady nepovažuje za zbytočné. 

Čítajte viac:

Grupáky, zvrhlosti na záchodoch, bisexuálne hry: Takáto sexuálna džungľa funguje aj na Slovensku

Otázne je, či by s ňou súhlasili aj lekári, ktorí musia výjazdy za obdobnými prípadmi absolvovať. Ľudia si často mylne myslia, že lekárska starostlivosť je zadarmo. Nie je to pravda, všetko napokon zaplatia daňoví poplatníci. Keby na pohotovosť chodili len také prípady, ktoré tam reálne patria, ušetrilo by sa mnoho finančných prostriedkov, ktoré by sa mohli použiť kdekoľvek inde na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti.

Čítajte viac:

Sexuálne Kocúrkovo: Verili by ste, že v 21. storočí platia po svete takéto šialené zákony o sexe?

Chlapi pozor, vyrobili vám vážnu konkurenciu! Takto vyzerá sex s bábikou pre ženy...