Môžete tvrdiť, že by ste nikdy v živote nešli k nejakej veštkyni, jasnovidcovi, lebo je to poriadna hlúposť a iba blázon by takým šarlatánom veril. No ak príde kamoška Maťa celá nadšená, lebo jej veštkyňa povedala, že tento rok sa stopercentne vydá, dokonca jej na identifikáciu dotyčného zakývala kyvadlom a podľa toho to bude „feši bez pleši“, možno vám predsa len napadne, že by ste skočili kuknúť.

Veď aj vy chcete fešiho. Alebo veľa peňazí. Alebo aspoň zistiť, či vás bývalý stále miluje. A tak sa vydáte k veštkyni, ktorá bude rozkladať karty, veštiť z kávy, z kyvadla či z vlastného potu. Fakt, aj také existuje.

Matka Sylvestra Stallona veští – s prepáčením – zo zadku. Nie svojho, ale vešteniachtivej obete. Tým nechcem zosmiešňovať veštcov. Určite sú aj veľmi šikovní, ktorí naozaj tie schopnosti majú. No množstvo z nich len výborne zarába na tom, že sa toľké z nás nešťastne potácame v neperspektívnych vzťahoch, otrasných robotách, zdravotných problémoch, ako keby sme nemali tridsať, ale sedemdesiat. A chceme počuť, že nás čaká veľa, veľa dobrého.

Farbí, strihá... a vidí budúcnosť

Keďže v mojom okolí je čoraz viac báb, ktoré sa prehupli cez tridsiatku a ten pravý stále nie a nie prísť alebo každý deň nariekajú nad tým, ako ich práca ubíja a nič dobré ich nečaká, lavínovito sa začala šíriť informácia o jednej kočke, ktorá takýmto nešťastniciam vie poradiť. Je to veštkyňa a zároveň nie je. Ale vraj robí super vlasy. Keď som o nej prvýkrát počula, tiež som si ťukala na čelo. Tak kaderníčka alebo veštkyňa? Oboje.

Má maličké kaderníctvo a počas toho, ako robí vlasy, pomáha. Bez toho, aby jej niekto vešal na nos, čo ho trápi, ona to vraj vycíti. Začala som byť čoraz viac zvedavá. A keď sa k nej vybrala moja večne utrápená kamarátka a prišla nielen s neskutočne dobrým účesom, ale aj vyškerená od šťastia, neváhala som a objednala sa. Zaujímalo ma, čo je zač tá tajomná žena, ktorá takto ľuďom pomáha. A nič za to nechce.

Myslíš, že si niekedy milovala? Ale kdeže!

Keď som prišla na dohodnutý termín, čakala som všeličo. Len nie peknú mladú babu v rifliach a so širokým úsmevom. Intuitívne som z nej hneď mala dobrý pocit. Akoby celé kaderníctvo bolo nabité jej pozitívnou energiou. Spýtala sa ma, ako mi môže pomôcť, a pritom sa tak usmievala, že mi bolo okamžite jasné, ako ma hneď odhadla. Kým miešala farbu, klebetili sme ako dlhoročné kamošky a ja som si uvedomila, že som jej vlastne o sebe nič nepovedala. Nemusela som – všetko vedela.

Bez toho, aby robila vejáriky z kariet alebo mi sústredene pozerala do dlane. Prípadne do kávy. Tú ma nechala v pokoji popíjať a pritom mi len tak mimochodom povedala až prekvapivo podrobné informácie z môjho súkromia. A nie, ozaj to nemala odkiaľ vedieť, lebo také veci nevešiam na nos nikomu. Ani po žúrke a troch vínach v sebe. Nebolo to však nič nepríjemné.

Pri farbení vlasov mi Jarka povedala o mojich bývalých vzťahoch. Prečo sa skončili, ako sa skončili a prečo je to tak dobre. Najprv ma odrovnala informáciou – ešte si nikoho naozaj nemilovala. Až mi skoro farba stiekla do oka, tak som sa mykla. A potom som si uvedomila, že má možno pravdu. Je rozdiel mať úžasných, krásnych a milujúcich frajerov, ktorí prichádzajú a odchádzajú bez veľkej citovej ujmy, a skutočne zažiť, že je to naozaj on.

Tam, kde sa ani lekári nechytajú

Kým sa mi farba na hlave pokúšala vytiahnuť kuriatkovsky žltú, ktorú som si sama „šikovne“ zarobila, Jarka si vypýtala môj dátum narodenia a po chvíľke rátania sa rozžiarila. Minulý rok bol vraj hrozný (áno, ozaj bol), ale to len preto, aby mohol prísť tento, keď bude všetko inak. „Minulý rok si mala byť sama a mohla si sa o to stokrát pokúšať, nevyšlo by ti to,“ prezradila mi a mne neostalo iné, ako súhlasiť. Ale teraz to už vraj pôjde šupom a v roku 2015 budem na sto percent mamina.

Uf, chvíľu som nevedela, či som práve toto chcela počuť. Predsa len by som asi ešte radšej cestovala, ako rodila. Mám smolu. Alebo šťastie? Janka sa v tomto vraj ešte nesekla a podľa toho, čo viem od báb, ktoré k nej dlhšie chodia, je to tak. Vďaka nej viem, v akom znamení bude môj pán božský a aj podľa čoho ho spoznám.

Skeptici a neveriace Tomášky sa možno uškrnú – to sú také rečičky, ktoré vám do hlavy tlačí každý, len aby vás potešil. Toto bol iný prípad. Povedala mi aj o takých intímnostiach, ktoré na stránky časopisu skrátka nepatria, sorry. Tiež ma preskenovala pohľadom a presne mi vypočítala, aké zdravotné problémy som mala a akých sa nemusím báť. A tiež to, ku ktorému lekárovi by som sa mala objednať. Už som sa. A ani ma neprekvapilo, že trafila. Uf.

Ľudia ti ľahko ublížia

A prečo o nej píšem, aj keď to veľmi nechcela? Lebo je iná ako ďalšie veštkyne a všetci im podobní. Netvári sa dôležito, nepredvádza sa. Vyzerá ako mladá baba, ktorú večer stretnete na diskotéke. Počas toho, ako mi robí vlasy, mi chvíľu vyká, potom spontánne tyká. Väčšinou každému poradí ochranný kameň alebo amulet, ktorý by mal nosiť pri sebe. Mne odporučila jeden špeciálny. Už ho mám a cítim, že ku mne patrí.

A poviem vám, aj moje problémy so srdcom sa konečne zlepšili. Žeby mi vážne niekto dlhodobo škodil? Ozaj mám ten pocit. Kde boli lekári bezradní, musel prísť niekto takýto.

Foto: Profimedia.sk

Kým sa obklopuješ, taký si

Nie je to však len o tom, že by ma zahrnula samými pozitívami, aby som neprotestovala, keď mi náhodou pripáli ofinu. Dozvedela som sa aj negatívne veci, z ktorých mi bolo smutno. Aj to, prečo sa mi vzťahy s niekým z rodiny nikdy nezlepšia a treba ich nechať tak. A tiež, že ma často brzdí strach. Vraj sa nemám báť definitívne ukončiť vzťah, povedať niekomu, aby mi zmizol zo života, ale ani to, keď ho milujem. Zamrzelo ma, že nemám okolo seba dobré kamarátky, no keď mi to vysvetlila, pochopila som.

Hoci je niekedy fajn sťažovať sa navzájom, akí sú tí chlapi otrasní, ako je málo lásky a tie peniaze sa rýchlo míňajú, každá z nás potrebuje niekoho, kto ju nakopne, nebude súcitne spoludepkovať, ale vytiahne na drink. Treba sa ísť zabaviť – samozrejme, bez maniakálno- -zúfalej potreby niekoho zbaliť – a náš úsmev a celkové vyžarovanie pohody pritiahnu tých správnych chlapov. A to je svätá pravda, či už mi to Jarka povedala ako žena, čo naozaj vidí budúcnosť, alebo ako moja rovesníčka. Ktorá to praktizuje a je happy, aj keď single.

Nič pre slabé povahy

Ak aj chcete mať účes storočia, návšteva takejto zvláštnej osôbky, ktorá vidí „veci“, nie je pre každého. Sama nikomu nič nevnucuje a ak si k nej niekto ozaj len príde dať ostrihať vlasy a nemá záujem o takúto pomoc, bavia sa ako v každom bežnom kaderníctve. No nehovorí len o príjemných veciach. Cíti dokonca, ak žena podstúpila interrupciu, hoci jej to sama nepovie. Kamoške poradila, ako sa s tým vyrovnať a odprosiť dušu nenarodeného bábätka. Spravila to, pomohlo. Mala som zimomriavky, keď mi opisovala, ako sa vďaka tomu vyliečila z depresií. Aj keď netušila, s čím súvisia.

Rok veľkých zmien

Mimochodom, ak by ste čakali, že za tieto služby navyše si niečo zaúčtovala, tak ani omylom. A prečo to robí? Vraj to berie ako svoje poslanie, lebo vidí a cíti veci ako väčšina ľudí nie. A netúži po popularite, lebo fotiť sa nechcela dať ani za svet. Asi dnes večer nezapnem Facebook a budem nad jej radami rozmýšľať. Lebo aj ja cítim, že tento rok koňa je ozaj časom zmien. Mojich aj vašich...