Jasné, verejne ani samy pred sebou nikdy nepriznáme, že to tak je. No stačí, ak stretneme niekoho, kto sa začína javiť ako potenciálny „princ“, a hneď sa nám v hlave spustí film. Svadobné zvony, obsypávanie lupeňmi ruží, príchod do nového domčeka s novorodeniatkom v náručí, prechádzka ruka v ruke po pláži, zatiaľ čo okolo poskakujú dve krásne deti a pes. Strih. Princ sedí v obývačke, nahodený v teplákoch, škriabe sa medzi nohami a predstiera, že vás počúva, zatiaľ čo pozerá futbal. A tak sa zavriete v spálni, kde ste si vydobyli druhý azylový televízor, a pustíte si film. Taký ten, ktorý samozrejme, nikdy nepozeráte. Romantický. A fňukáte nad dojímavým koncom, z ktorého máte hrču v krku. Aj ja chcééém!

Je v tom háčik?

Neviem prečo, ale aj ženy, ktoré majú za sebou množstvo skúseností, stále veria na rozprávky. Okej, teda akože neveríme, ale nakoniec aj tak vždy zblbneme. Lebo veď keď najmenej čakáš, tak to príde a aj tá najzarytejšia skeptička niekde v kútiku duše začne veriť na „happily ever after“. A čuduje sa tomu niekto, keď nám to vtĺkali odmalička do hlavy? Mamy nám celé detstvo čítali krásne príbehy o statočných rytieroch a zachránených princeznách. A potom prišli filmy ako Pretty Woman alebo Hriešny tanec, pri ktorých smoklíme, aj keď ich vidíme v osemnástej repríze. A viete čo? Ak vám niekto povie, že je to iba rozprávka, neverte mu! Môžete ju zažiť aj vy! Háčik je v tom, že nereálna je len posledná veta – žili šťastne, až kým neumreli. No nežili.

Popoluška v depresii

Nechceme vám kaziť ideály, ale skúste si predstaviť, že by mali najslávnejšie príbehy lásky pokračovanie. Čo taká Popoluška po svadbe? Dokázala by energická dievčina žiť nudným životom na zámku? A čo keby sa stala obeťou kráľovskej etikety ako cisárovná Sissi, ktorá trpela depresiami a anorexiou? Alebo Rapunzel! Kvôli charizmatickému Flynnovi si dala ostrihať svoje dlhočizné čarovné vlasy, aj keď on bol už na začiatku známa firma a záletník. A to my baby máme rady. Takých tých zlých chlapcov. Aj ona verila, že ho zmenila, ale on jej možno nakoniec vytkol, že v tých krátkych hnedých vlasoch už nemá šmrnc, a začal si s blonďavou dvornou dámou. A Pretty Woman? Je dosť možné, že keď opadla prvotná zamilovanosť, začal sa Edward k svojej láske správať povýšenecky a majetnícky. Ktovie, možno bola Viv iba vypočítavá zlatokopka, vysala zo svojho princa všetky peniaze a ušla.

Hmm. A Baby z Hriešneho tanca? Láska z dovolenkového rezortu s tanečníkom Johnnym bola poriadne vášnivá. Veď leto. Lenže čo sa stalo potom? Možno si nakoniec zaľúbená Frances uvedomila, že to bol super zážitok, odišla domov a Johnny si našiel ďalšiu kamošku. Nie? Dobre, tak začali spolu bývať a Baby si uvedomila, že jej krásny fešák vie iba tancovať, no do života veľmi nie je. (Opakovala si: „Bože, naši mali pravdu!“) Ona musí začať pracovať popri štúdiu v supermarkete a on sa utápa v alkohole. Pretože už vo filme bol občas sebaľútostivý, všimli ste si?

Princ v teplákoch

Teraz si možno myslíte, že sa vás snažím zbaviť aj tej poslednej nádeje na rozprávkovú lásku. Práve naopak! Môžete ju zažiť, ale jedine vtedy, ak nebudete mať nereálne očakávania. Neporovnávajte, neupínajte sa na predstavu dokonalého vzťahu, pretože taký fakt neexistuje. Aj tá najpresladenejšia rozprávka sa časom stane obyčajným príbehom s hádkami pre nezdvihnutú záchodovú dosku.

Preto keď vás pochytí melanchólia pri sledovaní romantického filmu, predstavte si, ako by ten úžasný pár žil o pár rokov. Možno ste na tom lepšie! A možno práve vo vašej obývačke sedí princ, aj keď v „tých“ teplákoch. Miesto stínania dračích hláv bojuje s hypotékou, miesto nosenia živej vody chodí s vami nakupovať a príde po vás nadránom na babský žúr. Urobil by to princ pre Popolušku?

Čítajte viac:

Žena mieni, muž mení: Ak chcete žiť v spokojnom vzťahu, nič neplánujte

Čo vás naučí single život? Tieto veci si užijete, len keď budete bez partnera!

Čo všetko sa môže prihodiť pri SEXE: Aj takéto nemilé trapasy sa stávajú!

Single ženy sú spokojnejšie ako single muži: Môže za to hneď niekoľko faktorov!

Sexi poviedka na víkend: Ponorte sa do horúcich chvíľ v exotike, ktoré vás nenechajú chladnou