Fakt, že naše telo potrebuje v stresových situáciách vyšší kalorický príjem je dnes už všeobecne známy. Nielen počas našich dní, ale aj pri vzťahových či pracovných problémoch siahame po potravinách, ktoré nepatria práve do zoznamu tých zdravých. Problém nastáva hneď ako pochopíme, že takéto chladničkové vyčíňanie nepomáha ani telu, ani duši. Vieme, že prejedanie je škodlivé a často si ním môžeme privodiť omnoho závažnejšie zdravotné komplikácie, než si myslíte.

Keďže telo potrebuje energiu aby mohlo vyriešiť problém, mapuje všetky spôsoby ako si situáciu uľahčiť. A tak vševediaci mozog vyhľadáva možné aj nemožné, len aby privodil majiteľovi tie najkrajšie a najpríjemnejšie pocity. Ak hádate, že najviac ho v takomto stave zaujme čokoláda a šiška, tipujete správne. Práve jedlá, ktoré obsahujú veľké množstvo tukov, cukrov a jódu sú preň úplnou trefou do čierneho.

Toto nie je správne riešenie vašich problémov.
Toto nie je správne riešenie vašich problémov.
pinterest.com/ShopStyle

foto: pinterest.com/ShopStyle

Čítajte viac:

Pociťujete neustály stres? Vieme, ako proti nemu bojovať!

Riešenie existuje, ale nemyslite si, že tento boj vyhráte ľahko. Nevzdávajte sa ani pod náporom času. Existujú aj iné spôsoby ako si uľaviť. Jedlo nie je cesta. Jeme predsa preto aby sme žili a nie naopak! Pri záťaži skúste vyjsť von, prevetrajte hlavu prechádzkou, alebo si kúpte tie topánky, po ktorých už dlho pokukujete. Zamestnajte mozog, naplno sa venujte a oddajte činnosti, ktorú budete vy samé považoval za odmenu. Mozog vám to potom zhltne aj s navijakom.

A čo je najdôležitejšie, pokúste sa eliminovať stresové situácie vo vašom živote. Meditujte, tancujte, relaxujte. Nedajte sa zviesť neprajnou dobou a uvedomte si, že keď nejde o život, nejde o nič. 

Čítajte viac:

Terapia umením: Zbavte sa stresu a vyliečte si dušu farebnou explóziou

Zatočte so stresom: Týchto osem potravín vás vyslobodí z pazúrov chaosu

Nadobudnite rovnováhu a cíťte sa skvelo!

Meditácia odbúra stres: Povinne ju majú aj top manažéri

Hlasujte za MISS EMMA 2017 a vyhrajte skvelé ceny!