Broňa testovala rádiofrekvenčný prístroj VENUS VIVA na klinike Esthetic

Nikdy som nebola na žiadnom podobnom zákroku, preto som sa trošku bála, ako to dopadne. Doktorka Alexandra Rozborilová mi však odporučila jedinečnú novinku, aká na Slovensku nemá konkurenciu. Prístroj Venus Viva, ktorý za veľkou mlákou žne obrovský úspech. „Funguje na princípe rádiofrekvencie a pleti ponúka neinvazívne liftingové ošetrenie. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že terapeutovi umožňuje nastavenie zrezania kože a jej následného zahriatia podľa typu pokožky a diagnózy. Výsledky sa objavia hneď po prvom sedení, no naplno sa rozvinú do troch mesiacov, takže sa môžete na ne tešiť už teraz!“

Venus Viva pomáha omladzovať pleť, no rieši aj jej nedokonalosti – akné, drobné jazvičky, ba aj rozšírené póry či pigmentové škvrny a dokonca si poradí aj s poklesnutými očnými viečkami. Jemné začervenanie odznie do druhého dňa, netreba sa preto báť, že budete nútená ostať doma týždeň. Za jedno ošetrenie zaplatíte 350 eur, no za ten efekt to rozhodne stojí. Určite sa s Venus Viva nevidíme naposledy, veď momentálne ho využívajú všetky svetové celebrity.

Jana Mutňanská absolvovala v IEM Termolifting Protégé, Oxygeneo+ a ProFacial

Keďže studené počasie už udrelo, na mojej tvári to hneď vidieť. Pokožka je suchá, pôsobí unavene, a tak mi dermatologička Alena Pallová naordinovala kokteil procedúr, ktoré ju dajú do formy. Začala som kyslíkovým ošetrením Oxygeneo+, ktoré hĺbkovo čistí pokožku, zvyšuje v nej úroveň kyslíka a nadopuje ju účinnými látkami. Ďalšie tvárové ošetrenie ProFacial malo štyri fázy – ozonizácia, rádiofrekvencia, ionoforéza, čo je aplikácia aktívnych látok hlboko do tkanív, a samotné čistenie pleti. Potom nasledovalo ošetrenie Termolifting Protégé, čiže neinvazívny biologický facelifting, ktorý spevnil pleť, zvýraznil kontúry tváre a zlepšil kvalitu pokožky. Hoci sa má opakovať štyri- až šesťkrát, ja som jeho účinok videla hneď. Moja pleť zjemnela doslova ihneď a keď som o pár dní pred večernou akciou poprosila kamaráta vizážistu, aby mi urobil mejkap, všimol si to aj on. Vraj mám oveľa pevnejšiu pokožku. Vďaka kombinácii týchto jedinečných procedúr, ktoré sa okamžite stali mojimi favoritmi.

Janka
Janka
Zdroj: Archív

Jana Gombošová vyskúšala mezorejuvenizáciu na klinike Tomar

Doteraz som na zázraky na počkanie neverila. Veď ako by mohla pleť vyzerať okamžite mladšie bez radikálneho zásahu? No mohla. Aj tá moja, večne unavená, dehydrovaná, s pigmentovými fľakmi a prvými vráskami. Presvedčila ma o tom dermatologička Adriana Tomeková, ktorá mi odporučila mezorejuvenizáciu. Tá spevní a vypína pleť, farebne ju zjednotí, eliminuje vrásky, zjemňuje akné a hydratuje pokožku. Za neuveriteľných dvadsať minút. Prvou fázou bola jemná aplikácia vitamínov a kyseliny hyalurónovej, ktoré sa do pokožky dostávajú tenkou ihličkou. Jasné, že som sa zľakla, ale zbytočne, pretože vpich som vôbec necítila. „Aplikácia mikroihličkami zlepšuje prenos aktívnych látok do hlbších vrstiev pokožky až o 80 percent, čím sa podporí produkcia kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej v pokožke. Tá je potom elastickejšia a hydratovanejšia,“ vysvetľuje dermatologička.

Druhou fázou bolo ošetrenie dvoma lasermi: IPL laserom a frakcionovaným neinvazívnym laserom. Na záver som zrelaxovala pod diódovou lampou. Výsledok? Neskutočne hydratovaná, pevnejšia a hladšia pleť. Dokonca som okamžite mohla vyraziť do ulíc bez akéhokoľvek začervenania. Už sa nečudujem, prečo je táto novinka v zahraničí taká populárna. Mezorejuvenizácia totiž vypne a osvieži pokožku veľmi prirodzeným spôsobom, bez zásahu chirurga. A čo je super, efekt je viditeľný okamžite a vydrží niekoľko mesiacov.

Lenka testovala plazmalifting na klinike YES VISAGE

Na tejto omladzujúcej metóde fičia svetové celebrity a ja som o nej prvýkrát počula, keď sa „krvavou selfie“ pochválila na Instagrame Kim Kardashian. Vtedy som si povedala,že ja by som sa nič také nedala nahovoriť. No Lenka mieni a EMMA mení. Dostali sme totiž za úlohu otestovať skrášľovacie metódy, po ktorých bude vaša pleť ako nová a keď som lekárke estetickej a anti-agingovej mediciny Mudr. Barbore Brezovej PhD. vysvetlila, čo všetko ma trápi, odporučila mi práve plazmalifting. Ten si s problematickou pleťou, jazvami a pigmentovými škvrnami poradí najlepšie.

„Krvná plazma má na pleť a telo dva účinky. Jeden je na omladenie aj hydratáciu pleti, druhý je liečivý, ktorý pôsobí protizápalovo a rieši viaceré problémy. Na pokožke pôsobí ako kvalitné sérum, no tiež v nej naštartuje regeneračné a protizápalové procesy,“ tvrdí doktorka z Kliniky YES VISAGE. Zákrok začal tým, že mi odobrali krv a odstredili ju, aby sa v nej oddelila liečivá plazma. Chvíľu som relaxovala s lidokaínovým krémom na pokožke, ktorý ju znecitlivel, a potom mi doktorka vpichovala do tváre plazmu špeciálnou pištoľou. Vedela ňou nastaviť hĺbku vpichu a tak bola procedúra úplne bezbolestná. Akútnejšie miesta „dopichla“ lekárka ihlou, aby bol liečivý proces ešte efektívnejší. Tam som už pocítila jemné štipkanie, no dalo sa to vydržať. Po zákroku mi pleť schladili ľadom a na záver ju zhýčkali kolagénovou maskou. Možno aj preto som na nej na druhý deň po ošetrení nemala ani náznak po vpichoch a po týždni som si všimla, že akné je oveľa miernejšie. Aj preto na túto metódu nedám dopustiť.

Danka skúsila laserový zákrok SmoothEye na klinike Mediskin

Moje očné viečka zemská príťažlivosť čoraz viac ťahá smerom nadol. Aj preto dermatologička Iveta Hasová z medicínskeho centra Mediskin zhodnotila, že som ideálny adept na SmoothEye, ktorý je v estetickej medicíne horúcou novinkou. „Toto neinvazívne ošetrenie zlepšuje elasticitu a štruktúru pokožky v oblasti horných a dolných očných viečok. Laserové impulzy stimulujú tvorbu kolagénu v hlbokých vrstvách kože, ktorá vďaka tomu spevnie a okolie očí pôsobí mladšie,“ tvrdí doktorka Hasová.

A ako to vyzeralo v praxi? Najskôr som štvrť hodiny relaxovala s tampónmi na očiach, aby mi zabral krém na znecitlivenie, a potom som si ľahla pod laserový prístroj Fotona. Jeho hlavica na oblasť spodných aj horných viečok „vyslala“ pár jemných uštipnutí, ktoré som takmer necítila, a po piatich minútach bolo po všetkom. Žiadna bolesť či pichanie ani začervenanie, takže som mohla ísť rovno do práce. Prvú zmenu som si všimla už po pár dňoch, pretože inokedy výrazné kruhy pod očami akosi zbledli. Aj tie vejáriky v kútikoch sa mi zdali o čosi jemnejšie. Výraznejší efekt by sa mal objaviť po dvoch-troch týždňoch a keď laserové ošetrenie ešte dvakrát zopakujem, zmena bude ešte väčšia. Tuším tú operáciu očných viečok, nad ktorou posledné mesiace rozmýšľam, odložím na neurčito. Veď načo ísť pod nôž, keď môj problém vyrieši laser? A za päť minút?

Čítajte viac:

Tajomstvo Victorie Beckham odhalené: Toto zvládne za neuveriteľných 5 minút!

Tak toto tu ešte nebolo: Nalíčite sa aj pomocou jedla. Sledujte!

Konečne! Brazílčan vynašiel spôsob, ako nadobro zamaskovať strie

Schudla a je na nespoznanie: WOW, neuveríte, aká je z nej teraz kočka!