Nádherná nymfa, ktorá vychádza z blankytne modrého mora, má nádherne opálenú pokožku farby karamel a dokonalé telo? Presne také ako Gisele a Doutzen? Áno, všetky snívame, že aj my na dovolenke budeme vyzerať takto,ale realita je iná. Pozrite sa s nami na desať beauty trikov, ktoré pri vode robí každá. Áno, aj vy, aj vaša susedka a kolegyňa.

1. A la Ursula. Keď vyjdete z vody, vlasy si rukou uhladíte tak, aby boli sčesané dozadu. Áno, presne tak ako to robila krásna Bond Girl.

EMMA radí: Ak chcete, aby vám vlasy dobre držali a aby boli dobre chránené pred vražednou kombináciou slnko+chlór+morská soľ, stavte na ochranné vlasové spreje, ktoré ich pred touto katastrofou ochránia.

2. Malé chĺpky, ktoré vám nezbedne začali vyliezať z oholenej pokožky, si trháte na pláži pinzetou. Alebo, čo je ešte horšie, nechtami.

Občas sa to stane. Že potvorský epilátor alebo žiletka si svoj džob neurobili dostatočne a nechali vám na pokožke zopár nezbedných chĺpkov, ktoré teraz svietia v oblasti členku alebo pod kolenom. Vy si myslíte, že toto príšerné beauty faux pas si všimne celý svet a tak to na deke zachraňujete pinzetou.

EMMA radí: Chce to trpezlivosť a je lepšie počkať do večera, keď si zabudnuté chĺpky z pokožky odstránite. Lebo pod vplyvom slnka sa tie červené bodky, ktoré sa po takejto násilnej "epilácii" na nohách určite objavia, tam zostanú oveľa dlhšie, než obvykle.

3. Svojmu drahému natierate chrbát a večer mu na koži objavíte červené stopy, ktoré sa nápadne podobajú na vaše dlane s roztiahnutými prstami.

Keď vám chlap nanáša na chrbát opaľovací krém, hustíte do neho, aby ho to roztrel dokonale, lenže naopak to akosi nefunguje. Áno, chápeme, že kvôli lúšteniu sudoku, foteniu tridsiatej selfie vlastných nôh zahrabaných v piesku a partičke plážového volejbalu nemáte toľko času ale...

EMMA radí: Kúpte si šikovný opaľovací prípravok, ktorý sa aplikuje ako sprej a úplne stačí, ak ho len rozprášite na telo ako hmlu. Áno, bez natierania.

4. Vlasy si strapatíte rukami, aby ste dosiahli wavy efekt

Keď vám slnko a soľ začínajú vysušovať vlasy, chcete vyzerať presne ako surferky, ktoré s imidžom bohyne vychádzajú z vody a majú pir tom nádhernú bohatú hrivu. A vy s ich prstami sušíte tak, aby ste vyzerali podobne.

EMMA radí: Využite to, že pri mori sú vaše vlasy stále vlhké a spleťe si ich do vrkočov. Po vysušení v nich zostanú krásne vlny a kučery.

Čítajte viac:

Kráska pri bazéne: 6 účesov, ktoré ľahko vyčaríte aj z mokrých vlasov

5. Dávate si dolu opálenú kožu, ktorá sa vám šúpe z tela. A ešte vás to aj baví.

Tiež sa vám to stalo, však? Že ste v prvé dni na pláži zabudli na opaľovací krém, slnko vás trochu pripieklo a teraz sa vám začala šúpať pokožka. A robíte to s radosťou, že pokojne oželiete aj partičku beachvolejbalu.

EMMA radí: Ak ste sa trošku „pripiekli“, určite si pokožku nelúpte, práve naopak, snažte sa ju hydratovať. Tak, že budete piť veľa vody a natriete sa krémom aprés-sun, čiže prípravkom po opaľovaní. Takýto agresívny peeling totiž môže na koži vyvolať vážne zápaly.

6. Bikiny si schválne stiahnete do zadku na maximum, aby ste sa čo najviac opálili.

Ani vám sa to veľmi nepáči. Keď máte po lete na pokožke zadnej časti veľký biely trojuholník. Na „tangáče“ príliš nemáte odvahu a len čo si na pláži ľahnete na brucho, snažíte sa plavky zastrčiť si do zadnej časti tela, aby po nich zostali čo najmenšie stopy.

EMMA radí: Ak vám neopálené miesta na tele naozaj prekážajú, stavte na samoopaľovacie prípravky, ktoré si nanesiete iba na tieto časti tela. A ak „samoopaľovák“ zmiešate s telovým mliekom, zaberie to oveľa rýchlejšie a nezostanú po ňom žiadne nepekné fľaky.

Čítajte viac:

Líčenie na horúce dni: Mejkap, ktorý odolá vode aj vysokým teplotám