Ak chcete byť zdravé a mať postavičku podľa svojich snov, mali by ste do svojho jedálnička zaradiť aj tieto potraviny, ktoré sú hotovým zázrakom. Objavte ich čarovné účinky.

Vajíčko

Najlepšie je jesť ich na raňajky, pretože vás dostatočne zasýtia a počas dňa vás nebudú prepadávať záchvaty hladu.

Čítajte viac:

Top 8 potravín pre dobrú náladu: Toto jedzte a budete super HAPPY!

Jablko

Váš žalúdok začína vyhrávať? Siahnite po jablku, ktoré obsahuje vlákninu a pektíny, ktoré sa postarajú o to, aby ste sa čo najrýchlejšie cítila sýta. Navyše musíte každé sústo poriadne rozkúsať, a tak automaticky jete pomaly.

Avokádo

Milovníci zdravej stravy, športovci a tréneri si ho nevedia vynachváliť. Obsahuje veľa vlákniny a nenasýtené tuky, vďaka ktorým mozog veľmi rýchlo signalizuje, že žalúdok je plný.

Mandle

Vhoďte si malé vrecúško mandlí do kabelky a jedno si odložte do práce. Vďaka tomu, že obsahujú vitamín E, horčík a vysoký obsah antioxidantov sú superzdravé. Okrem toho zvyšujú pocit sýtosti, takže sú ideálnym pomocníkom počas chudnutia alebo udržania svojej váhy.

Sladké zemiaky

Sú výborné, sýte a môžete ich pripraviť na množstvo spôsobov. Obsahujú určitý druh škrobu, ktorý tráviace enzýmy celkom ťažko spracúvajú. To je dôvod prečo zostávajú v žalúdku dlhšie ako iné jedlá, a tým máte aj dlhší pocit sýtosti.

Zázvor

Tento aromatický štipľavý koreň je naozaj všeliek a najmä teraz, keď sa blíži chladnejšie obdobie by ste ho mali konzumovať čo najčastejšie. Okrem toho, že ochráni váš imunitný systém, stimuluje tiež chuťové poháriky, a preto nebudete mať potrebu mlsať sladkosti ani potajme kradnúť čipsy.

Káva

S kávou by ste to nemali preháňať, avšak jedna dve šálky denne vám potlačia pocit hladu a povzbudí váš metabolizmus.

Kajenské korenie

Polovica čajovej lyžičky v jedle zrýchli váš metabolizmus čo umožňuje páliť kalórie navyše. A čo je najlepšie, toto množstvo korenia zvládne zredukovať kalorickú hodnotu jedla až o 60 kalórií! No nie je to bomba?

Čítajte viac:

Nápoj, ktorý zoštíhli: Bylinkovým čajom proti tukovým vankúšikom!