Vonku hmla, chladno, skrátka žiadna motivácia na to, aby sa nám chcelo s totálnym nasadením utekať do najbližšieho fitka. A jesť šaláty v tej zime? Len to nie! Odbúrajte svoje nešťastné lazy zlozvyky a v lete budete so svojím novým telom ohurovať všetkých plážových inžinierov.

1. Naučte sa na režim

Ak nenávidíte ranné vstávanie, je jasné, že sa len tak ľahko nedonútite ísť na siedmu do fitka. Chceli by ste to zmeniť? Podľa odborníkov by náhla zmena vášho režimu mohla byť pre organizmus a psychiku takým šokom, že by vaša nová fit životospráva zlyhala ešte skôr, než naozaj začne. Preto sa vraj oplatí najskôr posúvať budík o pätnásť minúť skôr, potom o pol hodinu a napokon aj o hodinu. Keď si navyknete na skoršie vstávanie a naučíte sa fungovať od rána, po pár týždňoch vám už ranné cvičko nebude pripadať ako najväčšia tortúra.

2. Zostaňte doma

Neplaťte si zbytočne mesačné poplatky za fitnescentrum, ak doň aj tak nikdy nezavítate. Než sa vo vás prebudí fit princezná, objednajte si radšej program na cvičenie doma alebo stavte na videá na youtube. My sme zamilované do domácich fitnes videí Fitshaker, ktoré môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.

3. Zožeňte si sexi legínsy

Také otrepané a predsa také pravdivé. Možno ste si povedali, že do svojej fit výbavy neinvestujete, kým nezhodíte prvých päť kíl. A to je škoda, lebo vy si zaslúžite vyzerať krásne hneď teraz. Aj Kelly Osbourne tvrdí, že len vďaka skvelým legínsom, topu a teniskám sa spočiatku donútila chodiť do posilky. A postupne sa márnotratnosť  pretransformovala do obyčajnej potreby cvičiť. Neškodný sebaklam, nie?

Čítajte viac:

Miss Sporty: VIDEOmanuál, ako si vyrobiť štýlové fitness outfity

4. Dajte si výzvu

Ak ste majsterka v spoločenských hrách, NHL-ku na Playstation hráte ako ozajstný macher a žiadna výzva vás nemôže viac vyhecovať, skúste túžbu vyhrávať preniesť aj do cvičenia. Stavte sa s priateľom, kolegyňou či kamarátkou a pristúpte na niektorú z 30-dňových výziev. Na nete ich nájdete tisícky. Stačí si len vybrať napríklad z planku, drepov, brušákov, alebo  kľukov.

5. Vylepte si kalendár

Napríklad na chladničku či pracovnú nástenku. A poctivo si doň zapisujte, kedy ste pre pevnejší zadok a štíhlejšie lýtka niečo urobili.

6. Nenúťte sa!

Miesto „musím“ radšej zvoľte slovo „chcem“, lepšie tak obalamutíte psychiku. A nenúťte sa do aktivít, ktoré vám nesadli a z duše ich nenávidíte. Neznášate behanie? Choďte na jumping. Alebo na box, jogu, flypilates či body spartan. Každý má fyzickú aktivitu, ktorá ho baví.

7. Využite reklamy

Jediná pozitívna vec na reklamných blokoch v televízii je možnosť presunúť sa z gauča na koberec či podložku a spraviť za tých päť minút niečo pre svoje svaly. Mimochodom, odporúča to aj svetoznámy tréner Chris Powell. Cez prvú prestávku si dajte drepy, cez druhú zasa brušáky alebo výpady. Ani nebudete vedieť ako a možno zistíte, že cvičíte aj počas filmu či seriálu. A to je slušný začiatok cesty za vysnívanou figúrou.

Čítajte viac:

Chcem božské telo! Adriana ho má a poradí vám, ako ho môžete mať aj vy