Ženy sa vždy vedeli vynájsť. Keď si chceli pomôcť ku krajšej pleti alebo dokonca vyriešiť vážnejší kožný problém, nevzdali sa bez boja a pomoc hľadali v prírode. Veď ako sa vraví, tá je najlepším liekom.

O sile prírody vedeli svoje v antickom Ríme či Grécku, v orientálnom Egypte aj ďalekej Indii. Práve India je domovom známej ajurvédy, o sile ktorej sa presvedčili v nejednej krajine. Aké poklady v starostlivosti o pleť skrýva ajurvéda?

1 ŠAFRAN

Nie je to lacná záležitosť, ale šafran je skvelým kozmetickým pomocníkom, najmä ak potrebujete vyrovnať tón pleti či minimalizovať rozdiely pokožky, napríklad po nepríjemnom spálení slnkom. Vypálené hodinky, slnečné okuliare, prstene, to predsa všetky dobre poznáme. Ak vás napríklad čaká dôležitá spoločenská udalosť, na ktorej nechcete vyzerať ako zebra, pripravte si šafranový krém. Je to jednoduché - do svojho telového mlieka pridajte toto korenie a natrite sa ním pred spaním.

Ak chcete vyrovnať tón pokožky na tvári, šafran rozrobte v pár kvapkách ružovej vody a aplikujte vatovým alebo látkovým tampónom na tvár. Ak chcete pleť rozžiariť, pripravte si masku zo šafranu, prášku zo santalového dreva a mlieka. Aplikujte na tvár a zmyte po 30 minútach.