Základné kroky v starostlivosti o pleť určite už dokonalo ovládate. Alfou a omegou je čistenie, a to dokonca aj ráno po zobudení. Počas noci sa potíme, na vlasoch máme prachové čiastočky a to všetko sa veľmi ľahko dostane aj na našu tvár. Večer je zase svätým pravidlom dôkladné odličenie a opäť čistenie.

Ak však chcete starostlivosť o svoju pleť posunúť na vyšší level, zaraďte medzi obľúbené produkty aj rôzne séra a kyseliny. Niektoré z nich majú olejový základ, ale toho sa, vôbec, neobávajte. Viete, aký typ oleja sa hodí pre vašu pokožku?

NORMÁLNA PLEŤ

Začneme zľahka, pri normálnej pleti, ktorá sa nevyznačuje nijakými špeciálnymi problémami ani sklonmi k začervenaniu či zápalom. Jednoducho máte pleť, ktorú vám každá závidí a môžete v podstate pokojne experimentovať, kým nenájdete to, z čoho vám bude pokožka doslova žiariť. V prípade olejov skúste na úvod niečo medzi ľahkými a hutnými olejmi, keďže pleť nepotrebuje nijakú špecifickú starostlivosť a žiaden extrém nie je pre ňu preto vhodný. Ideálny je arganový olej.