Pozrite, čo urobilo nepravidelné čistenie pleti s Theresou!

Čistenie pleti je základ. Ešte dôležitejšie je, ak nosíte mejkap. Nemusí to byť ani pravidelne. Pokiaľ nehľadíte na zloženie dekoratívnej kozmetiky a kupujete si produkty len podľa toho ako vám sadnú, určite viete, že sa v nej nachádza plno chemikálií. Niektoré škodia pleti menej, iné zas viac. Napríklad minerálne oleje, ktoré sa v nej nachádzajú, upchávajú póry a to má za následok nepríjemné vyrážky, či čierne bodky. A čo na to taká pleť, ktorá celý deň nedýcha a ešte ju aj "zabudnete" umyť? Pekne sa vám za to odplatí! 

via GIPHY

Ako čistiť pleť

Dôležité je, aby ste mali doma na poličke troch "hrdinov". Gél na odstránenie mejkapu a dôkladné vyčistenie, mlieko na odličovanie a micelárnu vodu. Tvár by ste si mali umývať ráno aj večer, bez ohľadu na to či sa vám chce alebo nie.

via GIPHY

Čo ak raz za čas zabudnete?

Ukážeme vám odstrašujúci príklad ženy, ktorá sa líči už 50 rokov a niekedy na čistanie "zabudla". Nejde len o vyčistenie mejkapu, ale aj špirály z očí. Práve tá narobila poriadne nepríjemnosti. Po rokoch sa jej zvnútra očných viečok začali vytvárať čierne bodky, ktoré hnisali. K tomu sa pripojil opuchy a výtok. Toto viedlo k chirurgickému zároku, vďaka, ktorému sa nepríjemnosti zbavila.

Pozrite si fotografie nepríjemného zážitku Theresy

Čítajte viac:

Topmodelka Adriana Čerňanová sexi krivky nemá zadarmo. A tvrdo na nich maká: Toto vraj zaberá

Nechtová dizajnérka premenila princa Harryho a Meghan na "umenie": Táto manikúra vás vydesí na smrť!

Nohy a zadok ako Daniela Hantuchová? Jasné, prečo nie a dosiahnete to iba TAKTO

6 dôležitých krokov, ako sa správne starať o pleť: Takto sa zbavíte akné a suchej pokožky

S mejkapom či bez? 5 slovenských krások, ktoré vyzerajú úžasne aj po zobudení