Odporúča sa u všetkých typov pleti, a to aspoň raz do týždňa. Jedine tak bude vaša pokožka stále sviežia a rozžiarená.

Poznáte ten pocit, keď si ráno nanesiete make-up a namiesto toho, aby vám krásne zjednotil pleť, len zvýrazní suché šupinky na tvári a vy neviete čo ďalej? Odlíčiť a vyraziť radšej bez make-upu, alebo suché miesta jednoducho ignorovať? Problém bude pravdepodobne v tom, že ste svoje pleti nedopriali dostatočne často exfoliáciu a na tvári sa tak nahromadili odumreté kožné bunky, ktoré sa postupne odlupujú.

Raz až dvakrát týždenne zaraďte do svojej starostlivosti po odlíčení peeling, ktorý vás tohto problému zbaví a zanechá pleť hladkú a rozžiarenú. Následne pokračujte ako obvykle - tonikum, hydratačná starostlivosť a v ideálnom prípade ešte očný krém.

V drogériách dnes nájdete celý rad exfoliačných produktov. Od cukrových scrubov cez klasické peelingy s umelo vytvorenými exfoliačným časticami., Nájdete aj tie s prírodnými exfoliantami, ako sú rozdrvené jadrá marhúľ.

Počuli ste o produktoch bez exfoliačných častíc?

Okrem klasických produktov s exfoliačným zrnkami existujú tiež tie, ktoré využívajú exfoliačných schopností ovocných kyselín. Ich výhodou je, že sú vhodné pre všetky typy pleti, vrátane tej citlivej, ktorá je pri mechanickom obrusovaní náchylná na podráždenie.

Pleťová maska Anti-Imperfection od značky Mixa, odborníka na citlivú pleť, bude vašu pleť rozmaznávať a starať sa o ňu. Bola vyvinutá pre potreby citlivej pleti so sklonmi k nedokonalostiam, ale ocenia ju aj ostatné typy. Vďaka špeciálnemu zloženiu, obohatenému o zinok a ovocné kyseliny pleť čistí do hĺbky a jemne odstraňuje odumreté kožné bunky, bez toho aby ju dráždila, pretože neobsahuje klasické exfoliačné častice. Masku stačí naniesť v tenkej vrstve na vyčistenú tvár, vyhnúť sa oblasti očí, a nechať pôsobiť po dobu uvedenú na obale.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: MIXA