Fotografie slovenských krások nájdete TU

Kukuč ako Kardashianka

Začalo to arménskou kráskou Kim Kardashian, ktorá sa spolu so svojim sesterským klanom na sociálnych sieťach prezentovala dokonale upravenými riasami, ktoré jej výrazným črtám dodávali ešte väčší šmrnc. Tajomstvo sexy pohľadu sa rokmi postupne zo sveta dostalo aj do našich končín. Dnes sa tak aplikácia umelých rias, ktoré udržia pohľad atraktívnym niekoľko týždňov, stala bežnou náhradou klasickej maskary aj u našich dám.

Zdroj: Shutterstock

Známe Slovenky ich milujú

Viac o tomto fenoméne, ktorý nám ženám šetrí aj čas strávený denne pred zrkadlom prezradila Laura Mrázová z Lovely Beauty v Bratislave, ktorá sa aplikácií umelých rias venuje šesť rokov. Do jej rúk sa zverili aj známe tváre ako modelka Silvia Kucherenko, Patrícia Vitteková, herečka Broňa Kováčiková, hviezdička reality show Lucia Mokráňová, mejkap artistka Jana Hrmová, či manželka moderátora Matúša Krnčoka Nina Krnčoková.

Mačací pohľad

Norkové, kašmírové, či hodvábne. Rôzne druhy, dĺžky, štýly. Ako Laura vysvetľuje, medzi prvými sa na Slovensku objavili tzv. 3D mihalnice, čo znamená, že sa aplikuje jedna umelá riasa na jednu prírodnú. Neskôr sa na náš trh dostala ich ľahšia a jemnejšia forma a to 4D – kedy sa dve umelé odľahčené nalepia opäť na jednu vlastnú. Toto vytvára efekt jemného romantického pohľadu, no existujú aj ženy, ktoré chcú svojim pohľadom šokovať. Pre takto náročné klientky sú podľa Laury vhodné objemové 5D, 6D či 8D mihalnice – vtedy sa na jednu vlastnú aplikuje päť až osem umelých.

Zdroj: Shutterstock

Vydržia týždne

Ak sa rozhodnete aj vy skúsiť tento beauty trend, vyhraďte si naň určitý čas vo svojom diári. Ich aplikácia totiž môže trvať aj tri hodiny. Výhodou však je, že krásny pohľad vám vydrí aj mesiac. „Je to však individuálne, záleží to najmä od typu pokožky. Klientke s mastnou pokožkou vypadajú skôr, ako tej so suchou,“ dodáva štylistka. Cena aplikácie začína na tridsiatich eurách, no záleží opäť od druhu rias.

Zdraviu bezpečné

Neodmysliteľnou otázkou pri umelých riasach je rozhodne ich zdravotná nezávadnosť. Predsa len na ich aplikáciu na oko sa používa lepidlo. Ako však Laura hovorí, nosiť ich môžu všetky typy žien, keďže na ich aplikáciu sa požívajú bezvýparové lepidlá, špeciálne vyvinuté pre citlivé oči a pokožku, čiže obávať sa nemusia ani nositeľky kontaktných šošoviek.

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

Čo o tebe prezradí lak na nechty: Si spoločenská, sebavedomá alebo koketná?

EMMA ťa zmení: Postará sa ti o nový účes aj perfektný mejkap. Ideš do toho?

Lukáš Kimlička radí: Jarný mejkap za 7 minút, ktorý zvládne každá žena

9 užitočných rád, ako sa ľahko zbaviť nechceného akné: Je to úplná hračka!​

Schudni s EMMOU do leta: Tina Turnerová a jej cviky, ktoré vás premenia na SEXBOMBU!