Tak dlho nám trvalo, kým sme sa konečne naučili správne vyslovovať názov kyselina hyalurónová, a zrazu prichádza na scénu ďalšie krkolomné slovíčko, pri ktorom si lámeme jazyk. Ni-a-cín-a-mid. Jeho názov by ste si však mali nielen pamätať, ale aj poriadne natrénovať, pretože táto zázračná beauty ingrediencia sa vo svete krásy stala novou hviezdou. A bude ňou aj v roku 2023. No dobre, v kozmetickom priemysle to nie je žiadna prevratná novinka ani čerstvo objavená aktívna látka, ale pravda je taká, že kým donedávna sa niacínamid ocital len v zozname použitých látok kozmetických prípravkov, za posledné obdobie sa prepracoval na prvé miesta tohto zoznamu a dokonca sa preboxoval aj do názvov produktov. Prečo? Lebo si to zaslúži.

Čím je výnimočný?

Niacínamid, vo svete krásy známy aj ako vitamín B3, je aktívna zložka, ktorá dokáže s pokožkou zázraky. Jeho účinky sú známe už roky a má naozaj široké pole pôsobnosti. Pri mastnej a zmiešanej pleti dokáže vyrovnávať hladinu kožného mazu, no zároveň má protizápalové účinky. Podporuje ochrannú kožnú bariéru pokožky, ktorú tak chráni pred voľnými radikálmi a škodlivým vplyvom prostredia.

Niacínamid, vo svete krásy známy aj ako vitamín B3, je aktívna zložka, ktorá dokáže s pokožkou zázraky. Shutterstock

Vyrovnáva nerovnú štruktúru pokožky, pretože si poradí s rozšírenými pórmi. Zároveň dokáže zosvetliť jej tón, čo ocenia najmä majiteľky pigmentových škvŕn a farebných nerovností. A to stále nie je všetko, výdatne podporuje aj hydratáciu, čím zabraňuje predčasnému starnutiu pleti. Dosť dôvodov na to, aby ste si z neho urobili svojho beauty parťáka, no nie? Presne tak ako Hailey Bieber, ktorá o ňom vyhlásila, že je to „jej najobľúbenejšia ingrediencia v starostlivosti o pleť“.

Na aké typy pokožky je vhodný? Čítajte na ďalšej strane a dozviete sa viac.