3D bunkový lifting je séria procedúr, po ktorých sa v zrkadle nespoznáte. Na toto ošetrenie chodili ešte donedávna mnohé naše celebritné krásky do zahraničia. Už nemusia. Je aj na Slovensku. „3D bunkový lifting som objavila v Južnej Amerike, kde je kult krásnych udržiavaných žien s dokonalou pleťou. Pokožka vďaka nemu výrazne spružnie, omladne a zostane maximálne prirodzená,“ hovorí primárka kliniky Tomar, MUDr. Adriana Tomeková, ktorá sa ošetrenie rozhodla doniesť aj k nám a ušetriť tak Slovenkám nemalé peniaze.

Čítajte viac:

Kráľovstvo za mladosť: Francúzsko, prvý zákon antiagingu je disciplína!

Omladenie na počkanie

Ako také zázračné omladenie prebieha? Najprv vám vložia do pokožky nové kmeňové bunky pomocou ultrazvukovej sondy. Roztok, v ktorom sa tieto bunky nachádzajú, sa postupne nanáša na tvár a účinné ultrazvukové vlny ho dostávajú až hlboko do dermy, kam sa nikdy nijaký krém neprebojuje. „

Takto naštartujeme proces obnovy pleti a tvorbu nových buniek, ten ešte znásobíme pulzným červeným svetlom. Laserovou hlavicou odstránime farebné nerovnosti pleti, začervenanie, stiahneme póry, zjemníme vrásky v okolí očí, podporíme hydratáciu a klientka ide domov alebo rovno do práce,“ hovorí doktorka Tomeková. Túto terapiu už využilo niekoľko známych slovenských tvárí.

„Každá žena, ktorá sa chce páčiť, by mala dostať možnosť využiť 3D lifting. Vyskúšali ho najmä naše moderátorky, ktorých vizáž je súčasťou ich profesie. Nemôžem ich menovať, ale je ich mnoho. Pozeráte na ne a zdá sa vám, že omladli.“ A nikto netuší, že prešli týmto ošetrením. Pretože po ňom mohli ísť rovno do práce a na ich tvári nebolo nič vidieť.

Zdroj: Archív

Foto: archív

Na rozdiel od ťažkých zásahov skalpelom, ktoré si vyžadujú niekoľkotýždennú rekonvalescenciu. 3D lifting sa používa najmä na omladenie tváre, krku, dekoltu aj rúk. A čo je na ňom to najlepšie? Že sa dá absolvovať počas celého roka, dokonca aj vtedy, keď je vonku najväčšie slniečko. Efekt mladej a pevnej pokožky potom vydrží približne 2 roky. Stačia na to štyri ošetrenia, ktoré spolu vyjdú na 1 160 €. Ale už po prvom odchádzate s mladšou pokožkou.

Čítajte viac:

Viditeľne krajšia: Laserové operácie, ktoré pomôžu výrazne omladiť pleť